”3, 2, 1... Photoshop!” to nowa seria przydatnych samouczków Adobe

To fantastyczne, że sami producenci dbają o użytkowników swoich programów i pomagają im zrozumieć, o co naprawdę w nich chodzi. Firma Adobe właśnie zamieściła na swoim kanale na YouTube kilka poradników z nowej serii, które pomogą wam zrozumieć działanie narzędzi i to, co można dzięki nim zrobić.

Najnowsza seria poradników, które znajdziecie na kanale YouTube firmy Adobe, nazywa się ”3, 2, 1… Photoshop!”. Ma ona przybliżyć podstawowe narzędzia z Photoshopa w swojej pełnej odsłonie. Cóż – przyznam, że sam nie znałem wielu funkcjonalności i na pewno przy specyficznych retuszach postaram się ułatwić sobie pracę, korzystając z trików pokazanych w poradnikach.

Za prowadzenie poradników odpowiedzialna jest Julieanne Kost, która zna Photoshopa na wskroś. Jej spokojny głos przeprowadzi nas przez działanie wszystkich pokazanych funkcji. Póki co, dostępnych jest tylko 7 filmików, które poruszają tematykę naprawdę istotnych narzędzi, bez których większość z nas się nie obejdzie. Są to m.in.: pędzle, warstwy czy kadrowanie.

Poświęćcie chwilkę i przejrzyjcie na spokojnie każdy z tutoriali – nie będzie to stracony czas.

Zobacz również: Jak poradzić sobie ze zbyt czerwonym odcieniem skóry na zdjęciach?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Popularne miejsca na świecie, w których nie można fotografować Profesor z Uniwersytetu Stanforda udostępnił swoje podręczniki fotograficzne kompletnie za darmo Tryby P, A, S, M - czym są i kiedy ich używać w praktyce? [poradnik] Jak fotografować Perseidy, czyli spadające gwiazdy? [poradnik] Ćwierć morgi błota, czyli o fotografowaniu ptaków Co jest ważniejsze - sprzęt czy umiejętności? Maciej Galas radzi: Nie rób zbyt wielu zdjęć! 33 darmowe filmiki, dzięki którym staniesz się mistrzem Photoshopa Czym jest cytat i gdzie leży granica naruszenia prawa autorskiego? Maja Włoszczowska, Lidia Popiel i Piotr Pustelnik na jednej sesji. Z wizyty na backstage'u każdy fotograf sporo się nauczy 7 tajników szybszej pracy w Adobe Lightroom Fotografowanie znaków towarowych – sztuka złotego środka? Oto sposób na wrzucanie postów na Instagram z poziomu komputera bez dodatkowych wtyczek Jak pomóc modelce z pozowaniem podczas robienia portretów? Co w dzisiejszych czasach sprawia, że jesteśmy fotografami, a nie tylko posiadaczami aparatu? Zaczynasz uprawiać fotografię uliczną? Te rady mogą ci się przydać "Unplugged Wedding", czyli ślub z zakazem fotografowania. O co chodzi i czy warto? Jak fotografować burze i pioruny? [poradnik] Jaki wpływ ma światło błyskowe na wielkość źrenic modela? Przychodzi klient do fotografa… Zobacz to, co nieuchwytne - zdjęcia highspeed w domowym zaciszu Zdjęcie ze stocka - jakimi prawami się rządzą i skąd wziąć je za darmo? Jak wybrać najlepsze akumulatorki do lamp błyskowych? 5 szybkich rad, jak robić lepsze zdjęcia

Popularne w tym tygodniu:

6 starych aparatów, które są wciąż warte uwagi Popularne miejsca na świecie, w których nie można fotografować A może warto trochę zwolnić i skupić się na zdjęciach? Pełna klatka, APS-C, a może coś jeszcze? Jaki format matrycy wybierasz i dlaczego?