Photerloo – nowe narzędzie do automatycznego opisywania i umieszczania zdjęć w mediach społecznościowych

Traktowaliście wasze media społecznościowe po macoszemu? To narzędzie może wam udowodnić, że popełniliście błąd. Facebook, Twitter, Instagram i inne portale mogą być dużo bardziej pomocne w promowaniu waszej twórczości niż zwykła strona internetowa. Photerloo wam to ułatwi.

Prowadzenie kanałów społecznościowych przez fotografów w Polsce wciąż nie należy do bardzo popularnego sposobu promocji. Szkoda, bo większość z nas wciąż wierzy, że dobra wizytówka w postaci strony internetowej wystarcza. Niestety tak nie jest, bo choć dbamy o pozycjonowanie stron, te są rzadziej odwiedzane niż profile na Facebooku czy Instagramie. Wielu z nas rezygnuje z tego, ponieważ każda ze stron ma inne wymagania odnośnie rozdzielczości zdjęć i sposobu wgrywania treści.

Photerloo ma być narzędziem, które będzie automatycznie publikować zdjęcia w różnych platformach społecznościowych naraz, wraz z inteligentnym opisywaniem zdjęć

Co więcej – za pomocą jednego kliknięcia wasza praca pojawi się na wszystkich zaznaczonych portalach jednocześnie. Póki co Photerloo wspiera wgrywanie zdjęć na 500px, Flickra, Facebooka oraz Twittera.

Ekipa odpowiadająca za Photerloo pracuje obecnie nad sposobem wrzucania postów na Instagram oraz nad rozszerzeniem programu o kilka innych platform. Photerloo jest stworzone bezpośrednio dla fotografów. Obecnie programiści opracowali również sposób na zamieszczanie zdjęć na Shutterstocku oraz rozwijają podobną funkcjonalność przystosowaną dla Adobe Stock oraz innych mniejszych banków zdjęć.

Narzędzie korzysta również z automatycznego systemu opisywania zdjęć

Funkcja ta jest oparta na sztucznej inteligencji, która podobno w trafny sposób potrafi ”uczyć się” nowych obrazów i ich znaczeń. Programiści planują również [b]wydanie specjalnej wtyczki do Lightrooma, dzięki której proces ten będzie przebiegał już na poziomie eksportu zdjęć.

Photerloo jest w fazie testów beta i możecie sprawdzić jego działanie bezpłatnie za pośrednictwem strony internetowej.

Uważam, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem twórców, to Photerloo może być świetnym narzędziem. Pod warunkiem, że ceny za jego użytkowanie nie będą zabójcze. W mojej opinii media społecznościowe są przyszłością promocji fotografów oraz innych twórców, ponieważ dzięki temu można dotrzeć do bardzo szerokiej publiczności. Wierzę, że sceptyczne podejście polskich fotografów niedługo zmieni się na lepsze, a ich twórczość będą oglądać tysiące ludzi.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Wystarczy zrobić zdjęcie smartfonem, aby wiedzieć o człowieku niemal wszystko Książę Dubaju stworzył niesamowite zdjęcia swojego miasta Nieznane zdjęcia znanych ludzi pokazują ich w zupełnie innym świetle Niesamowite zdjęcie "białej tęczy” Melvina Nicholsona hitem Internetu Ile megapikseli ma ludzkie oko? "Użyto dodatkowych akcesoriów i oprogramowania", czyli prawda o reklamach nagrywanych iPhonem Zdjęcia, które ujawniają, co skrywa wrak włoskiego statku wycieczkowego Costa Concordia Czy RED stworzy smartfona fotograficznego z kamerą 6K? Brooklyn Beckham, syn znanego piłkarza, właśnie wydaje swój pierwszy album fotograficzny Spójrz szerzej! Obiektyw Fisheye-Nikkor 6 mm f/2.8 wystawiony na sprzedaż Halima Aden – pierwsza kobieta w hidżabie na okładce magazynu "Allure" Zobaczcie jak przerabia się okładki płyt i reklamy na potrzeby rynku Środkowego Wschodu Aparat ze sklepu charytatywnego skrywał w sobie tajemnicę. Zobaczcie, co było na rolce Nowa strona, która zdradzi, w jaki sposób zdjęcie było naprawdę obrabiane Uwierzycie, że te szczeniaki to rekruci służb specjalnych? Urocze zdjęcia Fotograf tłumaczy, dlaczego nie należy ufać zdjęciom w social mediach Właśnie minęło 20 lat od przesłania pierwszego zdjęcia przez telefon Tak wygląda teleobiektyw 1000 mm do Sony A6500 za 300 zł Jak wykonano świetną reklamę Gatorade, gdzie kropelki wody układają się w kształt ruszającego się człowieka? Skarb w śmieciach: fotograf znalazł Tamrona 90 mm f/2.8 Nie liczy się sprzęt tylko umiejętności Znane marki odzieżowe pozwane przez fotografa za bezprawne wykorzystanie zdjęcia Tupaca Shakura Niesamowity rig do obiektywu Nikkor 800 mm powstał z wózka na meble Latające lampy błyskowe to genialny sposób wykorzystania dronów

Popularne w tym tygodniu:

Maciej Rafalski odtworzył zdjęcie pary młodej, która spotkała się podczas… pierwszej komunii Wystarczy zrobić zdjęcie smartfonem, aby wiedzieć o człowieku niemal wszystko Międzynarodowa Stacja Kosmiczna na tle Księżyca wygląda jak żywcem wyjęta z ”Gwiezdnych Wojen” Nowa chińska biblioteka jest rajem dla miłośników minimalizmu i geometrii w fotografii f/138, czyli fotografowanie aparatem bez obiektywu Tego jeszcze nie było! “New York Layer-Lapse” zachwyca techniką wykonania Ci ludzie nie istnieją - zdjęcia to zasługa sztucznej inteligencji Bokeh Market to narzędzie do sprawdzenia wartości używanego sprzętu. Zobacz, zanim sprzedasz aparat Ósmy przelot sondy Juno nad Jowiszem zaowocował genialnym zdjęciem 10 nieprzerobionych Nikonów D5 wylądowało na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Illuminati to mobilny światłomierz i kolorymetr z XXI wieku Rezivot Instant Film Processor – fotografuj instaxami na średnim formacie