Nikon KeyMission 360 – kamerka, która przetrwa nawet atak tygrysa

Kamerki sportowe jak GoPro czy Nikon KeyMission są przeznaczone do pracy w trudnych warunkach. Niegroźny jest im upadek z dużej wysokości, zamoczenie przez wodę, a nawet... pogryzienie przez tygrysa! Zobaczcie to na własne oczy.

Nad kamerkami Nikon KeyMission ciąży chyba jakaś klątwa. Najpierw pojawiły się problemy związane z trzęsieniami ziemi w fabryce Nikona, w związku z czym produkcja wersji 360 została opóźniona. Później okazało się, że zamiast jednego doskonałego produktu pojawią się aż 3 wersje.

Interesujące jest to, że w przypadku linii KeyMission nie pojawiło się zbyt wiele informacji na temat odporności urządzenia. Możliwe, że wynika to z faktu, że firma nie miała wystarczająco dużo czasu, by dokładnie przetestować kamerkę pod tym kątem. Można powiedzieć, że Russel Edwards z RSE Photography wykonał interesujący test.


Fotograf umieścił kamerkę Nikon KeyMission 360 w zagrodzie brytyjskiego ZOO, w której przebywał tygrys. Na dodatek zrobił to w porze karmienia zwierzęcia. Cóż – chyba tygrys nie był specjalnie zadowolony faktem, że ktoś go podgląda. Dopadł kamerkę i próbował ją przeżuć, lecz ta się nie poddawała i dalej nagrywała.

W ten sposób dowiadujemy się, że KeyMission jest jednak dość wytrzymała. Jeśli planujecie nagrywać dzikie zwierzęta, może to być produkt dla was. Oczywiście, jeśli jakość obrazu i sposób jego składania w panoramę 360 stopni wam odpowiada.

Więcej prac Russela znajdziecie na jego Facebooku i Instagramie.

Zobacz również: Nikon D800 - test

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Maciej Rafalski odtworzył zdjęcie pary młodej, która spotkała się podczas… pierwszej komunii Wystarczy zrobić zdjęcie smartfonem, aby wiedzieć o człowieku niemal wszystko Łazik Curiosity wykonał interesujące zdjęcia chmur na Marsie Niewidomy fotograf i sesja zdjęciowa najnowszej limuzyny Volkswagena Twoje zdjęcia mogą trafić na oficjalnego Instagrama Apple. Sposób jest banalny Kolekcja sprzętu Johna S. Payne’a jest warta około 150 tysięcy dolarów "Alicja w Krainie Czarów" Lewisa Carrolla istniała naprawdę! Ta aplikacja wyretuszuje zdjęcia, zanim jeszcze je zrobisz Obliczeniowy zoom NVIDIA pozwoli na zmianę ogniskowej oraz perspektywy już po zrobieniu zdjęcia Samochód za 2,5 mln dolarów i aparat za 50 tysięcy - co z tego wyszło? "Jeżeli zależy ci na wspaniałych zdjęciach, to masz iPhona” - powiedział były wiceprezes Google Pierwszy film 4K z orbity Ziemi został nakręcony aparatem Sony A7S II Niesamowite zdjęcie burzy, o rozdzielczości 5,45 gigapiksela. Bez problemu dojrzysz tu szczegóły domów Artysta drukował zrzuty ekranu z Instagrama i je sprzedawał. Teraz ma problemy w sądzie 20 000 dolarów nagrody za pokazanie zadrapań od długopisu i śliny. Czy to w ogóle można nazwać portretem? Ustawiane zdjęcie w programie "Master of Photography". Co na to sędziowie? Nikon właśnie skończył 100 lat! Firma wydała przezabawny filmik z tej okazji Modelki w Chinach wiedzą, co to profesjonalizm. Tak szybkiego pozowania jeszcze nie widzieliśmy Badania wykazują, że ludzie nie potrafią odróżnić fałszywego zdjęcia od prawdziwego Ciekawy obiektyw za 115 zł, który zamieni wasz pokój w aparat otworkowy Widzieliście już tego lewitującego ptaka? To wszystko przez synchronizację klatek 200 000 dolarów – tyle kosztowało to bezmyślne selfie Fotograf splajtował przez... małpę? Teraz myśli o wyprowadzaniu psów, by zarobić na życie Książę Dubaju stworzył niesamowite zdjęcia swojego miasta

Popularne w tym tygodniu:

Maciej Rafalski odtworzył zdjęcie pary młodej, która spotkała się podczas… pierwszej komunii Wystarczy zrobić zdjęcie smartfonem, aby wiedzieć o człowieku niemal wszystko Międzynarodowa Stacja Kosmiczna na tle Księżyca wygląda jak żywcem wyjęta z ”Gwiezdnych Wojen” Nowa chińska biblioteka jest rajem dla miłośników minimalizmu i geometrii w fotografii f/138, czyli fotografowanie aparatem bez obiektywu Ci ludzie nie istnieją - zdjęcia to zasługa sztucznej inteligencji Bokeh Market to narzędzie do sprawdzenia wartości używanego sprzętu. Zobacz, zanim sprzedasz aparat Ósmy przelot sondy Juno nad Jowiszem zaowocował genialnym zdjęciem Tego jeszcze nie było! “New York Layer-Lapse” zachwyca techniką wykonania 10 nieprzerobionych Nikonów D5 wylądowało na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Illuminati to mobilny światłomierz i kolorymetr z XXI wieku Rezivot Instant Film Processor – fotografuj instaxami na średnim formacie