Kolekcja sprzętu Johna S. Payne’a jest warta około 150 tysięcy dolarów

Patrzenie na starannie ułożone korpusy i obiektywy to rozkosz dla oczu każdego fotografa. Nie spierajmy się czy lepszy jest Canon, Nikon, Sony, czy coś innego. Rzućcie okiem na ten zbiór i podziwiajcie wytrzymałość fotografa. Swoją drogą – niezła inwestycja, prawda?

© John S. Payne

Kiedyś już pisaliśmy o kolekcji Johna S. Payne’a. Wtedy jego sprzęt został wyceniony na ok. 125 tysięcy dolarów. Obecnie zbiór jest wart już ok. 150 tysięcy dolarów, czyli ponad 535 tysięcy złotych. W ciągu kilku miesięcy rynek zmienił się tak, że fotograf, nie robiąc właściwie nic, zyskał 25 tysięcy dolarów. Wychodzi na to, że kolekcjonowanie sprzętu to dobrze zagospodarowane pieniądze.

Sprzęcik, który widzicie na zdjęciu, to zaledwie 1/3 kolekcji Johna. W jego zbiorze znajduje się obecnie około 150 aparatów Nikona oraz 155 obiektywów. Fotograf z Karoliny Północnej (USA) rozpoczął gromadzenie sprzętu w 1975 roku. W 1980 chwilowa fascynacja zamieniła się w poważne hobby oraz inwestycję. Jak widzicie po szacunkowej wartości sprzętu – cierpliwość popłaca! Jego pierwszym aparatem był Nikkormat FT-2.

Payne stworzył sobie małe osobiste muzeum fotografii, oprócz tego w kinie z 1929 roku zorganizował studio fotograficzne, które mieści cały jego zabytkowy sprzęt.

Zobacz również: Wideotest Sony Cyber-shot HX200V

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

iOS 10 pozwoli astrofotografom na korzystanie z telefonu w absolutnej ciemności Puchaty kot jest gwiazdą Instagrama. Wygląda jak urocza chmurka Poznajcie FUJIX DS-1P - pierwszy cyfrowy aparat na świecie Aktorka pozywa magazyn za rozebranie w Photoshopie 4 fotografom zostało rzucone wyzwanie zrobienia zdjęć do wystawy w 24 godziny. Czy podołali temu zadaniu? USA: Policjant celował z broni do fotografa. Nie wiedział, czym jest GoPro Fotograf uciął wizjer w swoim Sony A7. Dlaczego właściwie to zrobił? Lemur próbował ukraść fotografowi aparat Filmowanie GoPro w żółwim tempie wcale nie jest takie wolne Zobaczcie jak reklamował się Kodak 30 lat temu, czyli fotograficzne trole w akcji Budżetowy aparat wielkoformatowy 8 x 10 już niedługo trafi do sprzedaży Ile premier aparatów było w 2010 roku?

Popularne w tym tygodniu:

Fotograf nie chce robić zdjęć na ślubach jednopłciowych. Grozi mu wysoka kara w USA Młode bociany uczą się latać na Podlasiu. To niesamowity widok! Jego dom ma kształt aparatu, a synowie imiona: Canon, Nikon i Epson Kometa NEOWISE była widoczna w Polsce. Oto wasze zdjęcia W maseczce czy bez? Zobacz, jak zasłona działa podczas kaszlu Która zebra na zdjęciu jest z przodu: lewa czy prawa? Rozwiążesz zagadkę? Profesjonalni fotografowie Getty Images będą robili zrzuty ekranu z gry wideo Transseksualna modelka po raz pierwszy pojawiła się w Sports Ilustrated Czy to zdjęcie jest prawdziwe? Autor uważa, że tak Chciała zrobić zdjęcie z dzikim niedźwiedziem. Przeliczyła się Nowy kodek H.266: Ta sama jakość obrazu i 2 razy mniejsze pliki. Rewolucja w 8K? Disneyland promuje swoje otwarcie filmem. Jest naprawdę okropny