GoPro finansowo staje na nogi. Fusion VR i HERO6 jeszcze w tym roku

Zapowiada się, że plan restrukturyzacji wypalił i GoPro jest gotowe do kontrataku. Firma notuje zyski i jeszcze w tym roku zamierza zaprezentować nową kamerkę do wirtualnej rzeczywistości Fusion VR i flagową kamerkę sportową HERO 6.

Po miesiącach kłopotów finansowych, które pociągnęły za sobą restrukturyzację, GoPro staje na nogi. Firma zaprezentowała wyniki za drugi kwartał 2017 roku, notując wzrost przychodów o 34 proc. rok do roku. GoPro nadal stara się osiągnąć rentowność w tym roku, w czym ma jej pomóc nowa kamerka do wirtualnej rzeczywistości Fusion VR oraz flagowa kamerka sportowa HERO 6, które powinny pojawić się jeszcze w tym roku.

GoPro Karma

GoPro zarobiło w ostatnim kwartale 297 milionów dolarów, a sprzedaż ich kamerek wzrosła o 18 proc. globalnie i aż o 164 proc. w Japonii. W tym czasie w Stanach Zjednoczonych najlepiej sprzedawała się kamerka HERO 5 Black, jednak ponad połowa przychodów GoPro pochodzi spoza Stanów, co świadczy o dużym międzynarodowym wzroście.

GoPro wpadło w kłopoty w 2015 roku, w którym firma nie pokazała żadnej flagowej kamerki, przez co nie udało się utrzymać wysokiej sprzedaży. Gwoździem do trumny, który miał tak naprawdę poprawić sytuację GoPro, był nieudany start sprzedaży drona GoPro Karma.

GoPro Karma

GoPro zachowało się jednak jak poważna firma i wszystkim klientom, którzy kupili i zwrócili wadliwą Karmę dawało kamerkę GoPro HERO5 Black. Po poprawieniu zatrzasku akumulatora Karma wróciła do sprzedaży.

Wzrost notowań akcji GoPro po ostatnim raporcie finansowym

Niższe przychody oznaczały dla firmy cięcia w postaci zwolnień pracowników i restrukturyzację, która teraz przynosi efekty. GoPro wychodzi na prostą i jeszcze w tym roku zapowiada dwie ciekawe kamerki — nową HERO 6 oraz sferyczną kamerkę do wirtualnej rzeczywistości Fusion, która ma oferować jakość 5,2K.

GoPro Fusion

Innowacją, jaką ma wprowadzić Fusion, jest możliwość sfotografowania lub nakręcenia wszystkiego dookoła zamiast wybierania tylko jednego kadru. Później będziemy mogli wybrać kadr, który was interesuje w jakości 5,2 K. Zapowiada się ciekawie, więc trzymamy kciuki za GoPro i ich kolejne produkty.

Źródło: www.dpreview.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Kadry ze świata, czyli podróże okiem Polaków Dzięki tej aplikacji nauczycie się fotografowania, siedząc wygodnie w fotelu Fotograf pobity i aresztowany w trakcie swojej pracy Naucz się obrabiać zdjęcia po królewsku od mistrzów ze studia House of Retouching Kalendarz workshopx: terminy zgłoszeń wybranych konkursów fotografii dokumentalnej, 15.06. - 15.07.2015 DxO PhotoLab 2.1 wprowadza szybszą bibliotekę i obsługę Nikona Z7 Jesteś kobietą zajmującą się fotografią dokumentalną? Możesz zgarnąć spory grant od Canona! Dar Młodzieży zakończył Rejs Niepodległości. Piękne zdjęcia z powrotu do Gdyni Nik Collection 3.3: 25 nowych prezentów na 25-lecie istnienia 13 edycja Profi Post Photo w październiku w Warszawie Tomasz Gutry kontra policja. Raniony fotoreporter będzie żądał odszkodowania 14 edycja projektu Fotografia Kolekcjonerska - „WIDOKI. Krajobraz w polskiej fotografii"

Popularne w tym tygodniu:

Czym jest dobry obiektyw w smartfonie?