Najnowsza kampania Gucci to uczta wizualna dla miłośników science fiction z lat 50. i 60.

Kampania Gucci Jesień / Zima doczekała się sesji zdjęciowej nie z tego świata, która została wykonana w stylu science fiction lat 50. i 60.

© Glen Luchford

Trzeba przyznać, że ludzie pracujący dla Gucci mają fantazję i rozmach. Ostatnia sesja zdjęciowa do kolekcji Jesień / Zima wyprodukowana przez Alessandro Michele i sfotografowana przez Glena Luchforda, została wystylizowana na filmy science fiction z lat 50. i 60.

Trzeba przyznać, że udało im się oddać klimat wyścigu w przestrzeń kosmiczną i eksploracji nowych planet oraz środowisk.

Modelki i modele mieszają się z potworami, które nawiązują do klasycznych produkcji tego gatunku jak "Potwór z Czarnej Laguny" czy "Zakazana Planeta". Oświetlenie i kiepskie efekty robią wrażenie, jednak najbardziej niesamowicie prezentują się kostiumy.

Sesja jest naszpikowana różnymi odniesieniami np. do Ziggiego Stardusta, czyli postaci, w którą wcielał się na początku swojej kariery David Bowie. Znawcy gatunku znajdą z pewnością jeszcze więcej smaczków.

Źródło: sobadsogood.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Zobacz „Photoshopa” sprzed stu lat [galeria] "W fotografii chodzi o pokazanie jakiejś niewidocznej na co dzień, emocjonalnej prawdy" - mówi Gregor Laubsch Plan filmowy ”Łowcy androidów”? Nie! To futurystyczne ulice Seulu Prawie 50 tysięcy ludzi polubiło Instagramowe konto alkoholiczki. Tak wygląda nowoczesna kampania przeciw alkoholizmowi Księżycowe krajobrazy Krzysztofa Władyki Zobacz jak wygląda Nowy Jork bez świateł w zadziwiającym filmie poklatkowym Ben Heine: Pencil vs Camera [GALERIA] Narciarze zamienili niebo w płótno wykorzystując do tego pigment "Kołnierz wstydu" - pomoc zwierzętom, które wymagają opieki medycznej Życie miasta 24/7: zdjęcia Stephena Wilkesa [inspiracja] Byliśmy w fabryce Nikon Sendai, gdzie powstają nowe bezlusterkowce Targ ekscentryczności, czyli paryscy kramarze w obiektywie

Popularne w tym tygodniu:

Zdjęcie dnia. Głuchoniemy mężczyzna odzyskał ukochanego psa z pożaru Zdjęcia NASA pokazują, jak zmienił się klimat przez lata Filmik z farmerem szczotkującym szkocką krowę wyżynną podbija internet Zdjęcie dnia. Słupy świetlne w Białymstoku. Zawdzięczamy je niskiej temperaturze Najlepsze współczesne zdjęcia uliczne według magazynu All About Photo Zdjęcie dnia. W Belgii powstaje centrum masowych szczepień. Zobaczymy takie w Polsce? Jak powstają filmy Kodaka? Zobacz wirtualną wycieczkę do fabryki Fotografka adoptowała 2 psy i robi im genialne zdjęcia podczas podróży Fotograf został zamknięty na kwarantannie z byłą żona i matką. Oto, jak odreagował Wildlife Photographer of the Year 2021. Oto najlepsze zdjęcia według publiczności Doskonałe zdjęcia psów. Czworonogi wyglądają na nich majestatycznie Pieter Hugo pokazuje życie ludzi zepchniętych na margines w Afryce. Te zdjęcia poruszają