7 tajników szybszej pracy w Adobe Lightroom

Lightroom jaki jest, każdy widzi. To jeden z najprzyjemniejszych i najbardziej intuicyjnych programów na rynku. Dzięki tym kilku trikom stanie się jeszcze prostszy, a wasza praca będzie przebiegała znacznie szybciej.

Firma Adobe zbudowała bardzo silną markę wokół swoich programów graficznych. Standardem jest to, że my fotografowie non stop siedzimy na Lightroomie lub Photoshopie i dłubiemy w swoich pracach. Ostatnim ukłonem firmy w stronę użytkowników jest wyrażenie otwartej chęci współpracy i ulepszanie programu tak, by pracowało się na nim jak najlepiej.

Lightroom w końcu będzie szybszy! Adobe wysłuchało próśb użytkowników

Adobe Lightroom jest jednym z podstawowych narzędzi pracy dla fotografów na całym świecie. Mimo jego zaawansowanych funkcji, niestety nie wszystko jest…

Każdy, kto pracował na Lightroomie wie, że edytor ten lubi mieć problemy z wydajnością i niekiedy się zawieszać podczas pracy nawet przy użyciu mniej skomplikowanych narzędzi. W każdej nowej wersji pojawiają się nowe profile aparatów oraz obiektywów, jak również dodatkowe opcje, a cała aplikacja jest optymalizowana, by działała jak najbardziej płynnie.

Bez względu jednak na nowe algorytmy, my również możemy trochę pokombinować w ustawieniach programu, by przyspieszyć pracę. Colin Smith z serwisu photoshopCAFE postanowił nagrać poradnik, w którym zdradza 7 tajników szybkiej pracy w Lightroomie.

Film jest w języku angielskim, lecz Colin świetnie pokazuje dokładnie, co i jak zrobić. W razie konieczności możecie włączyć automatycznego tłumacza Google, który ułatwi wam zrozumienie filmiku. Większość z tych rad odnosi się do panelu ”Develop” i dotyczy łatwiejszego korzystania z narzędzi. O ile włączenie ”Solo mode”, by otwierała się jedna zakładka naraz to świetny pomysł, to robienie winiety za pomocą filtra kołowego już mniej do mnie przemawia. Praca na bazie na podstawie ”Quick Collection” to świetna rada, która pomaga wyselekcjonować obrazy i pozbyć się bałaganu. Gorąco polecam!

Znacie jeszcze ciekawe sztuczki, które pomogą opanować Lightrooma i przyspieszyć pracę? Na pewno tak! Podzielcie się nimi w komentarzach. Niech wszyscy z nas poznają to narzędzie i cieszą się jego możliwościami bez ograniczeń.

Zobacz również: Obróbka w stylu Dragana w Photoshopie

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Poradniki:

Popularne miejsca na świecie, w których nie można fotografować Profesor z Uniwersytetu Stanforda udostępnił swoje podręczniki fotograficzne kompletnie za darmo Tryby P, A, S, M - czym są i kiedy ich używać w praktyce? [poradnik] Jak fotografować Perseidy, czyli spadające gwiazdy? [poradnik] Co jest ważniejsze - sprzęt czy umiejętności? Maja Włoszczowska, Lidia Popiel i Piotr Pustelnik na jednej sesji. Z wizyty na backstage'u każdy fotograf sporo się nauczy Fotografowanie znaków towarowych – sztuka złotego środka? Oto sposób na wrzucanie postów na Instagram z poziomu komputera bez dodatkowych wtyczek Jak pomóc modelce z pozowaniem podczas robienia portretów? Co w dzisiejszych czasach sprawia, że jesteśmy fotografami, a nie tylko posiadaczami aparatu? Zaczynasz uprawiać fotografię uliczną? Te rady mogą ci się przydać "Unplugged Wedding", czyli ślub z zakazem fotografowania. O co chodzi i czy warto? Jak fotografować burze i pioruny? [poradnik] Jaki wpływ ma światło błyskowe na wielkość źrenic modela? Przychodzi klient do fotografa… Zobacz to, co nieuchwytne - zdjęcia highspeed w domowym zaciszu Zdjęcie ze stocka - jakimi prawami się rządzą i skąd wziąć je za darmo? Jak wybrać najlepsze akumulatorki do lamp błyskowych? 5 szybkich rad, jak robić lepsze zdjęcia 6 ciekawych sposobów na modyfikację światła twojej lampy błyskowej Pierwsze kroki strobisty - jak wykorzystać lampy systemowe w plenerze? Naucz się 30 technik retuszu kompletnie za darmo. To prawdziwe vademecum fotografa Te proste animacje pomogą wam zrozumieć podstawy fotografii tradycyjnej Co daje zaklejanie logo? Czy w dzisiejszych czasach ma to w ogóle sens?