”Awaken” - zwiastun prawdopodobnie najlepszego filmu poklatkowego, jaki kiedykolwiek widzieliśmy

Uwielbiam filmy poklatkowe. Gdy widzę taki, w którym wszystko wspaniale płynie, kadry zmieniają się wraz z pogodą lub porą dnia – jestem w niebie. Po obejrzeniu zwiastuna filmu ”Awaken” Toma Lowe’a dostałem gęsiej skórki.

Tom Lowe podnosi poprzeczkę swoim najnowszym filmem poklatkowym ”Awaken”. To prawdziwa gratka dla miłośników serialu BBC ”Planeta Ziemia”. W filmie zobaczycie niesamowite kadry z wykorzystaniem zupełnie nowych narzędzi, które Lowe pomógł zaprojektować.

”Awaken” to hołd dla ducha życia, przemierzania Ziemi oraz oda do Kosmosu.

Film jest pełny niesamowitych scenerii oraz ujęć w zwolnionym tempie, które sprawią, że poczujecie się, jakbyście oglądali świetny film w kinie, więc zagwarantujcie sobie wygodne miejsce przed włączeniem produkcji. Wyobrażacie sobie to, że wiele scen, jak zdjęcia pod nocnym niebem, było nagrywanych z helikoptera? Było to możliwe dzięki wykorzystaniu autorskiego gimbala.

Realizacja ”Awaken” zajęła aż 5 lat, w trakcie których autor z ekipą odwiedzili ponad 30 krajów. Zobaczycie tam wiele technik, jak: fotografia lotnicza i podwodna, zamknięte w kolejnych minutach filmu, dzięki genialnemu montażowi.

Zwiastun robi ogromne wrażenie. Niestety, póki co nie wiem, kiedy odbędzie się premiera pełnej wersji filmu – prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku. Jeśli spodobała wam się ta zajawka, rzućcie okiem na stronę internetową projektu, gdzie dowiecie się więcej na temat jego powstania.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Photokina 2014:

Stoisko firmy Panasonic na Photokina 2014 Jak dziecko w Disneylandzie, czyli pierwszy raz na Photokinie Canon na Photokinie 2014 - wideorelacja ze stoiska Wygrana z tego konkursu pozwoliłaby na zakup mieszkania. Zdjęcie zwala z nóg Stoisko firmy Samsung na Photokina 2014 Stoisko firmy Sony na Photokina 2014 Stoisko firmy Nikon na Photokina 2014 Stoisko firmy Fujifilm na Photokina 2014 Stoisko firmy Olympus na Photokina 2014