Zmiana pory dnia i usuwanie mgły niedługo w Photoshopie

Na konferencji prasowej Adobe MAX 2014, Adobe pokazało kilka nowych funkcji, nad którymi pracują. Dwie z nich, które mogą być niedługo dostępne w Photoshopie, to zmiana pory dnia i automatyczne usuwanie mgły.

© Adobe

Pora dnia

Oświetlenie naturalne zmienia się w ciągu kilku minut, szczególnie w niektórych porach dnia. Fotografowanie, którzy nie wstrzelili się w magiczną godzinę “magic hour”, szybko uświadamiają sobie, że idealne oświetlenie właśnie minęło.

Adobe chce nas w tym trochę wyręczyć, dając nam możliwość wyboru oświetlenia i pory dnia. Do tego wykorzystano bibliotekę ponad 400 timelapsów, z których program czerpie dane do zmiany pory dnia.

Zdjęcie przed
Zdjęcie po

Aplikacja dopasowuje nasze zdjęcie do pasującego timelapsa. Widząc jak zmieniają się kolory na timelapsie oprogramowanie zmienia je na zdjęciu.

Usuwanie mgły

Drugą ciekawą funkcją jest automatyczne usuwanie mgły i nie mówimy tu jedynie o zwiększaniu kontrastu i regulacji krzywych. Poniżej publikujemy film demo tej funkcji, który pokazuje także działanie funkcji Usuwania mgły w innych warunkach, jak silna kontra, czy zdjęcia podwodne. Poza tym możemy dodawać mgłę, a oprogramowanie dopasuje ją do już istniejącej.

Zdjęcie przed
Zdjęcie po

Zobacz również: Wyrównanie kolorytu skóry

Oczywiście nie ma gwarancji, że te funkcje wejdą do kolejnych wersji programów, jednak znając Adobe możemy się ich spodziewać. Pewnie nie będą tak spektakularnie działać jak na prezentacji, jednak przy odpowiednich zdjęciach efekt będzie bardzo dobry.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekowstki:

26 lat, 177 krajów, 884 tys. km w jednej wyprawie 76-letniego podróżnika fotografa Zdania, których fotografowie nie znoszą Google wynajęło wielbłąda do zdjęć Street View na pustyni Magiczny Photoshop przyszłości pokazany na filmie Historia fotografa i pilota, którzy gonili wschód słońca Kulisy pracy zawodowego fotografa nagrane z poziomu aparatu Decydujący moment na śmiesznie, czyli zdjęcia uchwycone w samą porę! Oto co się stanie, kiedy sowa spotka kamerę lub aparat przy swojej dziupli Kamerzyści i fotografowie tak blisko sportowców, jak tylko zechcą. Co by się stało? W retuszerskiej pracowni, czyli wywiad z Tomaszem Pluszczykiem Oto sposób w jaki filmowcy nagrywają zwierzęta bliżej, niż kiedykolwiek Najlepsze poklatkowe filmy hyperlapse, jak można znaleźć w Sieci Metoda czyszczenia, która zabije każdy aparat. Nie róbcie tego w domu! Nie masz jasnego obiektywu? Z pomocą przyjdą nowe tła Lastolite! Co robi 50 Canonów 1D X na szwajcarskiej rzece? Czy można nauczyć się robić zdjęcia nie trzymając w ręce aparatu? Profesjonalny fotograf pokaże Wam, jak zrujnować każdy ślub