© Josh Rossi / joshrossi.com

Josh Rossi przywrócił uśmiech dzieciom, zmieniając ich na zdjęciach w superbohaterów

Dzieci kochają bajki i superbohaterów. Fotograf Josh Rossi postanowił zrobić sesje zdjęciowe dzieciom, które są bardzo chore lub niepełnosprawne. Dzięki temu na ich buziach znowu zagościł uśmiech, a w ich sercach pojawiła się nadzieja na lepsze jutro.

Pamiętam, że jako mały chłopiec marzyłem o tym, by mieć super moce i przemierzać miasto i walczyć ze złem. To chyba marzenie każdego dziecka. Fotograf Josh Rossi doskonale o tym wie i postanowił dać tę radość bardzo wyjątkowym dzieciom. Każde z nich zmaga się z trudami życia w inny sposób.

Wraz ze swoją żoną Roxaną oraz projektantką Julie Whiteley postanowili zrobić cykl zdjęć, w którym przedstawiają chore i niepełnosprawne dzieci jako superbohaterów, znanych nam wszystkim. Zobaczymy tu przedstawicieli Ligi Sprawiedliwości, w tym: Supermana, Batmana, Flasha i innych.

Josh ma już doświadczenie z małymi superbohaterami. W minione Halloween postanowił zmienić swoją 3-letnią córeczkę w Wonder Woman. Tym razem postanowił dodać otuchy innym dzieciom, które naprawdę tego potrzebują.

Cały pomysł opiera się na tym, by zebrać wszystkie słabości jak rak, czy inne choroby i zamienić je w siłę. Dla każdego z dzieci również wydrukowaliśmy plakat. Zobaczenie ekscytacji na ich twarzach było niesamowitym przeżyciem!

Josh Rossi

Przez wiele tygodni żona Josha szukała szóstki dzieci do projektu. Każde z wybranych dzieci ma swoją własną trudną historię. Dla każdego z bohaterów został nagrany film, dzięki któremu poznacie jego historię.

Kayden

Kayden ma 5 lat. Ze względu na wrodzoną chorobę musiał przejść amputację. Superbohaterem wybranym dla niego został Cyborg. Ten superbohater był podtrzymywany przy życiu przez swojego ojca, do czasu aż dostał nowe ciało, które zastąpiło jego własne.

Sofie

Zobacz również: Korzystanie z przekształcania swobodnego w fotografii mody

Sofie została zdiagnozowana z rzadką odmianą raka. Ma dopiero 3 latka. Jej marzeniem jest mieć długie włosy, ale niestety wskutek leczenia wszystkie straciła. Mimo skończenia radioterapii kilka dni przed sesją – dziewczynka miała mnóstwo siły. Stała się tym samym idealną Wonder Woman.

Teagen

Teagen urodził się jedynie z połową serca. Przeszedł kilka operacji, w tym trzy na otwartym sercu. Przez dzień i noc musi nosić maskę tlenową. W oczach fotografa to prawdziwy człowiek ze stali.

Mataese

Mataese Manuma jest kolejnym członkiem dziecięcej Ligi Sprawiedliwości. Ten 2-letni bohater choruje na rzadką odmianę białaczki. W dzień sesji obudził się z gorączką po przyjęciu kolejnej dawki chemii. W pozowaniu pomagał mu jego brat, ponieważ Mataese był bardzo słaby. Ten chłopczyk stał się idealnym Aquamanem.

Zaiden

Zaiden, jako że zmaga się z ADHD, został Flashem. Chłopiec ma niewyczerpane pokłady energii i wszystko, co chce robić, to ciągle biegać. Niestety to schorzenie ma ogromny wpływ na życie szkolne i osobiste 7-letniego chłopca. Bieganie jest zarazem jego siłą i słabością.

Simon

Ten 5-latek został zdiagnozowany z rzadkim rakiem układu nerwowego. Jego mama mówi, że chłopiec nigdy nie narzeka – zupełnie na nic. Każdy mały chłopiec marzył kiedyś, by być jak Batman i Bruce Wayne. Ta rola bardzo przypadła do gustu Simonowi.

Wszyscy bohaterowie razem tworzą Ligę Sprawiedliwości. Dzięki Joshowi i jego ekipie dzieci na pewno poczuły się trochę lepiej, tej przygody na pewno szybko nie zapomną. Fotograf ma nadzieję, że te zdjęcia uświadomią innym dzieciom z podobnymi schorzeniami, że również każde z nich jest superbohaterem.

Zdjęcia i retusz: Josh Rossi
Projekt kostiumów: Julie Whiteley
Kostium Wonder Woman: Mcgrew Studios
Model 3D Cyborga: Mike Campau
Producent: Roxana Rossi
Asysta przy sesji Aquamana: Richard Meade
Wydruki: Nicols Photo Lab

Więcej zdjęć znajdziecie na stronie Josha Rossi.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Jacqui Kenny podróżuje i fotografuje świat bez wychodzenia z domu Mike Kelley i powietrzne portrety samolotów, które są jego największą pasją Historia zdjęć dokumentujących jedyne dwa ataki atomowe w 1945 roku Wzruszająca sesja noworodków, wykonana tuż przed odejściem jednego z nich Potraficie dostrzec coś wyjątkowego w portretach autorstwa Yigala Ozeriego? Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą To jeden z najstarszych podwodnych autoportretów świata. Powstał w 1899 r. i wymagał masę pracy Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Oliwia Papatanasis i jej pełne pasji do życia fotografie podróżnicze Stare reklamy i prawdziwe życie Nowego Jorku. Kalen Hollomon łączy fikcję z rzeczywistością Humans of New York jako seria filmów na Facebooku już niedługo Kalifornia w podczerwieni oddaje klimat plakatów z lat 70. Jest martwa na zdjęciach. To sprzeciw przeciwko bezmyślnym selfie Karol Pałka opowiada, co kryje Hotel Polana, dawny kurort Komunistycznej Partii Czechosłowacji Na tych zdjęciach widać duchy! Poznajcie ich historię i zobaczcie, jak odtworzył je Mathieu Stern Zdjęcia sprzed 40 lat tłumaczą na czym polegało włoskie "słodkie życie" Znamy nazwiska autorów zdjęć do najnowszej edycji projektu Eastreet Historie wykraczające poza zdjęcia, czyli wielka siła fotografii ulicznej Znamy wyniki konkursu 7. Leica Street Photo. Oto najlepsze polskie zdjęcia uliczne Czarne psiaki też potrzebują miłości. Fotografka stworzyła ten projekt, by pomóc w adopcjach Najlepsze zdjęcia ”Wielkiego amerykańskiego zaćmienia Słońca” Steve Irvine i jego ceramiczne aparaty. To prawdziwe cuda! Międzynarodowa Stacja Kosmiczna i ”photobombing” zaćmienia Słońca ”Dziewczyny z kotami” łamią stereotyp starej panny ze zwierzakiem

Popularne w tym tygodniu:

Najzabawniejsze zdjęcia finalistów The Comedy Wildlife Photography Awards 2017 Mały słoń w płomieniach. Zdjęcie, które łamie serca, wygrało w konkursie Sanctuary Wildlife Photography Awards 2017 Prawda o tym, jak powstają piękne zdjęcia. Fotograf zdradza swoje sekrety Poznaj najnowsze zgłoszone zdjęcia w konkursie Nat Geo Nature Photographer of the Year 2017 Genialne zdjęcia krajobrazowe na Instagramie 18-letniego fotografa Od zdjęć Żanety Hajnowskiej na pewno zgłodniejecie! Ta fotografka zna się na rzeczy Pijani Japończycy zasypiają dosłownie wszędzie. Na zdjęciach ujął ich Lee Chapman Michał Janiszewski pokazuje piękno polskich gór w swoim najnowszym filmie poklatkowym 4K Richard Sandler przez 30 lat dokumentował prawdziwego ducha Nowego Jorku Mami Kiyoshi przez 15 lat fotografowała ludzi w otoczeniu ich własności Za kalendarz Pirelli 2018 odpowiadał Tim Walker. Zobacz genialne portrety mistrza kreacji Prezentujemy najlepsze zdjęcia portretowe w konkursie Taylor Wessling Photographic Portrait Prize 2017