Wystawa Alexa Webba w Leica 6x7 Gallery Warszawa. To trzeba zobaczyć!

Alex Webb to fotograf Magnum - najbardziej znanej agencji fotograficznej na świecie, która skupia wybitnych twórców. Leica 6x7 Gallery Warszawa zaprasza na barwną podróż po ulicach Indii, Grecji, Grenady, Haiti, Kuby i w Meksyku.

© Alex Webb

Wystawa "Wybór" prezentuje wybór fotografii z bogatego dorobku Alexa Webba, dokonany przez samego artystę. To świetna okazja do przyjrzenia się różnorodności jego – dziś już prawie trzydziestoletniego – dorobku twórczego.

Wyraziste, pełne koloru kadry powstały na ulicach Indii, Grecji, w Grenadzie, na Haiti, Kubie i w Meksyku. Fotografie wykonane w tych dwóch ostatnich miejscach są także tematem dwóch książek Alexa Webba („La Calle” i „Violet Isle”), będących elementem szerszej współpracy z żoną, Rebeką Norris Webb, także fotografką.

Na warszawskiej wystawie będzie można zobaczyć fotografie wykonane w latach 80., 90. XX wieku oraz z początku XXI wieku. Wszystkie zdjęcia powstały przy użyciu aparatu Leica M, który jest jednym z ulubionych narzędzi pracy Webba.

Unikalną wartość fotografie Alexa Webba zawdzięczają jego talentowi do uwieczniania enigmatycznych, paradoksalnych sytuacji. Bywa, że widoki i zdarzenia, które uda mu się uchwycić, stają się komentarzem do sytuacji gospodarczej lub politycznej danego kraju. Wiele z jego zdjęć wydaje się zbyt ciekawe i trafne, aby były nieinscenizowane. Sam Webb proces swojej pracy opisuje jako żmudny i często nieprzynoszący zamierzonych efektów.

Większość czasu spędzam spacerując ulicami z aparatem, prowadzony intuicją kieruję obiektyw na wybrane miejsca. Jedynie czasem bogowie fotografii są mi przychylni i pozwalają natknąć się na wyjątkowy moment.

relacjonuje w jednym z wywiadów Webb.

Wystawę "Wybór" Alexa Webba możecie oglądać od 22 czerwca, a jeszcze do 20 czerwca możecie zobaczyć wystawę fotografii ulicznej kolektywu Un-Posed.

Wstęp na wystawę płatny: bilet normalny 10 zł, ulgowy 7 zł
Godziny otwarcia galerii: poniedziałek–sobota 10–20, niedziela 12–18,
W poniedziałki wstęp ulgowy 7 zł.
Leica 6×7 Gallery Warszawa, Mysia 3, 00–496 Warszawa
Termin — 22.06 — 20.08.2017

Źródło: warsaw.leica-gallery.pl

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Polskie zdjęcia w środku meksykańskiej walizki Roberta Capy Zobaczcie, jak wyglądały ostatnie posiłki seryjnych morderców Hayaku - zachwycające oblicze Japonii klatka po klatce Canonem 5D Mark II Sezon burzowy w pełni. Zobacz pioruny w klatkażu 1000 kl./s i 4K Z aparatem od kanapy do kanapy, czyli dokument o couchsurfingu Podwójne życie Legnicy, czyli za murem radzieckich koszar Najciekawsze sesje, jakie zrobiłam. Jak powstały? Kwitnąca lawenda to dla niej pole do popisu Kolorowe zdjęcia z II wojny światowej rzucają nowe światło na historię świata „Idiot Box", czyli seria portretów o tym, czy telewizja robi z dzieci idiotów Kapryśne fotografie domu i natury autorstwa Cig Harvey to coś więcej, niż codzienne kadry Minimalizm w fotografii dziecięcej jest sposobem na udane kadry

Popularne w tym tygodniu:

Zdjęcie dnia. Głuchoniemy mężczyzna odzyskał ukochanego psa z pożaru Jest 70 000 razy cenniejsza niż cała gospodarka na świecie. Oto nowe zdjęcie asteroidy Psyche 16 Zdjęcia NASA pokazują, jak zmienił się klimat przez lata Najlepsze współczesne zdjęcia uliczne według magazynu All About Photo Zdjęcie dnia. W Belgii powstaje centrum masowych szczepień. Zobaczymy takie w Polsce? Ansel Adams naszych czasów. Clyde’a Butchera nie powstrzymał nawet udar Jak powstają filmy Kodaka? Zobacz wirtualną wycieczkę do fabryki Fotografka adoptowała 2 psy i robi im genialne zdjęcia podczas podróży Massimo Bietti pokazuje, jak wygląda dzieciństwo na całym świecie Fotograf został zamknięty na kwarantannie z byłą żona i matką. Oto, jak odreagował Ogromny obiektyw do produkcji IMAX z Canon EOS R. Jakie efekty dało to połączenie? Najdziwniejsze zdjęcia z banków zdjęć, jakie widzieliśmy. Są naprawdę niepokojące