Drew Geraci pokazuje, jak zrobić film poklatkowy na wysokości 4 tysięcy metrów

Wiele osób uważa, że tworzenie filmów poklatkowych to zajęcie dla spokojnych ludzi, którzy nie lubią się spieszyć. Jasne, cierpliwość w tym przypadku to podstawa, ale nie zapominajcie, że zależnie od warunków fotografowania może być to naprawdę trudne. Zwłaszcza jak jesteście 4 tysiące metrów nad poziomem morza, a dookoła hula przeszywająco zimny wiatr.

Drew Geraci, filmowiec z ekipy District 7 Media zabiera nas w swoim ostatnim dziele w szwajcarskie Alpy, gdzie postanowił zarejestrować kilka, właściwie to kilkaset, naprawdę ładnych obrazków. W filmiku poniżej zobaczycie, z czym musiał się zmagać podczas realizacji materiału.

Wykonanie filmiku wymagało wybrania odpowiedniego sprzętu. Drew m.in. postawił na korpusy Sony A7R II oraz Sony A7s II, filmowe obiektywy stałoogniskowe Canona oraz system kontroli ruchu Cinedrive. Po przybyciu na miejsce filmowiec rozstawił sprzęt w oknie domku. Aparat fotografował ciągiem przez około 6 godzin i miał zarejestrować przejście dnia w noc i niebo pełne błyszczących gwiazd.

Drugi zestaw został rozstawiony na zewnątrz i wycelowany w szczyty górskie, skąpane w złocistym świetle dnia. Mimo trudnych warunków atmosferycznych Drew wiedział, że nie może się poddać. Jego zadaniem było zarejestrowanie pięknych ujęć i tego się trzymał. Obraz rejestrowały równocześnie trzy aparaty. Jeden był zamocowany do kontrolera ruchu, dwa pozostałe miały ustawiony jeden kadr. Pozwoliło to na późniejsze zmontowanie klipu w płynną całość.

Mimo tego że po kilku godzinach zrobiło się kompletnie ciemno, ekipa pozostała na miejscu. Zarejestrowała ona przejście z dnia w noc, prezentującą pełną mapę nieba. Jest to niewątpliwie jeden z największych atutów Alp – niebo pozbawione zanieczyszczenia świetlnego, ukazujące piękno gwiazd.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Najdziwniejsze zdjęcia w Sieci - prawdziwe czy obrobione? [GALERIA] Fotograficzny prezent mamy dla córki: 5-latka w rolach słynnych kobiet Potęga piorunów. Wspaniały film w zwolnionym tempie 1000 kl./s Koty na haju - zobacz, jak zwierzęta reagują na kocimiętkę Nowoczesna architektura w naturalnym świetle na zdjęciach Pawła Ulatowskiego Gabriela Kaziuk - kobiece spojrzenie na modę [GALERIA] Martwa natura ożywa na zdjęciach-obrazach [galeria] Od Wrocławia przez Haiti po krańce świata - fotografie dokumentalne Pawła Łącznego We mgle i w deszczu - 9 inspirujących zdjęć [galeria] Rok po tragedii w Bejrucie. Tak teraz wygląda okolica eksplozji Kocha podróże i fotografię. Takie wspaniałe obrazy przywozi ze swoich wypraw! Oto najlepsze zdjęcia The RMetS/ RPS Weather Photographer of the Year 2016

Popularne w tym tygodniu:

Zdjęcie jedno na milion. Kobieta ujęła piorun uderzający w drzewo Mieszkał na bezludnej wyspie 29 lat. Po 4 latach powrócił do swojego raju Wielkie kule z pszczół. Rzadkie zjawisko ujęte na zdjęciu 104 lata. Tyle wystarczyło, by lodowiec prawie kompletnie stopniał Najpiękniejsze zdjęcia ptaków roku 2022. To kadry wysokich lotów! Sztuczna inteligencja przywraca stare zdjęcia do życia. Wystarczy jedno kliknięcie Prosili, by wkleiła geparda, węża i nie tylko. Oto najdziwniejsze życzenia klientów Film sprzed 86 lat zyskał nowe życie. Obejrzyj go w rozdzielczości 6.2K Te potwory istnieją naprawdę. Kryją się w morskich głębinach Gumball 3000 to nie gra wideo. Zdjęcia z rajdu zapierają dech w piersi Niezwykły wyścig klasyków w Wielkiej Brytanii. Klimat przypomina filmy fantastyczne Zabytkowe bugatti wzięły udział w rajdzie. To uczta dla każdego konesera motoryzacji