Nikon D850 - zwiastun aparatu, na który wszyscy czekają

Nikon poinformował o pracy nad D850, czyli pełnoklatkową lustrzanką o dużej rozdzielczości, która jest następcą bardzo cenionego modelu D810. Mamy dla was garstkę informacji na temat nadchodzącego sprzętu.

Nikon skupia na sobie uwagę świata fotografii informacjami o zaawansowanym bezlusterkowcu i patencie na obiektyw do aparatu z zakrzywioną matrycą. Kolejny gorący news dotyczy nowej, pełnoklatkowej lustrzanki o dużej rozdzielczości - D850.

Nikon tak na prawdę nie ujawnił wielu szczegółów na temat nowej lustrzanki poza tym, że w zwiastunie można wypatrzeć film poklatkowy w rozdzielczości 8K. Klip też został nakręcony D850, który pewnie w tym momencie przechodzi ostatnie testy przed wprowadzeniem do produkcji. Aparat obiecuje dużą rozdzielczość i szybkość działania, co potwierdzałoby przecieki na temat D850.

Nikon D850 będzie potężnym narzędziem w rękach tych, którzy nie chcą akceptować kompromisu i wybierać pomiędzy wyjątkową jakością obrazu a wszechstronnością. Należą do nich aspirujący I czynni fotografowie profesjonalni, czy też pasjonaci, którzy uwieczniają krajobraz, fotografują komercyjnie sport, mode, śluby, jak również twórcy materiałów multimedialnych. Nikon D850 to następca D810, który zebrał niezwykle wysokie noty za ekstremalnie ostre i czyste obrazowanie oraz bogaty zakres tonalny. Nowa lustrzanka cyfrowa formatu FX został zaprojektowana z uwzględnieniem wielu nowych technologii, cech i ulepszeń wydajności, które wynikały wprost z kilkuletniego wsłuchwiania się w opinie użytkowników, chcących osiągnąć jak najlepsze rezultaty za pomocą swojego aparatu. Nikon D850 przekroczy oczekiwania przeważającej części fotografów, którzy poszukują wysokiej rozdzielczości i dużej prędkości. Połączenie tych cech to kaliber zmian, jakiemu może sprostać jedynie Nikon uzupełniony optyką NIKKOR.

Nikon

Nieoficjalne informacje o Nikonie D850

Mimo że Nikon nie ujawnił wielu szczegółów na temat D850, Internet już od jakiegoś czasu huczy od przecieków na temat tego aparatu. Pewne jest, że będzie to jednak D850, a nie D820, jak niektórzy przypuszczali.

Autofokus

Nikon D850 ma być wyposażony w autofokus z modelu Nikon D5, który oferuje aż 153 punkty AF, z czego 99 to punkty krzyżowe. Punkty te są zdolne do celnego ustawiania ostrości przy -4EV. Pozostałe z nich pracują do -3EV. Z pewnością autofokus z D5 można uznać za bardzo szybki, więc właściwie by się zgadzało z informacją Nikona.

Matryca z ponad 45 Mpix

Nikon D850 ma oferować 45 albo 46-megapikselową matrycę, która będzie dawać lepsze osiągi zarówno na niskich jak i wysokich czułościach ISO. Użytkownicy D810 nie mają na co narzekać, więc jestem bardzo ciekawy, co ma do zaoferowania Nikon szczególnie pod względem rozpiętości tonalnej i dynamiki. Czy dorówna Sony A7R II? Na zwiastunie, który został nakręcony D850, widać całkiem niezłe osiągi pod względem dynamiki, więc jest szansa, że Nikon dogoni, a nawet przeskoczy konkurencję.

Ulepszony SnapBridge, jednak brak GPS-u

Najnowsza lustrzanka Nikona będzie oferować nową, ulepszoną wersję SnapBridge, czyli systemu do przesyłania zdjęć i zdalnego ich wykonywania za pomocą urządzeń mobilnych, oparty na Wi-Fi i Bluetooth. Najprawdopodobniej Nikon D850 nie będzie oferował wbudowanego GPS-u. Na jego pokładzie powinniśmy znaleźć odchylany ekran LCD i dwa gniazda kart pamięci SD oraz XQD, jednak są to tylko nieoficjalne informacje.

Źródło: Nikon

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Obrady jury nad filmami Nikon Film Festival rozpoczęte! "Ciało otwiera się wolno aż do serca“ wystawa fotografii Ilony Szwarc w Galerii Instytutu Fotografii Fort Capture One 10.1, czyli obsługa PSD i lepsze wsparcie dla matryc X-Trans TIME honoruje prześladowanych i zamordowanych dziennikarzy tytułem ”Osoby Roku 2018” EISA przyznało nagrody dla najlepszego sprzętu. Sony na czele Karta pamięci dowodem zbrodni Fujifilm prezentuje smartfonową drukarkę do kwadratowych zdjęć instax SHARE SP-3 Koniec katalogu IKEA. Po 70 latach znika na zawsze Arnold Odermatt - fotograf z drogówki World Trade Center. Zamach z 11 września. Niepublikowane zdjęcia pojawiły się na wyprzedaży Nowy numer kwartalnika Fotografia Panasonic do zadań specjalnych, czyli Lumix FT1

Popularne w tym tygodniu:

Protestujący pod Kapitolem w USA zniszczyli sprzęt dziennikarski warty krocie Zdjęcie dnia. Putin zanurzający się w lodowatej wodzie z okazji Święta Chrztu Pańskiego Fotoreporterzy znowu potraktowani gazem przez policję podczas strajku Fujifilm Pro 400H nie będzie więcej produkowany. To smutny dzień dla fotografów Zdjęcie dnia. Giewont nocą. Internauci: aż chce się tam być Zdjęcie dnia. Szokujący raport na temat Domów Matki i Dziecka w Irlandii Surrealistyczne kolaże artystki pokazujące połączenia wizualne między niezwiązanymi rzeczami USA. Żołnierze pilnują Kapitolu. Zobacz niezwykłe zdjęcia USA. 250 tys. dolarów kary i więzienie dla operatora drona? Chodzi o "niebezpieczną operację" Autor znanego zdjęcia "Napalm girl" zaatakowany w Waszyngtonie