Pracownicy Bowensa nie dostaną wynagrodzenia za sierpień, muszą pracować za darmo

Legenda firmy Bowens trwała 94 lata. W przeciągu ostatniego miesiąca dowiedzieliśmy się, że jeden z najbardziej znanych i cenionych producentów sprzętu studyjnego przestanie istnieć. Niestety odbiło się to nie tylko na fotografach, ale przede wszystkim na pracownikach.

Niedawno pisaliśmy o likwidacji marki Bowens. Firma upada ze względu na zalew rynku tanimi, chińskimi produktami, które znajdują wielu zwolenników. Fotografowie coraz rzadziej chcą sięgać po zaawansowane, drogie rozwiązania, a co za tym idzie – producent nie zarabia. Grupa Aurelius postanowiła więc zamknąć firmę Bowens. To smutny rozdział w historii rynku fotograficznego.

Niestety, w związku z zakończeniem działalności firmy, problemy finansowe dotknęły również pracowników z Wielkiej Brytanii oraz Chin. Zdenerwowani całym procesem zamykania wystosowali mail do władz firmy. Według jednego z pracowników ”26 z najbardziej zaangażowanych z nich było w kompletnym szoku, gdy dowiedzieli się 14 sierpnia, że nie dostaną wypłaty za poprzedni miesiąc i będą musieli pracować za darmo w związku z procesem konsultacyjnym”.

To samo źródło utrzymuje, że pracownicy zostali poinformowani, że nie będą mogli zaprzestać pracy, ponieważ zobowiązuje ich do tego umowa. Rozważają obecnie podjęcie kroków prawnych. Poniżej możecie zobaczyć oryginalny mail, jaki wysłali pracownicy Bowens China do siedziby firmy oraz do dystrybutorów.

W liście pracownicy Bowens Suzhou piszą, że zostali pozostawieni samym sobie bez sierpniowej wypłaty, ubezpieczenia ani żadnych informacji do czasu, gdy niemiecki oddział pozwolił im przestać pracować 17 sierpnia. Pracownicy poruszeni całą sytuacją zaczęli protestować pod niemiecką ambasadą, wykrzykując niepochlebne hasła pod adresem firm Aurelius i Calumet.

Miejmy nadzieję, że historia pracowników najdłużej działającej firmy osprzętu studyjnego zakończy się szczęśliwie. Będziemy informować was o dalszym rozwoju sprawy.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

„The Lost Rolls” - fotoreporter Ron Haviv wywołał ponad 200 zapomnianych rolek filmu Wilczy Księżyc: Jak sfotografować zaćmienie Księżyca? Najbardziej znany portret Alberta Einsteina sprzedany za grube pieniądze Nowy Capture One podbije serca fotografów studyjnych Predator VX360 ? kamera dla twardzieli Rewolucja Adobe: nowy Photoshop CC dostępny tylko przez subskrypcję Tryb Photobooth w Google Pixel 3 sam wybierze najlepszy moment na selfie Affinity dostępne w wersji beta na Windowsa - oto najważniejsze funkcje programu Jak wygląda miasto w oczach psa? [wideo] 48 fotoreportaży o współczesnej Polsce i Polakach w jednym albumie Mariusz Tokajuk i jego zaawansowane techniki oświetlenia studyjnego w praktyce Zdjęcie dnia. Premierka Jacinda Ardern cieszy się ze zwycięstwa w wyborach

Popularne w tym tygodniu:

Zdjęcie dnia. Kobiety w Argentynie domagają się legalnej aborcji Tomasz Gutry kontra policja. Raniony fotoreporter będzie żądał odszkodowania Strajk Kobiet: Fotografowie o zatrzymaniu Agaty Grzybowskiej Zdjęcie dnia. Królowa Elżbieta II i książę Filip obchodzą 73 rocznicę ślubu Strajk kobiet. Policja zatrzymała fotoreporterkę [Zobacz wideo] Zdjęcie dnia. Samotna kobieta pośrodku zalanej filipińskiej wioski Nik Collection 3.3: 25 nowych prezentów na 25-lecie istnienia Popularne miejsce dla turystów podczas pandemii uznane za niebezpieczne Zdjęcie dnia. Kosmiczny teleskop Hubble'a uchwycił niezwykłe zjawisko Zdjęcie dnia. Tatry widziane z Krakowa To zdjęcie przeraża. Efekty huraganu Iota Zdjęcie dnia. Świąteczny cud w USA. Niewielka sowa znaleziona w słynnej choince