Drew Geraci pokazuje, jak zrobić film poklatkowy na wysokości 4 tysięcy metrów

Drew Geraci pokazuje, jak zrobić film poklatkowy na wysokości 4 tysięcy metrów

Drew Geraci pokazuje, jak zrobić film poklatkowy na wysokości 4 tysięcy metrów
Marcin Watemborski
26.06.2017 08:41, aktualizacja: 26.06.2017 22:09

Wiele osób uważa, że tworzenie filmów poklatkowych to zajęcie dla spokojnych ludzi, którzy nie lubią się spieszyć. Jasne, cierpliwość w tym przypadku to podstawa, ale nie zapominajcie, że zależnie od warunków fotografowania może być to naprawdę trudne. Zwłaszcza jak jesteście 4 tysiące metrów nad poziomem morza, a dookoła hula przeszywająco zimny wiatr.

Drew Geraci, filmowiec z ekipy District 7 Media zabiera nas w swoim ostatnim dziele w szwajcarskie Alpy, gdzie postanowił zarejestrować kilka, właściwie to kilkaset, naprawdę ładnych obrazków. W filmiku poniżej zobaczycie, z czym musiał się zmagać podczas realizacji materiału.

Wykonanie filmiku wymagało wybrania odpowiedniego sprzętu. Drew m.in. postawił na korpusy Sony A7R II oraz Sony A7s II, filmowe obiektywy stałoogniskowe Canona oraz system kontroli ruchu Cinedrive. Po przybyciu na miejsce filmowiec rozstawił sprzęt w oknie domku. Aparat fotografował ciągiem przez około 6 godzin i miał zarejestrować przejście dnia w noc i niebo pełne błyszczących gwiazd.

Obraz
© © Drew Geraci / [Vimeo](https://vimeo.com/222228485)

Drugi zestaw został rozstawiony na zewnątrz i wycelowany w szczyty górskie, skąpane w złocistym świetle dnia. Mimo trudnych warunków atmosferycznych Drew wiedział, że nie może się poddać. Jego zadaniem było zarejestrowanie pięknych ujęć i tego się trzymał. Obraz rejestrowały równocześnie trzy aparaty. Jeden był zamocowany do kontrolera ruchu, dwa pozostałe miały ustawiony jeden kadr. Pozwoliło to na późniejsze zmontowanie klipu w płynną całość.

Obraz
© © Drew Geraci / [Vimeo](https://vimeo.com/222228485)

Mimo tego że po kilku godzinach zrobiło się kompletnie ciemno, ekipa pozostała na miejscu. Zarejestrowała ona przejście z dnia w noc, prezentującą pełną mapę nieba. Jest to niewątpliwie jeden z największych atutów Alp – niebo pozbawione zanieczyszczenia świetlnego, ukazujące piękno gwiazd.

Obraz
© © Drew Geraci / [Vimeo](https://vimeo.com/222228485)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)