Gorące piksele na zdjęciach - jak się ich pozbyć? [wideoporadnik]

Gorące piksele to zmora każdego fotografa, który chce fotografować Drogę Mleczną czy używać bardzo długiego czasu naświetlania. Jak sobie z tym poradzić?

© Jakub Kaźmierczyk

Po publikacji poradnika o tworzeniu świetlnych kul dostałem od Was bardzo dużo pytań dotyczących spadku jakości zdjęć przy długim czasie naświetlania. Aparaty cyfrowe mają tendencję do produkowania tzw. gorących pikseli, czyli różnokolorowych punktów, które są widoczne na całym zdjęciu. Pojawiają się one zwykle w przypadku fotografowania przy długich czasach naświetlania, szczególnie w połączeniu z dość wysokim ISO.

Aby je usunąć, konieczne jest zrobienie tzw. darka, czyli czarnej klatki przy takich samych parametrach jak zdjęcie końcowe. Dzięki temu stworzymy mapę gorących pikseli, co pomoże usunąć je z finalnego zdjęcia.
Wszystko jest banalnie proste, ale efektywne!

Odtwórz

Zobacz również: Wszystko, co trzeba wiedzieć o korektach lokalnych w Adobe Lightroom

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Jak wykonać jesienny portret? [poradnik] Podwójna ekspozycja w 5 minut w Adobe Photoshop [wideoporadnik] Efekt tilt-shift w Gimpie – szybko, łatwo i za darmo Świeże kąski w Adobe Camera RAW 8.1 [wideoporadnik] Adobe Photoshop CC – co nowego? [wideoporadnik] Efekt retro w Gimpie? Wystarczy 5 minut! [wideoporadnik] Podstawy fotografowania jedzenia - prosto, naturalnie i w domu [poradnik]

Popularne w tym tygodniu:

The Same Day Wedding Project (TSDWP) – pierwszy tak wymagający i zwariowany projekt w naszej karierze