Brooklyn Beckham, syn znanego piłkarza, właśnie wydaje swój pierwszy album fotograficzny

Brooklyn Beckham, syn znanego piłkarza Davida Beckhama, postanowił się wyłamać z rodzinnego biznesu i spróbować swoich sił gdzie indziej. W chłopaku obudził się zmysł artystyczny i postanowił zająć się fotografowaniem. Niedługo zobaczymy jego pierwszy album.

© Brooklyn Beckham / Instagram

Brooklyn Beckham od dawna wykazywał zainteresowanie fotografią, co więcej, całkiem nieźle mu to wychodzi. W styczniu 2016 roku realizował kampanię dla znanej marki Burberry. Sesje fotograficzne dla linii perfum ”This Is Brit” zostały odebrane dwojako – jednym podobały się zdjęcia, inni wyrażali swoje niezadowolenie, bo przecież jest wielu lepszych fotografów. Myślę jednak, że świeże spojrzenie na tę kwestię zrobiło dobrze marce.

16-letni syn Davida Beckhama odpowiedzialny za nową kampanię Burberry

Brooklyn Beckham, syn Davida i Victorii Beckham, wraz z bratem mieli już trochę wspólnego ze znaną marką Burberry. Romeo był niejednokrotnie twarzą…

18-latek właśnie wydaje swój pierwszy album fotograficzny. 304-stronnicowe wydawnictwo o tytule ”What I See” będące zbiorem zdjęć z życia młodego fotografa, które wdroży czytelników trochę w świat rodziny Beckhamów. Może być to interesujące studium na temat nastolatka dorastającego w świetle fleszy.


Już na wstępie książka spotkała się z krytyką. Jak donosi gazeta "The Independent", krytycy oraz fotografowie nie zostawili na synu piłkarza suchej nitki. Pojawiły się komentarze typu: ”Jestem wielką fanką okropnych zdjęć Brooklyna Beckhama i jeszcze gorszych podpisów” (Alice Jones). Właściwie to nic dziwnego, skoro na jednej ze stron pojawia się zdjęcie słonia z podpisem: ”Słonie w Kenii. Trudno je sfotografować, niesamowicie zobaczyć”. Cóż – nie jest to mistrzostwo copywritingu, ale od czegoś trzeba zacząć. Na pewno rodzice wspierają swojego syna w realizowaniu pasji, a niepochlebne opinie pomogą mu w zrozumieniu, czym jest fotografia.

Widzę książkę dla nastolatków, stworzoną przez nastolatka. Umożliwi ona fanom Brooklyna szersze spojrzenie na jego świat z jego unikalnej i kreatywnej strony.

Francesca Dow, Penguin Random House Children, wydawca książki

Myślę, że ze względu na rodziców chłopaka, ten został rzucony na naprawdę głęboką wodę i osoby, które interesują się życiem Davida i Victorii na pewno prześwietlili również ich dzieci. Uważam, że dobry album fotograficzny powinien zawierać wysokiej jakości treść, ale z drugiej strony – jeśli kogoś stać na wydanie albumu, to kto mu zabroni?


Album Brooklyna wchodzi do sprzedaży 29 czerwca w Wielkiej Brytanii w cenie 8,5 funta, natomiast w Stanach Zjednoczonych pojawi się 1 sierpnia w cenie 17,61 dolara. Szczerze mówiąc chętnie bym przejrzał tę książkę.

Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Wystarczy zrobić zdjęcie smartfonem, aby wiedzieć o człowieku niemal wszystko Książę Dubaju stworzył niesamowite zdjęcia swojego miasta Nieznane zdjęcia znanych ludzi pokazują ich w zupełnie innym świetle Niesamowite zdjęcie "białej tęczy” Melvina Nicholsona hitem Internetu Ile megapikseli ma ludzkie oko? Spójrz szerzej! Obiektyw Fisheye-Nikkor 6 mm f/2.8 wystawiony na sprzedaż Halima Aden – pierwsza kobieta w hidżabie na okładce magazynu "Allure" Zobaczcie jak przerabia się okładki płyt i reklamy na potrzeby rynku Środkowego Wschodu Aparat ze sklepu charytatywnego skrywał w sobie tajemnicę. Zobaczcie, co było na rolce Nowa strona, która zdradzi, w jaki sposób zdjęcie było naprawdę obrabiane Uwierzycie, że te szczeniaki to rekruci służb specjalnych? Urocze zdjęcia Fotograf tłumaczy, dlaczego nie należy ufać zdjęciom w social mediach Właśnie minęło 20 lat od przesłania pierwszego zdjęcia przez telefon Tak wygląda teleobiektyw 1000 mm do Sony A6500 za 300 zł Jak wykonano świetną reklamę Gatorade, gdzie kropelki wody układają się w kształt ruszającego się człowieka? Skarb w śmieciach: fotograf znalazł Tamrona 90 mm f/2.8 Nie liczy się sprzęt tylko umiejętności Znane marki odzieżowe pozwane przez fotografa za bezprawne wykorzystanie zdjęcia Tupaca Shakura Niesamowity rig do obiektywu Nikkor 800 mm powstał z wózka na meble Latające lampy błyskowe to genialny sposób wykorzystania dronów To wcale nie Kodak opracował pierwszy automatyczny aparat! Einstein był pierwszy Nowy patent Microsoftu zadziwił rynek sposobem wyginania matryc W tej szwajcarskiej wiosce turyści nie mogą fotografować, ponieważ… inni mogliby być zazdrośni Po pierwsze - rzemiosło, czyli o pokorze w fotografowaniu

Popularne w tym tygodniu:

Maciej Rafalski odtworzył zdjęcie pary młodej, która spotkała się podczas… pierwszej komunii Wystarczy zrobić zdjęcie smartfonem, aby wiedzieć o człowieku niemal wszystko Międzynarodowa Stacja Kosmiczna na tle Księżyca wygląda jak żywcem wyjęta z ”Gwiezdnych Wojen” Nowa chińska biblioteka jest rajem dla miłośników minimalizmu i geometrii w fotografii f/138, czyli fotografowanie aparatem bez obiektywu Tego jeszcze nie było! “New York Layer-Lapse” zachwyca techniką wykonania Ci ludzie nie istnieją - zdjęcia to zasługa sztucznej inteligencji Bokeh Market to narzędzie do sprawdzenia wartości używanego sprzętu. Zobacz, zanim sprzedasz aparat Ósmy przelot sondy Juno nad Jowiszem zaowocował genialnym zdjęciem 10 nieprzerobionych Nikonów D5 wylądowało na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Illuminati to mobilny światłomierz i kolorymetr z XXI wieku Rezivot Instant Film Processor – fotografuj instaxami na średnim formacie