33 darmowe filmiki, dzięki którym staniesz się mistrzem Photoshopa

Jako fotografowie uwielbiamy, gdy ktoś udostępnia nam swoją wiedzę. Zwłaszcza za darmo. Na kanale TastyTuts pojawiły się aż 33 darmowe poradniki, które omawiają podstawy pracy w Photoshopie i przedstawiają narzędzia. Koniecznie musicie to sprawdzić!

Na youtube’owym kanale TastyTuts znajdziecie wiele interesujących wideoporadników. Pojawiła się tam nowa seria dotycząca Photoshopa. Dzięki ”The Complete Beginner’s Guide to Adobe Photoshop” poznacie podstawowe i najważniejsze funkcje programu i dowiecie się, jak je zastosować podczas pracy.

Zaryzykowałbym stwierdzenie, że to esencja podstawowego kursu. Być może nie znajdziecie tutaj zaawansowanych technik, ale od czegoś zacząć trzeba. Bez wiedzy na temat pracy na warstwach i maskach nie ma co brać się za zaawansowany retusz. Powolutku, małymi kroczkami do celu i zanim się obejrzycie, będziecie prawdziwymi mistrzami Photoshopa z wachlarzem umiejętności.

Mimo tego że w większości zobaczycie tam porady odnośnie projektowania graficznego, nie powinniście się tym zrażać. Narzędzia działają tak samo. Kto wie, być może i taki sposób pracy kiedyś wam się przyda podczas tworzenia zaawansowanych kolaży.

Cykl poradników możecie bezpłatnie obejrzeć na YouTubie. Oprócz tego możecie pobrać je ze strony internetowej TastyTuts. Polecamy wam śledzenie kanału na YouTube, ponieważ co miesiąc znajdziecie tam nowe interesujące poradniki.

Zobacz również: Adobe Photoshop Elements 12 - tańsza alternatywa

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Popularne miejsca na świecie, w których nie można fotografować Profesor z Uniwersytetu Stanforda udostępnił swoje podręczniki fotograficzne kompletnie za darmo Tryby P, A, S, M - czym są i kiedy ich używać w praktyce? [poradnik] Jak fotografować Perseidy, czyli spadające gwiazdy? [poradnik] Co jest ważniejsze - sprzęt czy umiejętności? Maciej Galas radzi: Nie rób zbyt wielu zdjęć! Czym jest cytat i gdzie leży granica naruszenia prawa autorskiego? Maja Włoszczowska, Lidia Popiel i Piotr Pustelnik na jednej sesji. Z wizyty na backstage'u każdy fotograf sporo się nauczy 7 tajników szybszej pracy w Adobe Lightroom Fotografowanie znaków towarowych – sztuka złotego środka? Oto sposób na wrzucanie postów na Instagram z poziomu komputera bez dodatkowych wtyczek Jak pomóc modelce z pozowaniem podczas robienia portretów? Co w dzisiejszych czasach sprawia, że jesteśmy fotografami, a nie tylko posiadaczami aparatu? Zaczynasz uprawiać fotografię uliczną? Te rady mogą ci się przydać "Unplugged Wedding", czyli ślub z zakazem fotografowania. O co chodzi i czy warto? Jak fotografować burze i pioruny? [poradnik] Jaki wpływ ma światło błyskowe na wielkość źrenic modela? Przychodzi klient do fotografa… Zobacz to, co nieuchwytne - zdjęcia highspeed w domowym zaciszu Zdjęcie ze stocka - jakimi prawami się rządzą i skąd wziąć je za darmo? Jak wybrać najlepsze akumulatorki do lamp błyskowych? 5 szybkich rad, jak robić lepsze zdjęcia 6 ciekawych sposobów na modyfikację światła twojej lampy błyskowej Pierwsze kroki strobisty - jak wykorzystać lampy systemowe w plenerze?