Kalifornia w podczerwieni oddaje klimat plakatów z lat 70.

Kate Ballis zrealizowała wyjątkowy projekt. ”Infra Realism” pokazuje niesamowite kolory kalifornijskich krajobrazów – niektórym kojarzy się to z postapokaliptycznym światem, ja znajduję w tym jednak piękne barwy jaskrawych plakatów sprzed kilkudziesięciu lat.
Fotografka z Melbourne – Kate Ballis – postanowiła przewędrować amerykańskie zachodnie wybrzeże wzdłuż i wszerz, wyposażona w aparat na podczerwień. Ze względu na charakterystyczne przesycenie zdjęć dziwnymi barwami, nabierają one niecodziennego charakteru.
Pewnie gdy myślicie o podczerwieni, pierwszym, co nasuwam się wam na myśl, są białe drzewa. Nic z tego! Ballis zadbała, by jej projekt pokazywał coś zupełnie innego. Fioletowe palmy, różowe chodniki – szczerze mówiąc ten klimat kojarzy mi się z grami komputerowymi, osadzonymi w klimacie Miami (tak, wiem, że to na Florydzie). Spotkałem się jednak z opiniami i porównaniami do post-apokaliptycznego świata, odradzającego się po zagładzie nuklearnej. No nie. Zdecydowanie nie.
Energia, które bije od tych zdjęć, jest niesamowicie satysfakcjonująca dla oczu. Kolory w połączeniu ze staranną kompozycją zostawiają w odczuciu harmonii. Chętnie zobaczyłbym więcej prac utrzymanych w takiej estetyce – być może z innych części świata.
Więcej prac Kate Ballis znajdziecie na jej stronie internetowej.
Zobacz również: Podstawy fotografii: przysłona

Polecane przez autora:
- Pieter Hugo pokazuje życie ludzi zepchniętych na margines w Afryce. Te zdjęcia poruszają
- 10 miliardów pikseli. Taką rozdzielczość ma to zdjęcie obrazu "Dziewczyna z perłą" Vermeera
- Facebook rozpozna i opisze zdjęcia niewidomym. To świetna wiadomość!
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze