W poszukiwaniu nocy - piękny film poklatkowy z historią w tle

Krótka, ale piękna inspiracja na dzisiaj.

© Cory Hansen / screen z filmy poklatkowego "In Search of Night"

Cory Hansen, 29-letni fotograf z Santa Cruz w USA, specjalizuje się w fotografowaniu surfingu, współpracuje z Surfer Magazine i innymi wydawnictwami. Jest jednak ciekawy różnych rodzajów fotografii.

Film powstał, aby upamiętnić śmierć ojca Hansena, z którym fotograf był bardzo zaprzyjaźniony. Cory przez 4 lata nie mógł poradzić sobie ze smutkiem, podążał śladami wspólnych wypraw ojca i syna. Tak właśnie powstał film poklatkowy "In Search of Night", który stał się swoistą terapią, po której fotograf wrócił do normalnego życia.

Zdjęcia powstawały między marcem a sierpniem 2013. Do wykonania tego timelapse'a posłużył aparat Canon 5D Mark III z obiektywem 24–105 mm i ok. 4000 zdjęć. Zobaczcie efekt:

Zobacz również: Polska z drona jest nie do poznania

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Zoomowanie nieba, czyli inspirujący sposób na nocne zdjęcia

Popularne w tym tygodniu:

Drzewa przewrócone przez orkan. Stworzyły fantastyczną kompozycję do zdjęcia Kiedyś i dziś – mężczyzna wkleił dorosłego siebie na zdjęcia z dzieciństwa. Wyszło świetnie! Magiczne, poetyckie portrety na gorącej Kubie to specjalność Gillian Hyland Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą Zdjęcie z lądowania na Księżycu to prawda czy wielka mistyfikacja? 65-letnia kobieta odtwarza znane obrazy w fantastyczny sposób Usunął ze zdjęcia dźwig, którego nikt nie chciał wymazać. Zobacz jak retuszował obraz krok po kroku Pogodna, kolorowa wiosna 1937 roku w Berlinie. Ulice pełne swastyk, żołnierzy i... spokoju Współczesna para nomadów podróżuje po świecie i ujmuje to w piękny sposób. Mieliśmy okazję zamienić z nimi kilka słów Roni Landa sfotografowała interesującą martwą naturę, zrobioną z... mięsa?! Evija Laivina fotografuje ludzi z dziwnymi ”gadżetami upiększającymi” z eBaya Na pierwszy rzut oka to zdjęcia wspaniałych kwiatów. W rzeczywistości to kompozycje z nagich, ludzkich ciał