Nikon Asia oskarżony o seksizm za wybór samych mężczyzn do promocji D850

Nikon Asia ma poważne kłopoty wizerunkowe w związku ze swoją ostatnią promocją modelu D850 do której zakwalifikował trzydziestu dwóch mężczyzn i żadnej kobiety. Czyżby był to model tylko dla prawdziwych facetów?

Nikon D850

Nikon D850 (© JK)

Nikon D850 to konkretna i dosyć ciężka lustrzanka, jednak z pewnością nie powinno to być przeszkodą dla żadnej, nawet delikatnej kobiety. Jednak patrząc na fotografów, których do promocji D850 wybrał Nikon Asia, można wyciągnąć wniosek, że jest to aparat dla mężczyzn. Wśród 32 fotografów, którzy będą go testować nie znalazła się żadna kobieta.

Na całą sytuację zwrócił uwagę serwis Fstoppers, który wytkną przedstawicielstwu Nikona w Azji seksistowskie podeście do ostatniej promocji. Jak można się domyślić w sieci pojawiły się od razu uszczypliwe, ale w sumie prawdziwe komentarze:Sprawa trafiła nawet na łamy serwisu CNN Money. Nikon Asia odpowiedział na całą sytuację na Twiterze, dziękując użytkownikom za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami. Według Nikona zaprosili do promocji kobiety (nie wiadomo jednak ile) jednak nie mogły w niej uczestniczyć. Pełne oświadczenie poniżej:

Niezręczny wybór fotografów do promocji uderzył w Nikon Asia i z pewnością odbije się echem w całej korporacji. W końcu Nikon włożył tyle energii w promocję D850, więc jedna wpadka nie może tego przekreślić. Jak widać środowisko fotograficzne jest wrażliwe na takie kwestie i dbając o dobry wizerunek warto o tym pamiętać.

Źródło: www.dpreview.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Jak wyglądałby ?prawdziwy? Photoshop? Sony RX100 III, czyli do trzech razy sztuka Jan Morek w Klubie Fotogafii Prasowej SDP „Przyroda Ojczysta” - rozstrzygnięty konkurs fotograficzny Czy powinniśmy się bać, że lampy Jinbei porażą nas prądem? Znamy odpowiedź polskiego dystrybutora Kulisy podwodnej sesji: 2 modelki, 7 nurków i wielki wrak statku Konkurs dla miłośników przyrody: Foto Eko 2008 Melania Trump mogła zarobić nawet milion dolarów na zdjęciach swojej rodziny Shutterbug kończy działalność drukowaną po 45 latach istnienia Predator VX360 ? kamera dla twardzieli Quantuum prezentuje nową lampę dla filmowców i fotografów - VideoLED 600 Informacje EXIF w oknie Firefoxa - 3 wybrane dodatki

Popularne w tym tygodniu:

Troje dzieci zmarło przez wyzwanie na TikToku. Uważaj na swoją pociechę