Nikon D850 - zwiastun aparatu, na który wszyscy czekają

Nikon poinformował o pracy nad D850, czyli pełnoklatkową lustrzanką o dużej rozdzielczości, która jest następcą bardzo cenionego modelu D810. Mamy dla was garstkę informacji na temat nadchodzącego sprzętu.

Nikon skupia na sobie uwagę świata fotografii informacjami o zaawansowanym bezlusterkowcu i patencie na obiektyw do aparatu z zakrzywioną matrycą. Kolejny gorący news dotyczy nowej, pełnoklatkowej lustrzanki o dużej rozdzielczości - D850.

Nikon tak na prawdę nie ujawnił wielu szczegółów na temat nowej lustrzanki poza tym, że w zwiastunie można wypatrzeć film poklatkowy w rozdzielczości 8K. Klip też został nakręcony D850, który pewnie w tym momencie przechodzi ostatnie testy przed wprowadzeniem do produkcji. Aparat obiecuje dużą rozdzielczość i szybkość działania, co potwierdzałoby przecieki na temat D850.

Nikon D850 będzie potężnym narzędziem w rękach tych, którzy nie chcą akceptować kompromisu i wybierać pomiędzy wyjątkową jakością obrazu a wszechstronnością. Należą do nich aspirujący I czynni fotografowie profesjonalni, czy też pasjonaci, którzy uwieczniają krajobraz, fotografują komercyjnie sport, mode, śluby, jak również twórcy materiałów multimedialnych. Nikon D850 to następca D810, który zebrał niezwykle wysokie noty za ekstremalnie ostre i czyste obrazowanie oraz bogaty zakres tonalny. Nowa lustrzanka cyfrowa formatu FX został zaprojektowana z uwzględnieniem wielu nowych technologii, cech i ulepszeń wydajności, które wynikały wprost z kilkuletniego wsłuchwiania się w opinie użytkowników, chcących osiągnąć jak najlepsze rezultaty za pomocą swojego aparatu. Nikon D850 przekroczy oczekiwania przeważającej części fotografów, którzy poszukują wysokiej rozdzielczości i dużej prędkości. Połączenie tych cech to kaliber zmian, jakiemu może sprostać jedynie Nikon uzupełniony optyką NIKKOR.

Nikon

Nieoficjalne informacje o Nikonie D850

Mimo że Nikon nie ujawnił wielu szczegółów na temat D850, Internet już od jakiegoś czasu huczy od przecieków na temat tego aparatu. Pewne jest, że będzie to jednak D850, a nie D820, jak niektórzy przypuszczali.

Autofokus

Nikon D850 ma być wyposażony w autofokus z modelu Nikon D5, który oferuje aż 153 punkty AF, z czego 99 to punkty krzyżowe. Punkty te są zdolne do celnego ustawiania ostrości przy -4EV. Pozostałe z nich pracują do -3EV. Z pewnością autofokus z D5 można uznać za bardzo szybki, więc właściwie by się zgadzało z informacją Nikona.

Matryca z ponad 45 Mpix

Nikon D850 ma oferować 45 albo 46-megapikselową matrycę, która będzie dawać lepsze osiągi zarówno na niskich jak i wysokich czułościach ISO. Użytkownicy D810 nie mają na co narzekać, więc jestem bardzo ciekawy, co ma do zaoferowania Nikon szczególnie pod względem rozpiętości tonalnej i dynamiki. Czy dorówna Sony A7R II? Na zwiastunie, który został nakręcony D850, widać całkiem niezłe osiągi pod względem dynamiki, więc jest szansa, że Nikon dogoni, a nawet przeskoczy konkurencję.

Ulepszony SnapBridge, jednak brak GPS-u

Najnowsza lustrzanka Nikona będzie oferować nową, ulepszoną wersję SnapBridge, czyli systemu do przesyłania zdjęć i zdalnego ich wykonywania za pomocą urządzeń mobilnych, oparty na Wi-Fi i Bluetooth. Najprawdopodobniej Nikon D850 nie będzie oferował wbudowanego GPS-u. Na jego pokładzie powinniśmy znaleźć odchylany ekran LCD i dwa gniazda kart pamięci SD oraz XQD, jednak są to tylko nieoficjalne informacje.

Źródło: Nikon

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Fotograf zatrzymany za rozstawianie w mieście rzekomych "bomb" Gwiezdna panorama, czyli film time-lapse zrobiony Canonem 20d Canon EOS 6D Mark II – nowa aktualizacja oprogramowania usuwa poważny błąd Najlepsze zdjęcia roku na Flickr.com. Polka na pierwszym miejscu! Microsoft Pro Photo Tools 2 ? teraz działają na 64-bitach Fujifilm prezentuje smartfonową drukarkę do kwadratowych zdjęć instax SHARE SP-3 Prawdziwa zima na zdjęciach doc! photo magazine po raz dwudziesty Aktualizacja presetów VSCO i promocja na zakup nowych Adobe Lightroom 5.6, Adobe Camera RAW i DNG Converter w wersji 8.6 - finalne wersje Konkurs fotograficzny Canon – New Cosmos of Photography 2016 Corel PaintShop Pro 2020: klonowanie z uwzględnieniem zawartości

Popularne w tym tygodniu:

Pożary w Australii gasi deszcz. Ludzie zalewają social media zdjęciami i filmami Australia pod gradobiciem. Zdjęcia pokazują ogrom zniszczeń Dzień Babci: wnuczka zrobiła sesję, która przełamuje stereotypy 15 tys. za nienależyte wykonanie sesji ślubnej? Sąd wydał precedensowy wyrok Wulkan Taal na Filipinach ożył. Dym widać z wielu kilometrów PROT ogłosiła konkurs fotograficzny sygnowany National Geographic. Ze zdjęć uczestników stworzyła bank zdjęć Fotograf uratował 3 osoby. Tylko dlatego, że zaciął mu się aparat Wulkan Taal na Filipinach wybuchł. Okolica jest pogrążona w pyle Uważaj na fotomontaże na Instagramie. Możesz stracić zasięgi Para turystów znaleziona martwa na Islandii. Chcieli zrobić pamiątkowe zdjęcie USA może zakazać lotów cywilnymi dronami z obaw przed Chinami PROT wyjaśnia kwestię sprzedawania zdjęć z konkursu fotograficznego