David Bowie - kim był i jak wyglądał, zanim stał się znany na cały świat?

Zobaczcie portrety Davida Bowiego, gdy miał 20 lat, a jego kariera raczkowała. Serię zdjęć artysty wykonał wtedy jego zaprzyjaźniony fotograf, Gerald Fearnley. Te fantastyczne obrazy dają nam pogląd na to, kim prywatnie był Bowie, zanim stał się światowej klasy gwiazdą.

© Gerald Fearnley

David Bowie znany także pod pseudonimem scenicznym Ziggy Stardust to ikona popkultury, która nie daje się zaszufladkować. W jego “kosmicznej” twórczości znajdujemy częściej zdjęcia inspirowane wyścigiem kosmicznym niż klasyczne portrety. Jednak każdy był kiedyś młody, także Bowie i właśnie zdjęcia sprzed etapu sławy są tak ciekawe.

Zdjęcia przedstawiają Bowiego, jak miał 20 lat, w czasach przed sławą i całym ruchem glam. Bowie jednak już wtedy zdradzał zainteresowanie nową formą wyrazu — widać to w pozach i makijażu. Seria zdjęć została wykonana przez Geralda Fearnleya podczas nagrywania pierwszej płyty Bowiego w 1967 roku.

Brat Fearnleya przyjaźnił się z muzykami, między innymi Davidem Bowie, który bywał w jego domu. Współpraca wywiązała się naturalnie. Jak wspomina fotograf:

Nie pamiętam dlaczego wykonałem te zdjęcia, prawdopodobnie byłem jedyną osobą, którą znał ze sprzętem studyjnym i aparatem.

Gerald Fearnley

Źródło: sobadsogood.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Zobacz zwycięzców URBAN Photo Awards 2018. Polacy w finale Cyberpunk i film noir spotykają się w wizji Londynu autorstwa Edo Zollo Nadar – ojciec fotografii lotniczej „Bit rot", czyli elektroniczne odpady na zdjęciach Valentino Belliniego Artysta łączy obiekty codziennego użytku w zabawnych kolażach Tobias Meyer: "To właśnie człowiek wprowadza element historii do obrazu" Bracia bliźniacy, jeden gabinet i ta sama technika: animacje ze zdjęć satelitarnych Kilka metrów od sceny grozy. Fotografowie ujęli niesamowitą walkę niedźwiedzi 081, kierunkowy do Lublina - fotografia architektury wnętrz Urocze zdjęcia psa i fretki. Są najlepszymi przyjaciółmi Niesamowite filmy ultra slow-motion [wideo] JPEGmini odchudza zdjęcia o 80% - jak sprawuje się nowe narzędzie?

Popularne w tym tygodniu:

W jego ogrodzie zamieszkały myszy. Dał im dom i robi piękne zdjęcia Historia kontrowersyjnej fotografii Thomasa Hoepkera, która stała się symbolem 9/11 Przejmujący obraz. Grupa gepardów przeprawia się przez rwącą rzekę Marusia, czyli uśmiechnięty pies-ratownik. Zobacz ją w akcji Nie chce się wierzyć, że ktoś opuścił te domy. W Skandynawii jest ich pełno Zdjęcia całujących się lisków to najlepsze, co dziś zobaczysz Turkusowa zorza polarna to ekstremalnie rzadki widok. Ukazał ją astronauta z ISS Jak zmieniło się World Trade Center przez ostatnie 20 lat? Widać to na tym filmie Zamki, które musisz odwiedzić. Ich zdjęcia nie pozwalają zwlekać 530 tys. złotych dla 77-letniego fotografa. To dopiero coś! Niesamowite ślimaki morskie na zdjęciach. Wyglądają jak Pokemony Wygrał ważny konkurs fotograficzny, ale się ukrywa. Wszystko ze strachu