© Josh Rossi / joshrossi.com

Josh Rossi przywrócił uśmiech dzieciom, zmieniając ich na zdjęciach w superbohaterów

Dzieci kochają bajki i superbohaterów. Fotograf Josh Rossi postanowił zrobić sesje zdjęciowe dzieciom, które są bardzo chore lub niepełnosprawne. Dzięki temu na ich buziach znowu zagościł uśmiech, a w ich sercach pojawiła się nadzieja na lepsze jutro.

Pamiętam, że jako mały chłopiec marzyłem o tym, by mieć super moce i przemierzać miasto i walczyć ze złem. To chyba marzenie każdego dziecka. Fotograf Josh Rossi doskonale o tym wie i postanowił dać tę radość bardzo wyjątkowym dzieciom. Każde z nich zmaga się z trudami życia w inny sposób.

Wraz ze swoją żoną Roxaną oraz projektantką Julie Whiteley postanowili zrobić cykl zdjęć, w którym przedstawiają chore i niepełnosprawne dzieci jako superbohaterów, znanych nam wszystkim. Zobaczymy tu przedstawicieli Ligi Sprawiedliwości, w tym: Supermana, Batmana, Flasha i innych.

Josh ma już doświadczenie z małymi superbohaterami. W minione Halloween postanowił zmienić swoją 3-letnią córeczkę w Wonder Woman. Tym razem postanowił dodać otuchy innym dzieciom, które naprawdę tego potrzebują.

Cały pomysł opiera się na tym, by zebrać wszystkie słabości jak rak, czy inne choroby i zamienić je w siłę. Dla każdego z dzieci również wydrukowaliśmy plakat. Zobaczenie ekscytacji na ich twarzach było niesamowitym przeżyciem!

Josh Rossi

Przez wiele tygodni żona Josha szukała szóstki dzieci do projektu. Każde z wybranych dzieci ma swoją własną trudną historię. Dla każdego z bohaterów został nagrany film, dzięki któremu poznacie jego historię.

Kayden

Kayden ma 5 lat. Ze względu na wrodzoną chorobę musiał przejść amputację. Superbohaterem wybranym dla niego został Cyborg. Ten superbohater był podtrzymywany przy życiu przez swojego ojca, do czasu aż dostał nowe ciało, które zastąpiło jego własne.

Sofie

Zobacz również: Obróbka portretu studyjnego w praktyce

Sofie została zdiagnozowana z rzadką odmianą raka. Ma dopiero 3 latka. Jej marzeniem jest mieć długie włosy, ale niestety wskutek leczenia wszystkie straciła. Mimo skończenia radioterapii kilka dni przed sesją – dziewczynka miała mnóstwo siły. Stała się tym samym idealną Wonder Woman.

Teagen

Teagen urodził się jedynie z połową serca. Przeszedł kilka operacji, w tym trzy na otwartym sercu. Przez dzień i noc musi nosić maskę tlenową. W oczach fotografa to prawdziwy człowiek ze stali.

Mataese

Mataese Manuma jest kolejnym członkiem dziecięcej Ligi Sprawiedliwości. Ten 2-letni bohater choruje na rzadką odmianę białaczki. W dzień sesji obudził się z gorączką po przyjęciu kolejnej dawki chemii. W pozowaniu pomagał mu jego brat, ponieważ Mataese był bardzo słaby. Ten chłopczyk stał się idealnym Aquamanem.

Zaiden

Zaiden, jako że zmaga się z ADHD, został Flashem. Chłopiec ma niewyczerpane pokłady energii i wszystko, co chce robić, to ciągle biegać. Niestety to schorzenie ma ogromny wpływ na życie szkolne i osobiste 7-letniego chłopca. Bieganie jest zarazem jego siłą i słabością.

Simon

Ten 5-latek został zdiagnozowany z rzadkim rakiem układu nerwowego. Jego mama mówi, że chłopiec nigdy nie narzeka – zupełnie na nic. Każdy mały chłopiec marzył kiedyś, by być jak Batman i Bruce Wayne. Ta rola bardzo przypadła do gustu Simonowi.

Wszyscy bohaterowie razem tworzą Ligę Sprawiedliwości. Dzięki Joshowi i jego ekipie dzieci na pewno poczuły się trochę lepiej, tej przygody na pewno szybko nie zapomną. Fotograf ma nadzieję, że te zdjęcia uświadomią innym dzieciom z podobnymi schorzeniami, że również każde z nich jest superbohaterem.

Zdjęcia i retusz: Josh Rossi
Projekt kostiumów: Julie Whiteley
Kostium Wonder Woman: Mcgrew Studios
Model 3D Cyborga: Mike Campau
Producent: Roxana Rossi
Asysta przy sesji Aquamana: Richard Meade
Wydruki: Nicols Photo Lab

Więcej zdjęć znajdziecie na stronie Josha Rossi.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Sekretne życie Yakuzy na zdjęciach Antona Kustersa Prostota to przepis na udaną fotografię kulinarną Człowiek kontra kosmos na zdjęciach Tiiny Törmänen Odrobina magii dla dzieci, które święta spędzą w szpitalu Nieznane zdjęcia ze sztabu antykryzysowego z 11 września 2001 r. Genialna sesja zdjęciowa tancerzy i ich pupili Łukasz Gawroński opowiada, jak realizował zdjęcia do spektaklu "Mock. Czarna Burleska" Fotografowie, którzy robią karierę dzięki Instagramowi Oceany światła i zardzewiałe piękno - fotografie Katherine Westerhout Zdjęcia najstarszych kobiet z plemienia Apatani pokazują ich radość życia Może czas odpocząć od krajobrazów? [time-lapse] Jak często patrzycie po czym chodzicie? Sebastian Erras spojrzał na Barcelonę z innej perspektywy

Popularne w tym tygodniu:

Najlepszy film o COVID-19, jaki zobaczysz. Nagrało go 3 chłopaków z Wrocławia Odreagowywanie na kwarantannie. Polski duet odtwarza kultowe memy Zdjęcie globusa z maską stało się symbolem pandemii koronawirusa Fotograf z Dąbrowy Górniczej zachęca do zostania w domu. Pokazał pustki w mieście Stopklatka w prawdziwym życiu. Jezioro zamarzło w przedziwny sposób Rosyjska artystka ożywia historyczne fotografie nadając im koloru 12-latek z autyzmem zebrał ponad 43 tys. dolarów, by wydać książkę ze swoimi zdjęciami Hiszpanka - historia najbardziej śmiertelnej pandemii XX wieku Luksus podczas kwarantanny. Fotografka zrobiła sesję w wannie pełnej… papieru toaletowego! Elke Vogelsang robi genialne portrety psów, pokazujące ich prawdziwe emocje Koronawirus to nie pierwsza epidemia w Polsce. 57 lat temu szalała ospa Wzruszający projekt, czyli długie pożegnanie z rodzicami. Zdjęcia łapią za serce