Czarne psiaki też potrzebują miłości. Fotografka stworzyła ten projekt, by pomóc w adopcjach

Shaina Fishman postanowiła rzucić trochę światła na ciemne czworonogi. Zwróciła uwagę na to, że w schroniskach jest pełno czarnych psów, które wciąż czekają na nowe domy. Swoją miłość do tych zwierząt pokazała w prostym, aczkolwiek przyjemnym wizualnie, projekcie portretowym.

© Shaina Fishman / www.shainafishman.com

Projekt związany z fotografowaniem czarnych psów zrodził się w głowie Shainy Fishman, ponieważ wiele psów jest prezentowanych na stronach internetowych schronisk, a z tymi czarnymi bywają problemy. Ludzie ze schronisk przeważnie nie znają się na fotografii i nie wiedzą, jak grać barwami, zwłaszcza ciemnymi.

Fishman zabrała 14 czarnych psiaków ze schroniska na sesję portretową, która w założeniu ma pomóc znaleźć im dom. Przy okazji fotografka pokazała, jak cudownie wyglądają te zwierzęta na prostym, czarnym tle. Jak widać – do zrobienia dobrego zdjęcia nie potrzebujemy wymyślnych stylizacji, ani nie wiadomo jak profesjonalnego sprzętu.

Z tego, co mówi fotografka – po zamieszczeniu jej zdjęć przez schronisko wiele zwierząt spotkało się z nowymi opiekunami, zwłaszcza gromadka szczeniaków, które możecie zobaczyć powyżej. Co tu dużo mówić – psy są kochane, bez względu na to, jak wyglądają.

Więcej zdjęć Fishman znajdziecie na jej stronie internetowej.

Zobacz również: 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Zachwycająca podróż dronem śladami Hrabiego Draculi Zobacz świat w podczerwieni. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu "Life in another light" Mokra płyta i zdjęcia paszportowe - kreatywność to podstawa! Najlepsze zdjęcia agencji kosmicznej NASA z 2016 roku Fotografia z głową w chmurach [inspiracja] Architectural Photography Awards 2019 pokazuje perełki architektoniczne z całego świata Najlepsze zdjęcia z kategorii otwartej konkursu Sony World Photography Awards 2017 Afterglow - 7000 diod na narciarzu i 8 x 4000W na stoku. To jest produkcja z rozmachem Martwa natura oceanu. Mandy Barker pokazuje, jak plastik zabija świat Genialne zdjęcia krajobrazowe na Instagramie 18-letniego fotografa Jak powstało zdjęcie Grety Thunberg na okładkę TIME? Freelensing, czyli efekt lewitującego obiektywu [GALERIA]

Popularne w tym tygodniu:

Bitwa myszy w stacji metra wybrana zdjęciem roku LUMIX People's Choice Award Fotograf robi zdjęcia zwierzętom, gdy najmniej się tego spodziewają Genialne zdjęcia architektury wyróżnione w The Art of Building Artystka ujęła puste ulice Szanghaju. Wszystko przez koronawirusa Toy Story 3 w prawdziwym życiu. Dwóch braci przez 8 lat odtwarzało film Richard Corman pokazał zdjęcia Madonny sprzed czasów jej sławy Najlepsze zdjęcia krajobrazowe w konkursie Landscape Photo of the Year 2019 15 najlepszych widoków ze Street View na 15-lecie Map Google Najlepsze zdjęcia przyrody w konkursie International Garden Photographer of the Year Najlepsze zdjęcia z porodu: Birth Photography Image Competition 2020 Jak robić dobre zdjęcia na Instagrama? Chris Hernandez zna się na tym doskonale Sony World Photography Awards 2020 - znamy finalistów