Google wynajęło wielbłąda do zdjęć Street View na pustyni

Aparaty Google Street View przemierzają naszą planetę na różnych środkach transportu - samochodach, łodziach, ludziach, a ostatnio nawet wielbłądach. Google postanowiło obfotografować swoim systemem Arabską Pustynię Liwa. Trudne warunki nie są przeszkodą, a ciężki sprzęt wylądował na barkach wielbłąda.

Wielbłąd z aparatami Google Street Viev

Wielbłąd z aparatami Google Street Viev (© google)

Poszerzając swoją ofertę o kolejne atrakcyjne miejsca w bibliotece Google Street View, amerykańska firma przesuwa granice Street View na pustynię. Pustynia Liwa to jedna z większych atrakcji Półwyspu Arabskiego, w jej obfotografowywaniu, uczestniczyła 10-letnia wielbłądzica Raffia prowadzona przez przewodnika. Zdjęcia rozpoczęto rano o 6 czasu lokalnego.

Efekt jest fantastyczny, dzięki specyficznej perspektywie, czujemy się jak byśmy jechali przez pustynię na wielbłądzie, w miejscu drogich kamer Google. Zastanawia tylko po czyich śladach podążamy?

Nie jest to miraż, podchodząc bliżej widzimy człowieka z rozmazaną twarzą, a jego tożsamość pozostaje nieznana. Zapewne pomaga w całej akcji kierując wielbłąda. Google ma nadzieję, że pokazanie takich miejsc w Google Street View spowoduje, że bedą jeszcze bardziej popularne i odwiedzane przez turystów. Jednak jeżeli nie znosicie upałów, wycieczka przez internet wydaje się całkiem fajna.

Google Street View wystartowało w 2007 roku. Obecnie dysponuje zdjęciami z 59 krajów, 7 kontynentów i kryjąc obszar ponad 5 milionów mil.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekowstki:

Zdania, których fotografowie nie znoszą Magiczny Photoshop przyszłości pokazany na filmie Historia fotografa i pilota, którzy gonili wschód słońca Kulisy pracy zawodowego fotografa nagrane z poziomu aparatu Decydujący moment na śmiesznie, czyli zdjęcia uchwycone w samą porę! Oto co się stanie, kiedy sowa spotka kamerę lub aparat przy swojej dziupli Kamerzyści i fotografowie tak blisko sportowców, jak tylko zechcą. Co by się stało? W retuszerskiej pracowni, czyli wywiad z Tomaszem Pluszczykiem Oto sposób w jaki filmowcy nagrywają zwierzęta bliżej, niż kiedykolwiek Najlepsze poklatkowe filmy hyperlapse, jak można znaleźć w Sieci Metoda czyszczenia, która zabije każdy aparat. Nie róbcie tego w domu! Nie masz jasnego obiektywu? Z pomocą przyjdą nowe tła Lastolite! Co robi 50 Canonów 1D X na szwajcarskiej rzece? Czy można nauczyć się robić zdjęcia nie trzymając w ręce aparatu? Profesjonalny fotograf pokaże Wam, jak zrujnować każdy ślub