Canon 6D Mark II zbadany przez DxO. Nie jest aż tak źle, jak myśleliśmy

DxOMark to laboratorium skupiające się na osiągach matryc aparatów, które właśnie opublikowało swój test Canona 6D Mark II. Matryca zastosowana w 6D Mark II dostała dobrą ocenę jednak pod pewnymi względami ustępuje konkurencji.

Canon 6D Mark II

Canon 6D Mark II (© KB)

DxOMark oceniło Canona 6D Mark II na 85 punkty, co jest bardzo przyzwoitym rezultatem jak na aparaty Canona, jednak porównując to z innymi producentami 6D Mark II nie wypada tak dobrze.

O ile matryca 6D Mark II bardzo dobrze razi sobie na wyższych czułościach to na najniższych ISO ustępuje innym producentom pod względem dynamiki. I właśnie trochę niższa dynamika na niskich czułościach ma wpływ na niższą ocenę matrycy 6D II. Co ciekawe na wyższych czułościach od około ISO 800, Canon EOS 6D II oferuje osiągi bardzo zbliżone do Nikona D750 i Sony A7R II. Pod względem reprodukcji kolorów i szumów nowa lustrzanka notuje prawie identyczne rezultaty jak Nikon D750 i Sony A7R II.

Warto jeszcze porównać 6D Mark II z pierwszym 6D, który nadal jest jedną z najtańszych pełnych klatek na rynku. Muszę przyznać, że patrząc na konkretne wartości na wykresach nie dziwi wynik, który w obu aparatach jest bardzo zbliżony - 82 i 85. Canon 6D Mark II radzi sobie minimalnie lepiej pod względem kolorów jednak nieznacznie ustępuje 6D pod względem dynamiki. Swoją drogą patrząc tylko na osiągi matrycy można spokojnie nie przepłacać i kupić 6D zamiast 6D Mark II.

Canon 6D oraz 6D mark II

Trzeba jednak pamiętać, że testy DxO uwzględniają tylko osiągi matrycy. Jeżeli zależy nam na porównaniu innych parametrów jak autofokus, ergonomia czy szybkość działania, to takie informacje znajdziecie także w naszym tekście o Canonie 6D Mark II.

Zobacz również: Olympus OM-D E-M1 Mark II w naszych rękach. Oto 18 kl./s!

Źródło: www.dxomark.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Testy:

Samsung NX300 – solidny bezlusterkowiec o wielkich możliwościach [test] Panasonic Lumix GH4 - zawodowy aparat bez lustra, ale z filmami 4K [test] Canon 7D Mark II - zdjęcia przykładowe i porównanie ISO Samsung Galaxy Camera - pierwsze wrażenia [galeria] Samsung NX300 - pierwsze wrażenia Test Sony Xperia Z5 - sprawdzamy możliwości fotograficzne flagowca Nikon D800 i D800E - pierwsze wrażenia [galeria] Panasonic Lumix GH5 to marzenie filmowców i technologiczny pokaz siły. Nasze pierwsze wrażenia Zeiss Milvus 50 mm f/1.4 - zdjęcia przykładowe z premiery Nikon D750 - pierwsze wrażenia Nikon 1 J5 - mały i solidny bezlusterkowiec dla amatora [test] Canon EOS 7D Mark II - test funkcji wideo

Popularne w tym tygodniu:

Sony ZV-1, czyli kompakt dla wlogerów w naszych rękach