Nie bój się Lightrooma, czyli jak bezboleśnie opuścić Bridge i Camera RAW

Wiele osób sądzi, że Adobe Lightroom to trudne i nieintuicyjne narzędzie. W dzisiejszym poradniku udowodnię Wam, że wcale tak nie jest!

Po opublikowaniu ostatniego poradnika i usuwaniu zafarbów ze zdjęć dostałem od Was sporo pytań czy podobne rzeczy można zrobić w Adobe Camera RAW. Odpowiedź brzmi — TAK! Zarówno Camera RAW, jak i Lightroom pracują w oparciu o ten sam silnik, więc w kwestii obróbki zdjęć osiągniemy identyczne rezultaty z obydwu aplikacji.

Sam przez dłuższy czas pracowałem w Adobe Bridge i Camera RAW, natomiast odkąd przesiadłem się na nieco mocniejszy komputer, znacznie chętniej sięgam po Adobe Lightroom. Wiele osób z dystansem podchodzi do tego oprogramowania, w końcu ma zupełnie inny interfejs. Mogę się jednak założyć, że jeśli poświęcicie dwie godziny i prześledzicie analogie między Adobe Bridge i Camera RAW a Lightroomem, coraz chętniej będziecie sięgać właśnie po Lightrooma. Wiem, co mówię bo miałem identyczną sytuację. Jeśli będziecie mieli jeszcze jakieś pytania, służę pomocą!

Zobacz również: Nie bój się Lightrooma, czyli jak bezboleśnie opuścić Bridge i Camera RAW

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Fotografia mody bez wychodzenia z domu - jak zacząć? Przepis na zdjęcie - pół na pół Zdjęcia ze smakiem, czyli domowa fotografia kulinarna [poradnik] Błyskawiczna poprawa kolorystyki skóry [wideoporadnik] Obiektyw tilt-shift do miniatur za 100 zł, czyli fotograficzny recykling Fotografia produktowa - jak zacząć? Organizujemy domowe studio [poradnik] Frymografia: Poskramiać i podsycać Jak cię widzą, tak cię piszą - przegląd szablonów Wordpress na portfolio fotografa Mój przepis na zdjęcie - papuga Zaznaczanie nieostrości w Adobe Photoshop CC 2014 - jak sprawdza się nowe narzędzie? [wideoporadnik] Włączamy lampy i robimy zdjęcia! Kilka sposobów na oświetlenie portretowe w studio 7 niedrogich obiektywów, które warto mieć Idealny aparat na wyjazd. Subiektywnie o sprzęcie po powrocie z Dubaju Kompletujemy sprzęt studyjny - od czego zacząć, żeby nie stracić fortuny? Mój przepis na zdjęcie - księżyc z wielokrotną ekspozycją Fotografowie opowiadają, jak się reklamować, aby zdobywać klientów Stypendia i granty, czyli jak sfinansować swój projekt fotograficzny Podstawy światła błyskowego. Jakiego typu lampy wybrać? Frymografia: Trzeba zapłacić Jak zrobić własny film hyperlapse bez tony drogiego sprzętu? Świat jak na dłoni, czyli tworzenie małej planety z panoramy 360 stopni [wideoporadnik] Droga Mleczna sfotografowana w mieście? Dzięki ETTR to możliwe! Zanotuj, zapisz, narysuj, a potem weź aparat

Popularne w tym tygodniu:

The Same Day Wedding Project (TSDWP) – pierwszy tak wymagający i zwariowany projekt w naszej karierze