Kolekcja sprzętu Johna S. Payne’a jest warta około 150 tysięcy dolarów

Patrzenie na starannie ułożone korpusy i obiektywy to rozkosz dla oczu każdego fotografa. Nie spierajmy się czy lepszy jest Canon, Nikon, Sony, czy coś innego. Rzućcie okiem na ten zbiór i podziwiajcie wytrzymałość fotografa. Swoją drogą – niezła inwestycja, prawda?

© John S. Payne

Kiedyś już pisaliśmy o kolekcji Johna S. Payne’a. Wtedy jego sprzęt został wyceniony na ok. 125 tysięcy dolarów. Obecnie zbiór jest wart już ok. 150 tysięcy dolarów, czyli ponad 535 tysięcy złotych. W ciągu kilku miesięcy rynek zmienił się tak, że fotograf, nie robiąc właściwie nic, zyskał 25 tysięcy dolarów. Wychodzi na to, że kolekcjonowanie sprzętu to dobrze zagospodarowane pieniądze.

Sprzęcik, który widzicie na zdjęciu, to zaledwie 1/3 kolekcji Johna. W jego zbiorze znajduje się obecnie około 150 aparatów Nikona oraz 155 obiektywów. Fotograf z Karoliny Północnej (USA) rozpoczął gromadzenie sprzętu w 1975 roku. W 1980 chwilowa fascynacja zamieniła się w poważne hobby oraz inwestycję. Jak widzicie po szacunkowej wartości sprzętu – cierpliwość popłaca! Jego pierwszym aparatem był Nikkormat FT-2.

Payne stworzył sobie małe osobiste muzeum fotografii, oprócz tego w kinie z 1929 roku zorganizował studio fotograficzne, które mieści cały jego zabytkowy sprzęt.

Zobacz również: Wiosenne portrety. Jak zrobić dobre zdjęcia w plenerze?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Leica M to aparaty, które tworzone są z pasją. Zobaczcie, jak powstają Fotograficzny przegląd sieci - linki dnia Laser wypalił nie tylko tatuaż. Zobacz, jak łatwo zniszczyć aparat Sztuczna inteligencja zmieni zdjęcie twojego pupila w dzieło sztuki Sfotografował tory wyścigowe całego świata - z kosmosu USA: Fotograf postrzelony 9 razy przez nastolatków Ogromne puzzle sprzedawane przez Kodaka mają ponad 50 tysięcy elementów Największa sportowa panorama świata - 2 rekordy za jednym razem? Jedziesz na wycieczkę i robisz zdjęcia? Okazuje się, że wszyscy robią je tak samo VNTG8 - vintage'owa obudowa na karty SD, która wykorzystuje stare kasetki na filmy 8 mm Picturesqe - sztuczna inteligencja do selekcji zdjęć Instagram i hashtagi. Jak to w końcu ogarnąć

Popularne w tym tygodniu:

86-letni dziadkowie zapozowali do zdjęć ekstrawaganckich ubrań wnuczka Niedźwiadek kontempluje tęczę - niesamowite zdjęcia Piękna przyjaźń staruszki i jej psa utrwalona na zdjęciach Photoshop skończył 30 lat. Zobacz jak wyglądała jego pierwsza wersja Dwóch fotografów wychowało lisa. Odwdzięcza im się pozowaniem Zarabiają na kotach. Za jeden post można dostać 60 tysięcy złotych W USA kobieta podszywała się pod fotografkę dziecięcą, by porwać niemowlę Nissan GT-R przerobiony na niesamowity samochód do kręcenia Dla sławy na Instagramie zrobią wszystko. Śmieje się z nich cały świat Zobacz, jak działają systemy laserowej neutralizacji dronów Panasonic opracował wizjer dla daltonistów Selfie-turystyka. Czy potrafimy podróżować bez robienia zdjęć?