Widzieliście już tego lewitującego ptaka? To wszystko przez synchronizację klatek

W Internecie znajdziecie pełno filmików z lewitującymi helikopterami. Dzieje się tak, gdy klatkaż pokryje się z częstotliwością obrotu śmigieł. O ile w przypadku maszyn nie dziwi to tak bardzo, to nie spodziewaliśmy się zobaczyć tego zjawiska występującego w naturze.

Widzieliśmy już szybujące ptaki, ale nigdy lewitujących! Na kanale youtubera Ginger Beard pojawił się filmik, na którym niewielki ptak przelatuje koło kamery skierowanej na podjazd użytkownika. Nie byłoby w tym nic fascynującego, gdyby nie to, że prędkość, z jakimi zwierzę machało skrzydłami, zsynchronizowała się z klatkażem kamery, przez co wygląda to tak, jakby ptak unosił się w powietrzu bez żadnego wysiłku.

Kamera, która nagrała filmik to HIKVISION DS-2CD2342WD-I - rejestruje obraz w rozdzielczości 2688 x 1520 pikseli z prędkością 20 kl./s. Jakość obrazu jest dość dobra jak na kamerkę przemysłową i cóż – na dodatek potrafi nieźle zaskoczyć.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Psy w armii USA dostaną gogle z kamerami. Co będą nagrywać? "Warszawa sprzed 100 lat" w trójwymiarze Gdyby dzieci rodziły się z zębami, wyglądałyby przerażająco Jak rozpoznać twarze stworzone przez sztuczną inteligencję? Jak wyglądają ideały piękna na świecie? Graficy przerobili portrety Pojedzie na drugi koniec USA, by zdobyć aparat. Zobacz piękną kolekcję Pokochaj Fotografię nr 5 już jest! Jedna przeciwko 300 - zdjęcie, które stało się symbolem Szwecji Do czego przydawałby się Photoshop w prawdziwym życiu? Pierwsze zdjęcia łazika Perseverance z Marsa opublikowane! Zdjęcie dnia. Kolejka karetek na SOR we Wrocławiu Przeszedł z pełnej klatki na APS-C, a później do niej wrócił. Dlaczego tak zrobił?

Popularne w tym tygodniu:

Zjawiskowa natura na filmie. To nie jest science-fiction Burzowe dzieło sztuki. Do złudzenia przypomina… spaghetti! Wzruszający obraz natury. Niedźwiedzica opłakiwała zabite młode Zobacz to na własne oczy. Rzadkie nagranie pokazuje karmiącego likaona Był krok od śmierci. Starcie z rekinem nagrał pilot drona Transseksualna modelka w Sports Illustrated. Zapozowała w stroju kąpielowym Zrobili selfie, gdy uderzył w nich piorun. To nie jest fotomontaż