Czarne psiaki też potrzebują miłości. Fotografka stworzyła ten projekt, by pomóc w adopcjach

Shaina Fishman postanowiła rzucić trochę światła na ciemne czworonogi. Zwróciła uwagę na to, że w schroniskach jest pełno czarnych psów, które wciąż czekają na nowe domy. Swoją miłość do tych zwierząt pokazała w prostym, aczkolwiek przyjemnym wizualnie, projekcie portretowym.

© Shaina Fishman / www.shainafishman.com

Projekt związany z fotografowaniem czarnych psów zrodził się w głowie Shainy Fishman, ponieważ wiele psów jest prezentowanych na stronach internetowych schronisk, a z tymi czarnymi bywają problemy. Ludzie ze schronisk przeważnie nie znają się na fotografii i nie wiedzą, jak grać barwami, zwłaszcza ciemnymi.

Fishman zabrała 14 czarnych psiaków ze schroniska na sesję portretową, która w założeniu ma pomóc znaleźć im dom. Przy okazji fotografka pokazała, jak cudownie wyglądają te zwierzęta na prostym, czarnym tle. Jak widać – do zrobienia dobrego zdjęcia nie potrzebujemy wymyślnych stylizacji, ani nie wiadomo jak profesjonalnego sprzętu.

Z tego, co mówi fotografka – po zamieszczeniu jej zdjęć przez schronisko wiele zwierząt spotkało się z nowymi opiekunami, zwłaszcza gromadka szczeniaków, które możecie zobaczyć powyżej. Co tu dużo mówić – psy są kochane, bez względu na to, jak wyglądają.

Więcej zdjęć Fishman znajdziecie na jej stronie internetowej.

Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Świeże spojrzenie na afrykańską sawannę Odeszła Jill Freedman, legendarna dokumentalistka USA "Paradise in Suburbia", czyli miejsca, których się nie zapomina Roztapiające się zdjęcia Jeana-Yves'a Lemoigne'a Najpiękniejszy fotoreportaż o uchodźcach Superminimalizm Andrei Witzmann [inspiracje] Fotograf Chris Crisman pokazuje, jak kobiety radzą sobie w "męskich zawodach" Sprzedaż zdjęć na Flickr'ze jeszcze prostsza! Aparatowe selfie - historia aparatów analogowych w jednym projekcie Fotograf rozstawił pułapki fotograficzne na dzikie zwierzęta. Efekt jest niesamowity Przeurocze zdjęcia idealnie pasujących do siebie bliźniaków Zabawne GIF-y z historycznych zdjęć. Śmiech gwarantowany

Popularne w tym tygodniu:

Rzadki brązowy husky robi furorę w internecie. Nie da się go nie lubić Historia kontrowersyjnej fotografii Thomasa Hoepkera, która stała się symbolem 9/11 To nie Saturn! Księżyc i chmury dobrze go udały Najzabawniejsze zwierzęta świata powracają. Ci fotografowie mieli szczęście Kruk, pomarańczowe niebo i Słońce. Oto symbol pożarów w Kalifornii Na sesji ślubnej pojawił się motyl. Panna młoda wierzy, że to duch jej babci Przekształcił analoga w cyfrę. Oto, jak Nikon FM zyskał drugie życie Zdjęcie dnia. Powrót do szkół we Włoszech, czyli maseczki i sznurek w kolejce Warszawski urbex: Co znajduje się wewnątrz kamienicy przy Żelaznej 43? Niezwykły film makro udowadnia, że pleśń też może być piękna Niesamowite sceny inspirowane Call of Duty. Fotograf zbudował miniatury Miniaturowa kawiarnia dla zwierząt. Fotografka pokazuje, co znaczy kreatywność