Jak przy pomocy latarki, pudełka po burgerze i smartofna zrobić świetny portret?

Philippe Echaroux z Francji postanowił zacząć fotografować obce osoby. Zamiast wyjść na miasto z profesjonalnym zestawem lamp i wielkim aparatem, zminimalizował swój sprzęt do iPhone’a i pudełka po kanapce z McDonald’s. Co z tego wyszło? Zobaczcie sami.

© Philippe Echaroux / www.philippe-echaroux.com

Philippe Echaroux ugryzł (dosłownie!) temat od odpowiedniej strony. Jeśli chcemy fotografować nieznajomych na ulicy, warto zwrócić uwagę na to, co nas otacza. Smartfona mamy zawsze w kieszeni, o pudełko po burgerze i słomkę też nie będzie trudno. Wiele osób ma też przy sobie latarkę. Warto z tego skorzystać.

— Lubię przed sobą stawiać wyzwania – mówi fotograf. Tym razem jego wyzwaniem było złożenie jak najprostszego zestawu z tego, co miał pod ręką. By światło odbijało się lepiej od górnej pokrywy pudełka, posmarował je olejem z frytek. Nie brzmi to najlepiej, ale grunt, że działa!

Odpowiednio ukierunkowane pudełko z białym wnętrzem pozwoliło na uzyskanie przyjemnego, w miarę miękkiego światła. Jeden z moich nauczycieli fotografii powiedział kiedyś: ”Fotografia to nie tylko umiejętność zrobienia dobrego zdjęcia, ale umiejętność wykorzystania tego, co masz pod ręką”. Philippe Echaroux zdecydowanie wie, o co w tym wszystkim chodzi.

Więcej zdjęć fotografa znajdziecie na jego stronie internetowej.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Zobacz najlepsze zdjęcia wykonane iPhone'ami w 2017 roku Mike Kelley i powietrzne portrety samolotów, które są jego największą pasją Psy w locie wyglądają majestatycznie. Ten fotograf ma wyczucie czasu! Okazali współczucie w piekle wojny. Te zdjęcia chwytają za serce Flickr: subiektywny przegląd zdjęć tygodnia 06 Wykorzystaj światło z drona, żeby dodać swoim zdjęciom niesamowitego klimatu Włączył aparat i zasnął. Gdy się obudził, nie mógł uwierzyć Zdjęcie Superksiężyca, które stało się absolutnym hitem Poznaj finalistów konkursu Architectural Photography Awards One Minute Jazz Portrait - jednominutowe portrety muzyków jazzowych we Wrocławiu Wielka opozycja Marsa to świetny czas na wyjątkowe zdjęcia nocnego nieba Kalendarz Pirelli 2017 ze zdjęciami Petera Lindbergha został zaprezentowany w Paryżu

Popularne w tym tygodniu:

Polacy w finale Fotograficznych Mistrzostw Świata. Nasza reprezentacja nie zawiodła! Te zdjęcia do dziś budzą emocje. Polskie wojsko wkracza do Zaolzia Natura jest zachwycająca. Takie sceny widać niezwykle rzadko Wybuch plazmy na Słońcu. Fotograf uchwycił to z własnego podwórka Ta fotografia obiegła całe USA. Matka chciała sprzedać swoje dzieci Zamienił puste mieszkania w aparaty. Tak powstały piękne dzieła sztuki Zorza polarna dostrzeżona nad Polską. Internauci dzielą się zdjęciami cudu natury Zdjęcia dnia: Zachłanny kormoran. Ledwo zmieścił rybę w dziobie! Przeżyli nieliczni. Portrety osób, które przetrwały Holocaust Potężna erupcja podwodnego wulkanu. Te zdjęcia ukazują siłę żywiołu Piękna scena na archipelagu Svalbard. Matka Natura potrafi zaskoczyć Szczęście początkującego. Ujął ekstremalnie rzadkiego czarnego tygrysa