Fotografia, geometria i ludzie, to sedno zdjęć Eriki Zolli

Połączenie sztucznych geometrycznych kształtów z naturalnymi kształtami ludzkiego ciała, to dla tej artystki codzienność. Jej zmysł estetyczny tworzy niesamowite obrazy, które są prawdziwą ucztą wizualną. Poznajcie Erikę Zolli.

© Erika Zolli / www.erikazolli.it

Często, gdy szukam inspiracji do swoich zdjęć, przeglądam Instagrama. Tym razem trafiłem na wspaniałą grę formą w minimalistycznej estetyce. Erika Zolli i jej wizje zamykają w kadrach dziwną więź między człowiekiem, a otoczeniem dookoła niego

Siłą prac Zolli jest połączenie gry abstrakcyjną kompozycją oraz emocjonalnym realizmem, reprezentowanym przez każdego bohatera zdjęcia. Ten interesujący zabieg wykracza poza granice konwencjonalnej fotografii, tworząc nową estetykę.

”Geometric Variants” to projekt opierający się na minimalistycznej estetyce. Autorka wykorzystuje proste kształty oraz gradację czerni i bieli. Dzięki temu jej obrazy nabierają mocy – bohaterowie są wyróżnieni przez odpowiednie pociągnięcie linii prowadzących, a kontrasty dookoła nich wypychają ich na pierwszy plan.

Erika Zolli pochodzi z Włoch i jej specjalnością są sztuki wizualne. Jest fotografką samoukiem, która tworzy w Mediolanie. Jest znana w swojej ojczyźnie z prowadzenia warsztatów z fotografii kreatywnej. Prace Zolli pojawiały się w wielu magazynach oraz wystawach.

Zobacz również: Wiosenne portrety. Jak zrobić dobre zdjęcia w plenerze?

Więcej zdjęć znajdziecie na Facebooku i instagramie Eriki Zolli.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą To jeden z najstarszych podwodnych autoportretów świata. Powstał w 1899 r. i wymagał masę pracy Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Oliwia Papatanasis i jej pełne pasji do życia fotografie podróżnicze Oto co się dzieje, kiedy świetny fotograf krajobrazu zabiera się za zdjęcia ślubne Najnowsza kampania Gucci to uczta wizualna dla miłośników science fiction z lat 50. i 60. Ognie, wybuchy i całująca się para. To zdjęcie to naprawdę jedno ujęcie! Mikołaj Nowacki: "W fotografii chodzi mi o to, żeby nie tylko pokazać, co widziałem i jak było, ale przede wszystkim, co czułem" Kirgistan to kraina gór i wrażliwych, smutnych ludzi. Pokazał to Elliott Verdier National Geographic Travel Photographer of the Year 2017 – najlepsze zdjęcia podróżnicze tego roku Pierwsze zdjęcie całkowitego zaćmienia Słońca. Czy wiesz, kiedy powstało? Fantastyczne modele aparatów wykonane z papieru zadziwiają swoja dokładnością Powstanie, jego ludzie i Warszawa - o tym opowiada projekt "Teraz '44" Najlepsze zdjęcia kosmosu i nieba w konkursie Astronomy Photographer of the Year 2017 10 najpiękniejszych szlaków w Karkonoszach Rozpoznasz wielkie miasta na historycznych zdjęciach? Dzięki kwiatom artysta tworzy przepiękne, bajkowe zdjęcia Marcin Nagraba pokazuje na swoich portretach bogactwo kultury słowiańskiej Jego zdjęcia to wrota do nowych wymiarów. Poznajcie twórczość Jvdasa Berry Nadir Bucan spędził 6 lat, dokumentując życie wiosek na wschodzie Turcji. Pokazał wspaniałą kulturę Sesja niemowlaków ucharakteryzowanych na księżniczki Disneya "Pościg" to film poklatkowy o pogoni za burzami, która ciągnęła się przez o 45 tys. km Zielony biznes, czyli jak Kristen Angelo stała się ”konopną fotografką” Jak powstało niesamowite zdjęcie, na którym samica grizzly uczy swoje młode polować?

Popularne w tym tygodniu:

Drzewa przewrócone przez orkan. Stworzyły fantastyczną kompozycję do zdjęcia Ukąsiła go czarna mamba, ale dokończył fotografowanie węża. I robi im dalej zdjęcia Historia tragicznego zdjęcia z Wietnamu. Fotografia obiegła świat pozbawiona kontekstu Kiedyś i dziś – mężczyzna wkleił dorosłego siebie na zdjęcia z dzieciństwa. Wyszło świetnie! Dopiero po 60 latach bycia razem zdecydowali się na sesję ślubną. Jest przeurocza! Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą Magiczne, poetyckie portrety na gorącej Kubie to specjalność Gillian Hyland Zdjęcie z lądowania na Księżycu to prawda czy wielka mistyfikacja? 65-letnia kobieta odtwarza znane obrazy w fantastyczny sposób Pogodna, kolorowa wiosna 1937 roku w Berlinie. Ulice pełne swastyk, żołnierzy i... spokoju Współczesna para nomadów podróżuje po świecie i ujmuje to w piękny sposób. Mieliśmy okazję zamienić z nimi kilka słów Teleskop Hubble’a dostarczył nowe niesamowite zdjęcia kosmosu. Oto, co kryje się w przestrzeni wokół nas