Rodzice chcieli zrobić zdjęcie z dzieckiem w muzeum. Zniszczyli 800-letnią trumnę

Na początku sierpnia pewna rodzina odwiedziła Prittlewell Priory Museum w brytyjskim Southend. Wycieczka skończyła się niefortunnym zniszczeniem bezcennego zabytku. A wszystko to przez chęć zapozowania z dzieckiem przy trumnie.

4. sierpnia 2017 roku – tego pięknego dnia pewna rodzina postanowiła się wybrać na wycieczkę do Prittlewell Priory Museum w Southend w Wielkiej Brytanii. Niestety, wyprawa okazała się bardzo niefortunna, bo zakończyła się uszkodzeniem 800-letniego zabytku w postaci trumny. Dlaczego tak się stało? Cóż – brak wyobraźni i chęć wykonania pamiątkowej fotki przeważyły nad zdrowym rozsądkiem.

Rodzice postanowili zrobić dziecku pamiątkowe zdjęcie. Podnieśli je ponad barierką tak, by mogło dosięgnąć trumny. I tutaj nastąpiło nieszczęśliwe zdarzenie – część artefaktu spadła ze stojaka. Na dodatek sprawcy zdarzenia nie zgłosili tego, co się stało, lecz próbowali wymknąć się z muzeum. Aż dziwne, że nie zorientowali się, że dookoła nich są kamery ochrony.

200 000 dolarów – tyle kosztowało to bezmyślne selfie

W Internecie możecie znaleźć setki wypadków związanych z robieniem selfie. Niejednokrotnie ktoś stracił przy tym życie, zdrowie lub zniszczył coś…

Ann Holland, kustosz muzeum, powiedziała, że konserwator sprawdził uszkodzenia i stwierdził, że ze względu na wiek eksponatu i niedostępność materiałów, naprawa byłaby bardzo droga. Trumna będzie od teraz całkowicie zamknięta, nie tylko odgrodzona.

Trumna została znaleziona w 1921 r., była zakopana na terenie klasztoru. W środku znajdował się szkielet — prawdopodobnie był to mnich, postawiony wyżej w wewnętrznej hierarchii. Sam klasztor pochodzi z około XIII wieku i został zbudowany z wyjątkowego piaskowca. Szkoda jednak, że osoby odwiedzające muzeum nie potrafią uszanować zbiorów i historii tego miejsca.

Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Maciej Rafalski odtworzył zdjęcie pary młodej, która spotkała się podczas… pierwszej komunii Wystarczy zrobić zdjęcie smartfonem, aby wiedzieć o człowieku niemal wszystko Macron pozywa fotografa. Nie chce, by ktoś robił mu zdjęcia z ukrycia. Najstarsze zdjęcie prezydenta w historii USA zostało odnalezione. Ma 174 lata! Google opracowało algorytm, który bez problemu usunie znak wodny ze zdjęcia Kochasz piłkę i koty? Na pewno spodoba ci się ten projekt Szkło Leiki za 46 tysięcy roztrzaskane w pył. To boli! Zdjęcie autorstwa Pete'a Souzy z Barackiem Obamą stało się najpopularniejszym tweetem na świecie Nikon KeyMission 360 – kamerka, która przetrwa nawet atak tygrysa Zobacz, co się dzieje, gdy poprosisz kumpla o edytowanie waszych zdjęć z wakacji Łazik Curiosity wykonał interesujące zdjęcia chmur na Marsie Niewidomy fotograf i sesja zdjęciowa najnowszej limuzyny Volkswagena Twoje zdjęcia mogą trafić na oficjalnego Instagrama Apple. Sposób jest banalny Kolekcja sprzętu Johna S. Payne’a jest warta około 150 tysięcy dolarów "Alicja w Krainie Czarów" Lewisa Carrolla istniała naprawdę! Ta aplikacja wyretuszuje zdjęcia, zanim jeszcze je zrobisz Obliczeniowy zoom NVIDIA pozwoli na zmianę ogniskowej oraz perspektywy już po zrobieniu zdjęcia Samochód za 2,5 mln dolarów i aparat za 50 tysięcy - co z tego wyszło? "Jeżeli zależy ci na wspaniałych zdjęciach, to masz iPhona” - powiedział były wiceprezes Google Pierwszy film 4K z orbity Ziemi został nakręcony aparatem Sony A7S II Niesamowite zdjęcie burzy, o rozdzielczości 5,45 gigapiksela. Bez problemu dojrzysz tu szczegóły domów Artysta drukował zrzuty ekranu z Instagrama i je sprzedawał. Teraz ma problemy w sądzie 20 000 dolarów nagrody za pokazanie zadrapań od długopisu i śliny. Czy to w ogóle można nazwać portretem? Ustawiane zdjęcie w programie "Master of Photography". Co na to sędziowie?

Popularne w tym tygodniu:

Maciej Rafalski odtworzył zdjęcie pary młodej, która spotkała się podczas… pierwszej komunii Wystarczy zrobić zdjęcie smartfonem, aby wiedzieć o człowieku niemal wszystko Międzynarodowa Stacja Kosmiczna na tle Księżyca wygląda jak żywcem wyjęta z ”Gwiezdnych Wojen” Nowa chińska biblioteka jest rajem dla miłośników minimalizmu i geometrii w fotografii f/138, czyli fotografowanie aparatem bez obiektywu Ci ludzie nie istnieją - zdjęcia to zasługa sztucznej inteligencji Bokeh Market to narzędzie do sprawdzenia wartości używanego sprzętu. Zobacz, zanim sprzedasz aparat Ósmy przelot sondy Juno nad Jowiszem zaowocował genialnym zdjęciem Tego jeszcze nie było! “New York Layer-Lapse” zachwyca techniką wykonania 10 nieprzerobionych Nikonów D5 wylądowało na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Illuminati to mobilny światłomierz i kolorymetr z XXI wieku Rezivot Instant Film Processor – fotografuj instaxami na średnim formacie