Zdjęcia autorstwa 17-letniego Stanley Kubricka ujawniają jego geniusz

Fantastycznego wyczucia kadru Stanleya Kubricka nie trzeba nikomu przedstawiać. Założę się, że większość z was widziała ”Lśnienie”. To, co dzieje się na tych obrazach jest niesamowitą ucztą estetyczną. Zanim jednak Kubrick stał się znany, był zwykłym nastolatkiem, szukającym pracy w Nowym Jorku.

© Stanley Kubrick

Kiedy Stanley Kubrick błąkał się po ulicach Nowego Jorku w poszukiwaniu pracy, towarzyszył mu jedynie aparat. Już wtedy było widać jego talent. Nikt jednak nie spodziewał się, że kilkanaście lat później powstanie ”Odyseja Kosmiczna”, ”Lśnienie” czy ”Mechaniczna Pomarańcza”. Każdy z jego filmów pokazuje niebywały kunszt operatorski, który naturalnie widać na zdjęciach.

Zdjęcia, które widzicie zostały wykonana w latach 1945–1950, gdy Kubrick pracował dla magazynu ”Look”. Był to również okres, w którym młody Stanley wiele rozmyślał nad sensem fotografowania. Wówczas uważał, że fotografia powinna rejestrować spontaniczność, a nie być pozowaną. Jak się domyślacie – sięgnął po fotografię uliczną.

Dzięki swoim zdjęciom, Kubrick bardzo szybko zwrócił na siebie uwagę, co doprowadziło go do sławy w świecie filmowców. Osobiście bardzo cenię Stanleya Kubricka za jego wyczucie kadru i umiejętność niesamowitego prowadzenia kamery. Długie ujęcia to zdecydowanie jego specjalność.

Kubrick miał jedną bardzo ważną radę dla młodych fotografów, która może się wam przydać: ”Pomyśl o jakichś historiach, wyjdź i sfotografuj je, a później wyślij do magazynów. Mi się poszczęściło, rozpracowałem to, gdy byłem młody”.

Zobacz również: 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Jacqui Kenny podróżuje i fotografuje świat bez wychodzenia z domu Mike Kelley i powietrzne portrety samolotów, które są jego największą pasją Historia zdjęć dokumentujących jedyne dwa ataki atomowe w 1945 roku Wzruszająca sesja noworodków, wykonana tuż przed odejściem jednego z nich Potraficie dostrzec coś wyjątkowego w portretach autorstwa Yigala Ozeriego? Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą To jeden z najstarszych podwodnych autoportretów świata. Powstał w 1899 r. i wymagał masę pracy Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Oliwia Papatanasis i jej pełne pasji do życia fotografie podróżnicze Stare reklamy i prawdziwe życie Nowego Jorku. Kalen Hollomon łączy fikcję z rzeczywistością Na tym festiwalu nie można normalnie fotografować. Oto najlepsze zdjęcia z Burning Man Oto najlepsze zdjęcia ptaków w konkursie Bird Photographer of the Year 2017 Fotografowie puścili ogłoszenie na serwisie Craigslist. Zrobili zdjęcia wybranym z nich Życie japońskich biznesmenów jest pełne stresu. Nic dziwnego, że zasypiają, gdzie popadnie Te piękne obrazy wcale nie są zdjęciami. To się nazywa fotorealizm! Smartfonowe zombie - sfotografował ludzi żyjących w kilku światach na raz – na ulicach i w smartfonach W latach 40. XX wieku panowała moda na dopasowanie butów i spódnic. Wszystko to znalazło się w magazynie LIFE "Tank Man” - człowiek, który zatrzymał kolumnę czołgów dzień po masakrze na placu Tian’anmen Jak przy pomocy latarki, pudełka po burgerze i smartofna zrobić świetny portret? Zdjęcia Marilyn Monroe w ciąży były ukrywane przed mediami. Teraz wyszły na jaw Josh Rossi przywrócił uśmiech dzieciom, zmieniając ich na zdjęciach w superbohaterów Humans of New York jako seria filmów na Facebooku już niedługo Kalifornia w podczerwieni oddaje klimat plakatów z lat 70. Jest martwa na zdjęciach. To sprzeciw przeciwko bezmyślnym selfie

Popularne w tym tygodniu:

Najzabawniejsze zdjęcia finalistów The Comedy Wildlife Photography Awards 2017 Mały słoń w płomieniach. Zdjęcie, które łamie serca, wygrało w konkursie Sanctuary Wildlife Photography Awards 2017 Prawda o tym, jak powstają piękne zdjęcia. Fotograf zdradza swoje sekrety Poznaj najnowsze zgłoszone zdjęcia w konkursie Nat Geo Nature Photographer of the Year 2017 Genialne zdjęcia krajobrazowe na Instagramie 18-letniego fotografa Pijani Japończycy zasypiają dosłownie wszędzie. Na zdjęciach ujął ich Lee Chapman Michał Janiszewski pokazuje piękno polskich gór w swoim najnowszym filmie poklatkowym 4K Od zdjęć Żanety Hajnowskiej na pewno zgłodniejecie! Ta fotografka zna się na rzeczy Richard Sandler przez 30 lat dokumentował prawdziwego ducha Nowego Jorku Mami Kiyoshi przez 15 lat fotografowała ludzi w otoczeniu ich własności Za kalendarz Pirelli 2018 odpowiadał Tim Walker. Zobacz genialne portrety mistrza kreacji Prezentujemy najlepsze zdjęcia portretowe w konkursie Taylor Wessling Photographic Portrait Prize 2017