Jak wykonano świetną reklamę Gatorade, gdzie kropelki wody układają się w kształt ruszającego się człowieka?

To nie jest grafika ani efekty specjalne stworzone przez sztab ludzi. To tylko i aż animowane zdjęcia.

Agencja produkcyjna UNIT9 wypuściła świetną reklamę dla Garotade z bardzo ciekawym trickiem, który wykorzystuje efekt zamrażania ruchu spadających kropel za pomocą błysku. Do tego przedsięwzięcia wykorzystano specjalnie wykonaną deszczownicę, która umożliwia dokładną kontrolę kształtów, jakie przybierają spadające krople wody. Następnie krótki błysk z lamp studyjnych zamraża ruch kropel w odpowiednim momencie, dzięki czemu nabierają one kształtu człowieka. Tak fotografując kolejne klatki, ekipa UNIT9 złożyła filmik, na którym człowiek z kropelek biega, skacze, a nawet kopie.

Ruch postaci został animowany z poszczególnych klatek. Żeby to wykonać, ciśnienie w deszczownicy musiało być bardzo dokładnie kontrolowane w interwałach co do milisekundy. Deszczownica została zsynchronizowana z aparatem i lampami błyskowymi, a wszystko zostało skorygowane pod siłę grawitacji i przyspieszenie ziemskie, jakiemu były poddane krople.

Przyznam, że manipulowania wodą na tym poziomie jeszcze nie widziałem. Na targach czasem firmy mają tego typu deszczownice układające krople w logo firm. Spotkałem się także z takimi huśtawkami, pod którymi można się bujać, kiedy akurat nie leci woda. Ale skraplanie postaci, którą można animować? Tego jeszcze nie było. Takie projekty pokazują, że niesamowite efekty wizualne można stworzyć nie tylko na komputerze. Zerknijcie także na filmik behind-the-scenes.

Zobacz również: Wykonaj kreatywne nakładki na obiektyw

Źródło: www.dpreview.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Książę Dubaju stworzył niesamowite zdjęcia swojego miasta Nieznane zdjęcia znanych ludzi pokazują ich w zupełnie innym świetle Niesamowite zdjęcie "białej tęczy” Melvina Nicholsona hitem Internetu Ile megapikseli ma ludzkie oko? Skarb w śmieciach: fotograf znalazł Tamrona 90 mm f/2.8 Nie liczy się sprzęt tylko umiejętności Znane marki odzieżowe pozwane przez fotografa za bezprawne wykorzystanie zdjęcia Tupaca Shakura Niesamowity rig do obiektywu Nikkor 800 mm powstał z wózka na meble Latające lampy błyskowe to genialny sposób wykorzystania dronów To wcale nie Kodak opracował pierwszy automatyczny aparat! Einstein był pierwszy Nowy patent Microsoftu zadziwił rynek sposobem wyginania matryc W tej szwajcarskiej wiosce turyści nie mogą fotografować, ponieważ… inni mogliby być zazdrośni Po pierwsze - rzemiosło, czyli o pokorze w fotografowaniu Mimo tego, że dzielą ich tysiące kilometrów, udało im się zrobić wspólne zdjęcie Nowe zdjęcia Jowisza ujawniają, że na jego powierzchni występują burze Autofokus w Sony A9 jest naprawdę niesamowity! Oto przykładowy film ”Jednooki musztardowy potwór”, czyli jak wydrukować aparat średnioformatowy na drukarce 3D Prototyp szkła Leica Noctilux-M 50 mm Edition 0.95 może być wasz za 25 tysięcy dolarów Zdjęcia "druhen" tej panny młodej pokazują siłę prawdziwej przyjaźni Ulepszony algorytm koloryzujący coraz lepiej radzi sobie z czarno-białymi zdjęciami Budżetowy aparat wielkoformatowy 8 x 10 już niedługo trafi do sprzedaży Canon EF 200 mm f/1.8 - ta armata jest znana również jako "Oko Saurona" Kamerka GoPro odbiła pocisk snajperski i uratowała życie dziennikarzowi Nowy inteligentny algorytm Google usunie obiekty, które przeszkadzają na zdjęciu

Popularne w tym tygodniu:

Urocza opowieść fotograficzna o jeżu, który wybrał się na biwak. Zobacz to przesłodkie stworzenie! Przypadkowo sfotografował zaręczyny na plaży. Postanowił odnaleźć parę Kontroluj Lightrooma z poziomu telefonu dzięki nowej aplikacji Fotograf uciął wizjer w swoim Sony A7. Dlaczego właściwie to zrobił? Od desek do dzieła sztuki. Zobacz, jak w garażu powstaje aparat wielkoformatowy Super odporne karty Sandisk wytrzymają nawet -40°C