"Ciało otwiera się wolno aż do serca“ wystawa fotografii Ilony Szwarc w Galerii Instytutu Fotografii Fort

Galeria Instytutu Fotografii Fort zaprasza na wystawę fotografii Ilony Szwarc - "Ciało otwiera się wolno, aż do serca" oraz panel "Obraz ma zawsze ostatnie słowo – fotografia i wynalazek płci".

© Ilona Szwarc

Ilona Szwarc to polska artystka mieszkająca w Los Angeles w USA. Ukończyła studia na kierunku fotografia na Uniwersytecie Yale oraz obroniła z wyróżnieniem dyplom w School of Visual Arts w Nowym Jorku. W swoich pracach bada modele konstruowania kobiecej tożsamości w kontekście współczesnej kultury. Jest autorką takich cykli zdjęć jak "American Girls”, "Rodeo Girls”, "I am a woman and I feast on memory” - pierwszy z nich został nagrodzony w konkursie World Press Photo w 2013. Jej nowy cykl zdjęć "You are now entering the human heart / Ciało otwiera się wolno aż do serca” będzie miał premierę w Instytucie Fotografii Fort już 22 września.

Już 24 września odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po wystawie oraz panel poświęcony sposobowi przedstawiania płci w fotografii. W jaki sposób obraz wpływa na nasze rozumienie i postrzeganie tego, co nazywamy płcią? Jak ten obraz zmieniał się w czasie i jak zmieniały się postawy wobec płci i towarzyszących jej zjawisk? W panelu udział wezmą udział Ilona Szwarc, Marta Konarzewska, Krzysztof Miękus, Michał Suchora.

Na samej wystawie poza fotografiami Ilony zaprezentowane zostaną także kolaże, które stworzyły fotografowane kobiety – ich zadaniem było pokazać, jak wyobrażają sobie kobiecość. W efekcie – bardzo ciekawy projekt o tożsamości, czuciu własnego ciała, definicji kobiecości oraz roli obrazu/wizerunku.

Podczas panelu "Obraz ma zawsze ostatnie słowo – fotografia i wynalazek płci" będziemy się przyglądać temu, w jaki sposób płeć jest przedstawiana w fotografii – w jaki sposób obraz ten wpływa na nasze rozumienie i postrzeganie tego, co nazywamy płcią. Jak ten obraz zmieniał się w czasie i jak zmieniały się postawy wobec płci i towarzyszących jej zjawisk.

Zobacz również: Przyszłość fotografii. Premiera Huawei P30

"Ciało otwiera się wolno aż do serca“

Wernisaż 22 września godz. 16.00
Galeria Instytutu Fotografii Fort
ul. Racławicka 99, budynek 06
02–634 Warszawa


Godziny otwarcia w trakcie Warsaw Gallery Weekend:

  • 22.09 16.00–22.00
  • 23–24.09 12.00–20.00
Wystawa jest czynna do 26 listopada w godzinach:
  • środa-piątek 14.00–18.00
  • sobota-niedziela 12.00–18.00

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Uwaga na ostatnią aktualizację Creative Cloud dla Mac Wiemy, jak będzie wyglądał bezlusterkowiec Nikona VSCO Mobile Presets 01 (MP1) - 58 mobilnych filtrów symulujących analogowy efekt Palimpsest - w poszukiwaniu dawnych niemieckich cmentarzy w Polsce 420 zdjęć z 100-megapikselowej kamery przemysłowej Phase One połączone w jeden obraz nowego kampusu Apple INSTA Przebudzenie - 20 inspirujących polskich fotografów mobilnych we Wrocławiu 250 tys. złotych i dożywotnia renta. Koniec koszmaru postrzelonego fotoreportera Antyprzewodnik turystyczny, czyli Polska lat 90. według Michała Wasążnika "Space Project" - astronomia, Proust i francuskie ciastka Barack Obama na zdjęciach The Big Picture (boston.com) Martin Parr w Poznaniu! Rusza XPRINT - międzynarodowy festiwal książek fotograficznych Najbliższe zdjęcie asteroidy. Rekord został pobity

Popularne w tym tygodniu:

Moda rodem z obozu śmierci. Loewe przeprasza za wpadkę Rozebrali się i oblali sztuczną krwią w obronie zwierząt. Zdjęcia dają do myślenia Zdjęcia ogromnego pożaru w Petersburgu. Płonie skład chemii i gumy Panasonic ucieka z rynku produkcji matryc i sprzedaje swoje technologie Święto Dziękczynienia w Nowym Jorku. Parada balonów przeszła ulicami miasta Photoshop na iPada: Adobe zapowiada zmiany i nowe funkcje