Zdjęcia z cyklu ”The World In Faces”.

Zdjęcia z cyklu ”The World In Faces”. (© Alexander Khimushin / Instagram)

Przemierzył 84 kraje oraz odbył samotną wyprawę na Syberię, aby sfotografować jej rdzennych mieszkańców

Alexander Khimushin to fotograf, który 9 lat temu spakował plecak i ruszył w świat. Postanowił dowiedzieć się o nim jak najwięcej i poznać miejscowych ludzi. Od tamtego czasu na swoim koncie ma już 84 odwiedzone kraje oraz jedną bardzo ważną myśl: "Ludzie są najważniejsi”.

Na stronie Alexandera Khimushina znajdziecie wiele przeróżnych portretów i zdjęć z całego świata, ale dzisiaj prezentujemy wam jeden, wyjątkowy. 3 lata temu fotograf zaczął realizować nowy projekt fotograficzny, który nazwał ”The World In Faces” (”Twarze świata”). Tym sposobem chciał ukazać piękno i różnorodność świata za pośrednictwem portretów zwykłych ludzi, zwłaszcza z jego oddalonych regionów. Takie miejsca ukazują miejscowe społeczności, ich kulturę i tradycje.

Pomysł jest prosty. Chcę pokazać różnorodność świata na którym wszyscy żyjemy, robiąc zdjęcia portretowe niezwykłych ludzi. Jeśli wszyscy, my ludzie, uświadomimy sobie, jak niezwykli jesteśmy, będziemy dbać o siebie nawzajem, będziemy bardziej tolerancyjni dla ludzi z innych wyznań, grup etnicznych i kultur. Robiłem portrety do tego projektu przez ostatnie 3 lata i zamierzam robić to dalej. Moim marzeniem jest stworzenie portretów ludzi ze wszystkich mniejszości etnicznych świata i wydać album z tymi fotografiami.

Ostatnie pół roku Alexander spędził, fotografując rdzennych mieszkańców Syberii. W większości ta mroźna kraina jest niezamieszkana, dzięki czemu naturalna struktura krajobrazu została tam nienaruszona. Jak sam mówi:

”Syberia jest ogromnym regionem, prawie dwukrotnie tak dużym jak Australia i 30 proc. większym niż Stany Zjednoczone, Kanada czy cała Europa. Syberia jest jednym z ostatnich tajemniczych miejsc na Ziemi”.

Alexander Khimushin

Podczas swojej podróży Alexander przemierzył 25 tysięcy kilometrów po to, by odnaleźć odosobnione części Syberii – od wybrzeży jeziora Bajkał do Morza Japońskiego, od stepów Mongolii po najmroźniejsze miejsce na Ziemi – Jakucję. Jego jedynym celem było sfotografowanie twarzy rdzennych mieszkańców różnych regionów oraz poznanie ich kultury.

Zobacz również: Efektywne korzystanie z akcji i znaczników w Adobe Photoshop

W czasie podróży fotograf zwrócił uwagę, że w niektórych miejscach pojawiają się dominujące grupy etniczne, a w innych konkretne z nich są na skraju wyginięcia. Alexander wspomina, że niektóre społeczności liczą niespełna sto osób. Co więcej – te grupy nie znają nawet wielkiego świata poza granicami swoich wiosek.


Więcej informacji i zdjęć znajdziecie na stronie internetowej fotografa, jego Facebooku oraz Instagramie. Alexandrowi życzymy powodzenia w kolejnych wyprawach!


Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Za kulisami pracy znanych blogerów Photoshopowe wpadki miesiąca - październik [galeria] Majestatyczne zdjęcia zwierząt hodowlanych to coś, czego jeszcze nigdy nie widzieliśmy. Są świetne! „Latające psy” to projekt, który sprawi, że od razu się uśmiechniecie Przepiękne zdjęcia kobiet z bielactwem. Są naprawdę wyjątkowe! Illona Haus pokazuje prawdziwe znaczenie psiej „walki z wiatrakami” Warszawskie twarze poszukiwane, czyli Portrety Uliczne Nieznajomych Portrety mężczyzn z Litwy, którzy płaczą po powołaniu do wojska Fotografia uliczna to "umiejętność machania młotkiem". Wywiad z Maciejem Jeziorkiem [cz.2] Zdjęcia Chrisa Niedenthala pokazują, jak wyglądało życie codzienne w PRL-u Znana retuszerka zablokowana na Facebooku za zdjęcia z II wojny światowej Mistyczne krajobrazy inspirowane baśniami braci Grimm

Popularne w tym tygodniu:

Gucci pokazało modelkę z zespołem Downa w swojej genialnej kampanii Przepiękne maki na Śląsku. Fotograf zdążył 5 minut przed oberwaniem chmury Zapomniany radziecki dwupłatowiec odnaleziony na północy Polski Awantura w Vogue: Simone Biles miała sesję u Annie Leibovitz, a nie u czarnoskórej fotografki Fotografka została mamą dzikich zwierząt. Ufają jej bezgranicznie Amerykański sen, czyli przepiękne wschody i zachody słońca nad Chicago Bielik amerykański jako ptasia taksówka. Niesamowite zdjęcie obiega świat Zwycięskie zdjęcie w konkursie British Ecological Society pokazuje zależność zwierząt od ludzi Audubon Photography Awards 2020, czyli genialne zdjęcia ptaków Historyczna okładka "Vanity Fair". I obyło się bez gromów, jakie spadły na "Vouge" [OPINIA] Zobacz zdjęcia super rzadkich białych nietoperzy z Kostaryki Teleskop Hubble’a sfotografował galaktykę oddaloną o 67 milionów lat świetlnych