Lonely Planet - Instagram dla podróżników. Podziel się zdjęciami i wskazówkami

Lonely Planet zaprezentowało aplikację do udostępniania zdjęć podróżniczych i tworzenia swojego przewodnika po ciekawych miejscach, jakie odwiedziliśmy.

Lonely Planet to seria przewodników, które zawsze towarzyszą mi, gdy podróżuję do krajów, które nie są na liście najczęściej odwiedzanych przez turystów. Znajdziemy w nich istotne informacje o lokalnych atrakcjach, ale także gdzie tanio i bezpiecznie przenocować oraz gdzie załatwić najważniejsze sprawy jak wizy, bilety czy wymianę pieniędzy.

Wydawca Lonely Planet zaprezentował właśnie swoją aplikację społecznościową Trips, która będzie umożliwiać dzielenie się zdjęciami z podróży i tworzenie swojego przewodnika. Na razie aplikacja jest dostępna tylko na iOS i służy jako platforma do katalogowania swoich podróży i publikowania ciekawych informacji o miejscach, jakie odwiedziliśmy. Do dyspozycji mamy tekst, zdjęcia oraz podpisy, chociaż głównym założeniem jest udostępnianie zdjęć.

Trips umożliwia także zlinkowanie konta z Instagramem i publikowanie zdjęć, które zostały tam udostępnione. Jednak Trips ma być aplikacją dla podróżników i pozwalać na publikowanie treści skoncentrowanej na podróżach. Poza układaniem zdjęć chronologicznie, użytkownik może też dodać do nich mapę, żeby lepiej pokazać, gdzie odbyła się podróż. Poza tym Trips może być używana w połączeniu z popularną aplikacją Guides, która daje dostęp do porad ekspertów podróżujących po całym świecie.

Może to być ciekawa alternatywa do popularnych aplikacji tego typu, jak chociażby Instagram, w którym ciężko jest znaleźć zdjęcia z konkretnych miejsc, szczególnie mniej turystycznych, a przebijanie się przez ogrom treści nie zachęca do szukania. Na Trips powinniśmy znaleźć zdjęcia z ciekawych miejsc z dodatkowymi informacjami. Aplikacja jesienią pojawi się także w wersji na Androida.

Źródło: www.dpreview.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Fotografia mobilna:

Cichy zwycięzca, czyli Google Snapseed Lenovo G4 i G4 Plus - niedrogie smartfony z przyzwoitym aparatem Aplikacje do korekcji perspektywy - SKRWT oraz SKEW Instagram ma tryb portretowy. Sprawdzamy, jak rozmywa tło Snapchat ma kłopoty finansowe. Czy Instagram wygryzie konkurencję? Bye Bye Camera zamiast usunąć ludzi ze zdjęć, usunęło 13,99 zł z mojego konta Pierwsze zdjęcie z 64 Mpix matrycy Samsunga robi wrażenie DJI Osmo Mobile 3. Zdjęcia gimbala wyciekły przed premierą Fotograficzne inspiracje z Instagrama [cz. 5] Rozmawialiśmy z Michałem Wesołkiem, zwycięzcą Huawei Next Image 2018 Z Moment Pro Camera zrobisz iPhonem jeszcze lepsze zdjęcia nocne PicFx, czyli idealny plan B do obróbki zdjęć na smartfonie