GoPro finansowo staje na nogi. Fusion VR i HERO6 jeszcze w tym roku

Zapowiada się, że plan restrukturyzacji wypalił i GoPro jest gotowe do kontrataku. Firma notuje zyski i jeszcze w tym roku zamierza zaprezentować nową kamerkę do wirtualnej rzeczywistości Fusion VR i flagową kamerkę sportową HERO 6.

Po miesiącach kłopotów finansowych, które pociągnęły za sobą restrukturyzację, GoPro staje na nogi. Firma zaprezentowała wyniki za drugi kwartał 2017 roku, notując wzrost przychodów o 34 proc. rok do roku. GoPro nadal stara się osiągnąć rentowność w tym roku, w czym ma jej pomóc nowa kamerka do wirtualnej rzeczywistości Fusion VR oraz flagowa kamerka sportowa HERO 6, które powinny pojawić się jeszcze w tym roku.

GoPro Karma

GoPro zarobiło w ostatnim kwartale 297 milionów dolarów, a sprzedaż ich kamerek wzrosła o 18 proc. globalnie i aż o 164 proc. w Japonii. W tym czasie w Stanach Zjednoczonych najlepiej sprzedawała się kamerka HERO 5 Black, jednak ponad połowa przychodów GoPro pochodzi spoza Stanów, co świadczy o dużym międzynarodowym wzroście.

GoPro wpadło w kłopoty w 2015 roku, w którym firma nie pokazała żadnej flagowej kamerki, przez co nie udało się utrzymać wysokiej sprzedaży. Gwoździem do trumny, który miał tak naprawdę poprawić sytuację GoPro, był nieudany start sprzedaży drona GoPro Karma.

GoPro Karma

GoPro zachowało się jednak jak poważna firma i wszystkim klientom, którzy kupili i zwrócili wadliwą Karmę dawało kamerkę GoPro HERO5 Black. Po poprawieniu zatrzasku akumulatora Karma wróciła do sprzedaży.

Wzrost notowań akcji GoPro po ostatnim raporcie finansowym

Niższe przychody oznaczały dla firmy cięcia w postaci zwolnień pracowników i restrukturyzację, która teraz przynosi efekty. GoPro wychodzi na prostą i jeszcze w tym roku zapowiada dwie ciekawe kamerki — nową HERO 6 oraz sferyczną kamerkę do wirtualnej rzeczywistości Fusion, która ma oferować jakość 5,2K.

Zobacz również: Przyszłość fotografii. Premiera Huawei P30

GoPro Fusion

Innowacją, jaką ma wprowadzić Fusion, jest możliwość sfotografowania lub nakręcenia wszystkiego dookoła zamiast wybierania tylko jednego kadru. Później będziemy mogli wybrać kadr, który was interesuje w jakości 5,2 K. Zapowiada się ciekawie, więc trzymamy kciuki za GoPro i ich kolejne produkty.

Źródło: www.dpreview.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Przyśpiesz pracę w Photoshopie za pomocą kolorów [wideoporadnik] Fotograf, który stracił nogi na minie, wrócił do New York Timesa Nik Collection 2 - wtyczki wracają do żywych z pięknymi presetami Panasonic dostał trzy złote medale DIWA Amazon Prime Day 2019: Dał 500 dolarów za sprzęt warty 10 000 Kupił sprzęt za równowartość ponad 20 000 złotych. W paczce dostał… kamienie i cegły! I to dwukrotnie AF-S Nikkor 105 mm f/1.4E ED to nowa portretówka od Nikona z pięknym bokehem Nowa matryca Canona: pełna klatka, 100 kl./s, Full HD i ekstremalne złe warunki oświetleniowe Edytowanie danych zdjęć z Exif Pilot Fotofestiwal pokazuje zdjęcia. Jedenaście w jednym, czyli fotograficzne szaleństwo Szkoły Filmowej [cz. IV] iPhone XS i XS Max ma ukryty tryb upiększający, którego nie można wyłączyć World Press Photo 2019: Poznaj najpopularniejsze aparaty w konkursie