Drew Geraci pokazuje, jak zrobić film poklatkowy na wysokości 4 tysięcy metrów

Wiele osób uważa, że tworzenie filmów poklatkowych to zajęcie dla spokojnych ludzi, którzy nie lubią się spieszyć. Jasne, cierpliwość w tym przypadku to podstawa, ale nie zapominajcie, że zależnie od warunków fotografowania może być to naprawdę trudne. Zwłaszcza jak jesteście 4 tysiące metrów nad poziomem morza, a dookoła hula przeszywająco zimny wiatr.

Drew Geraci, filmowiec z ekipy District 7 Media zabiera nas w swoim ostatnim dziele w szwajcarskie Alpy, gdzie postanowił zarejestrować kilka, właściwie to kilkaset, naprawdę ładnych obrazków. W filmiku poniżej zobaczycie, z czym musiał się zmagać podczas realizacji materiału.

Wykonanie filmiku wymagało wybrania odpowiedniego sprzętu. Drew m.in. postawił na korpusy Sony A7R II oraz Sony A7s II, filmowe obiektywy stałoogniskowe Canona oraz system kontroli ruchu Cinedrive. Po przybyciu na miejsce filmowiec rozstawił sprzęt w oknie domku. Aparat fotografował ciągiem przez około 6 godzin i miał zarejestrować przejście dnia w noc i niebo pełne błyszczących gwiazd.

Drugi zestaw został rozstawiony na zewnątrz i wycelowany w szczyty górskie, skąpane w złocistym świetle dnia. Mimo trudnych warunków atmosferycznych Drew wiedział, że nie może się poddać. Jego zadaniem było zarejestrowanie pięknych ujęć i tego się trzymał. Obraz rejestrowały równocześnie trzy aparaty. Jeden był zamocowany do kontrolera ruchu, dwa pozostałe miały ustawiony jeden kadr. Pozwoliło to na późniejsze zmontowanie klipu w płynną całość.

Mimo tego że po kilku godzinach zrobiło się kompletnie ciemno, ekipa pozostała na miejscu. Zarejestrowała ona przejście z dnia w noc, prezentującą pełną mapę nieba. Jest to niewątpliwie jeden z największych atutów Alp – niebo pozbawione zanieczyszczenia świetlnego, ukazujące piękno gwiazd.

Zobacz również: Wiosenne portrety. Jak zrobić dobre zdjęcia w plenerze?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą To jeden z najstarszych podwodnych autoportretów świata. Powstał w 1899 r. i wymagał masę pracy Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Oliwia Papatanasis i jej pełne pasji do życia fotografie podróżnicze Oto co się dzieje, kiedy świetny fotograf krajobrazu zabiera się za zdjęcia ślubne Powstanie, jego ludzie i Warszawa - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Fotografia mody i ochrona środowiska, czyli afrykańskie portrety modelek ubranych w śmieci Królewski retusz z Krakowa Tak wyglądają nowoczesne zdjęcia rodzinne! Ojciec wkleja zdjęcie swojego syna w bajkowe scenerie Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Salzburg - miasto Mozarta w 3 aktach podczerwieni Czarno-białe zdjęcia Jema Cresswella ukazują humbaki jako niesamowicie majestatyczne istoty Malarskie prace Pawła Klareckiego przeniosą was w nowy wymiar fotografii krajobrazowej Przełom lat 80. i 90. budzi we mnie kilka skojarzeń. Także tych fotograficznych Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Historyczne zdjęcia uliczne Białegostoku. Zobaczcie nieznane oblicze polskiego miasta Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Zdjęcia sypialni baletnic pokazują wrażliwość, która towarzyszy artystkom poza sceną ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów

Popularne w tym tygodniu:

Drzewa przewrócone przez orkan. Stworzyły fantastyczną kompozycję do zdjęcia Ukąsiła go czarna mamba, ale dokończył fotografowanie węża. I robi im dalej zdjęcia Historia tragicznego zdjęcia z Wietnamu. Fotografia obiegła świat pozbawiona kontekstu Kiedyś i dziś – mężczyzna wkleił dorosłego siebie na zdjęcia z dzieciństwa. Wyszło świetnie! Dopiero po 60 latach bycia razem zdecydowali się na sesję ślubną. Jest przeurocza! Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą Magiczne, poetyckie portrety na gorącej Kubie to specjalność Gillian Hyland Zdjęcie z lądowania na Księżycu to prawda czy wielka mistyfikacja? 65-letnia kobieta odtwarza znane obrazy w fantastyczny sposób Pogodna, kolorowa wiosna 1937 roku w Berlinie. Ulice pełne swastyk, żołnierzy i... spokoju Współczesna para nomadów podróżuje po świecie i ujmuje to w piękny sposób. Mieliśmy okazję zamienić z nimi kilka słów Teleskop Hubble’a dostarczył nowe niesamowite zdjęcia kosmosu. Oto, co kryje się w przestrzeni wokół nas