Jak przy pomocy latarki, pudełka po burgerze i smartofna zrobić świetny portret?

Philippe Echaroux z Francji postanowił zacząć fotografować obce osoby. Zamiast wyjść na miasto z profesjonalnym zestawem lamp i wielkim aparatem, zminimalizował swój sprzęt do iPhone’a i pudełka po kanapce z McDonald’s. Co z tego wyszło? Zobaczcie sami.

© Philippe Echaroux / www.philippe-echaroux.com

Philippe Echaroux ugryzł (dosłownie!) temat od odpowiedniej strony. Jeśli chcemy fotografować nieznajomych na ulicy, warto zwrócić uwagę na to, co nas otacza. Smartfona mamy zawsze w kieszeni, o pudełko po burgerze i słomkę też nie będzie trudno. Wiele osób ma też przy sobie latarkę. Warto z tego skorzystać.

— Lubię przed sobą stawiać wyzwania – mówi fotograf. Tym razem jego wyzwaniem było złożenie jak najprostszego zestawu z tego, co miał pod ręką. By światło odbijało się lepiej od górnej pokrywy pudełka, posmarował je olejem z frytek. Nie brzmi to najlepiej, ale grunt, że działa!

Odpowiednio ukierunkowane pudełko z białym wnętrzem pozwoliło na uzyskanie przyjemnego, w miarę miękkiego światła. Jeden z moich nauczycieli fotografii powiedział kiedyś: ”Fotografia to nie tylko umiejętność zrobienia dobrego zdjęcia, ale umiejętność wykorzystania tego, co masz pod ręką”. Philippe Echaroux zdecydowanie wie, o co w tym wszystkim chodzi.

Więcej zdjęć fotografa znajdziecie na jego stronie internetowej.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Elwira Kruszelnicka mówi o anonimowości człowieka w przestrzeni miejskiej Anthony Powell robi zdjęcia przy -60 stopniach C. Zobacz jego sposób Gra świateł, świetna kompozycja, kontrastowe kolory - fotografie krajobrazowe z Abu Dhabi Polak laureatem Siena International Photo Awards 2016 Zdjęcie dnia. W Szczecinie powstała śluza, która ma chronić przed koronawirusem Jan Kriwol stworzył niesamowitą sesję na Śnieżce. Klimat jak z innej planety Fotografie Iriny Dzhul zabiorą cię w podróż po bajkowych światach Jak zrobić Antarktydę domowym sposobem? Tak się lata w Air Korio - najgorszej linii lotniczej świata. Interesujące zdjęcia wprost z Korei Północnej Tak fotografowie widzą przyszłość Afryki – przegląd prac z LagosPhoto Festival Rooftopping - fotograficzne szaleństwo czy interesująca moda? Samochód Google Street View - najbardziej wszechstronny i popularny artysta świata?

Popularne w tym tygodniu:

Filmik z farmerem szczotkującym szkocką krowę wyżynną podbija internet Zdjęcie dnia. Słupy świetlne w Białymstoku. Zawdzięczamy je niskiej temperaturze Zdjęcie dnia. W Belgii powstaje centrum masowych szczepień. Zobaczymy takie w Polsce? Wildlife Photographer of the Year 2021. Oto najlepsze zdjęcia według publiczności Jak powstają filmy Ilforda? Zobacz niesamowity proces prosto z fabryki Pieter Hugo pokazuje życie ludzi zepchniętych na margines w Afryce. Te zdjęcia poruszają ISS ujęła piękno zorzy polarnej w całej okazałości Fotografowie uliczni, których warto obserwować na Instagramie Doskonałe zdjęcia psów. Czworonogi wyglądają na nich majestatycznie Fotografuje pod wodą i sprawia, że kwiaty wyglądają jak obrazy akwarelowe Sztuczna inteligencja w Photoshopie automatycznie pokoloruje zdjęcia Zniszczony sprzęt elektroniczny może być piękny. Pokazują to te zdjęcia