Na tym festiwalu nie można normalnie fotografować. Oto najlepsze zdjęcia z Burning Man

Festiwal Burning Man to wyjątkowe wydarzenie. Od 1986 roku na pustyni Black Rock w północnej Newadzie zbierają się miłośnicy muzyki i sztuki, by oddać się swoim pasjom. Jest to jedno z wydarzeń, podczas którego obowiązuje zakaz fotografowania. Jednak niektórzy dostali pozwolenia. Oto jak wyglądał festiwal w tym roku.

© Jacqueline Wood / Isntagram

Festiwal Burning Man powstał w 1986 roku. Zaczęło się od tego, że dwóch przyjaciół podpaliło 2,5-metrową kukłę na plaży w San Francisco. Z czasem wydarzenie nabrało ogromnego rozgłosu i stało się miejscem wędrówek ludzi z całego świata. Oczywiście Burning Man rozrósł się, a obecnie postrzegany jest jako festiwal afirmacji życia.


Na tegoroczną edycję przyjechało około 70 tysięcy widzów, którzy wypełnili zimną pustynię różnego rodzaju dziełami sztuki – rzeźbami i budowlami, które były wyrazem ich artystycznych potrzeb. Najpiękniejszą kwestią dla wielu uczestników jest to, że wszystko jest chwilowe.

Na pustynię Black Rock wszystko przyjeżdża złożone i spakowane. Na czas festiwalu powstaje tam specyficzna wioska, która zawsze wygląda inaczej. Na koniec – nic po tym nie zostaje. Wszystkie budynki i ozdoby zostają zniszczone, a pustynia wraca do swojego surowego stanu – tak, jakby nigdy nic się tam nie wydarzyło.

Burning Man jest wydarzeniem określanym jako ”życie chwilą, nie przejmowanie się przeszłością i koncentrowanie się na tym, co tu i teraz”. Ta idea przyświeca każdemu z uczestników podczas wyprawy na festiwal po to, by wrócić później oczyszczonym z teraźniejszych problemów i świeżym do codziennego życia.
Zobacz również: Polska z drona jest nie do poznaniaPodziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Jacqui Kenny podróżuje i fotografuje świat bez wychodzenia z domu Mike Kelley i powietrzne portrety samolotów, które są jego największą pasją Historia zdjęć dokumentujących jedyne dwa ataki atomowe w 1945 roku Wzruszająca sesja noworodków, wykonana tuż przed odejściem jednego z nich Potraficie dostrzec coś wyjątkowego w portretach autorstwa Yigala Ozeriego? Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą To jeden z najstarszych podwodnych autoportretów świata. Powstał w 1899 r. i wymagał masę pracy Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Oliwia Papatanasis i jej pełne pasji do życia fotografie podróżnicze Stare reklamy i prawdziwe życie Nowego Jorku. Kalen Hollomon łączy fikcję z rzeczywistością Oto najlepsze zdjęcia ptaków w konkursie Bird Photographer of the Year 2017 Fotografowie puścili ogłoszenie na serwisie Craigslist. Zrobili zdjęcia wybranym z nich Życie japońskich biznesmenów jest pełne stresu. Nic dziwnego, że zasypiają, gdzie popadnie Te piękne obrazy wcale nie są zdjęciami. To się nazywa fotorealizm! Smartfonowe zombie - sfotografował ludzi żyjących w kilku światach na raz – na ulicach i w smartfonach W latach 40. XX wieku panowała moda na dopasowanie butów i spódnic. Wszystko to znalazło się w magazynie LIFE "Tank Man” - człowiek, który zatrzymał kolumnę czołgów dzień po masakrze na placu Tian’anmen Jak przy pomocy latarki, pudełka po burgerze i smartofna zrobić świetny portret? Zdjęcia Marilyn Monroe w ciąży były ukrywane przed mediami. Teraz wyszły na jaw Josh Rossi przywrócił uśmiech dzieciom, zmieniając ich na zdjęciach w superbohaterów Humans of New York jako seria filmów na Facebooku już niedługo Kalifornia w podczerwieni oddaje klimat plakatów z lat 70. Jest martwa na zdjęciach. To sprzeciw przeciwko bezmyślnym selfie Karol Pałka opowiada, co kryje Hotel Polana, dawny kurort Komunistycznej Partii Czechosłowacji

Popularne w tym tygodniu:

Najzabawniejsze zdjęcia finalistów The Comedy Wildlife Photography Awards 2017 Mały słoń w płomieniach. Zdjęcie, które łamie serca, wygrało w konkursie Sanctuary Wildlife Photography Awards 2017 Prawda o tym, jak powstają piękne zdjęcia. Fotograf zdradza swoje sekrety Poznaj najnowsze zgłoszone zdjęcia w konkursie Nat Geo Nature Photographer of the Year 2017 Genialne zdjęcia krajobrazowe na Instagramie 18-letniego fotografa Pijani Japończycy zasypiają dosłownie wszędzie. Na zdjęciach ujął ich Lee Chapman Michał Janiszewski pokazuje piękno polskich gór w swoim najnowszym filmie poklatkowym 4K Od zdjęć Żanety Hajnowskiej na pewno zgłodniejecie! Ta fotografka zna się na rzeczy Richard Sandler przez 30 lat dokumentował prawdziwego ducha Nowego Jorku Mami Kiyoshi przez 15 lat fotografowała ludzi w otoczeniu ich własności Za kalendarz Pirelli 2018 odpowiadał Tim Walker. Zobacz genialne portrety mistrza kreacji Prezentujemy najlepsze zdjęcia portretowe w konkursie Taylor Wessling Photographic Portrait Prize 2017