Canon 6D Mark II zbadany przez DxO. Nie jest aż tak źle, jak myśleliśmy

DxOMark to laboratorium skupiające się na osiągach matryc aparatów, które właśnie opublikowało swój test Canona 6D Mark II. Matryca zastosowana w 6D Mark II dostała dobrą ocenę jednak pod pewnymi względami ustępuje konkurencji.

Canon 6D Mark II

Canon 6D Mark II (© KB)

DxOMark oceniło Canona 6D Mark II na 85 punkty, co jest bardzo przyzwoitym rezultatem jak na aparaty Canona, jednak porównując to z innymi producentami 6D Mark II nie wypada tak dobrze.

O ile matryca 6D Mark II bardzo dobrze razi sobie na wyższych czułościach to na najniższych ISO ustępuje innym producentom pod względem dynamiki. I właśnie trochę niższa dynamika na niskich czułościach ma wpływ na niższą ocenę matrycy 6D II. Co ciekawe na wyższych czułościach od około ISO 800, Canon EOS 6D II oferuje osiągi bardzo zbliżone do Nikona D750 i Sony A7R II. Pod względem reprodukcji kolorów i szumów nowa lustrzanka notuje prawie identyczne rezultaty jak Nikon D750 i Sony A7R II.

Warto jeszcze porównać 6D Mark II z pierwszym 6D, który nadal jest jedną z najtańszych pełnych klatek na rynku. Muszę przyznać, że patrząc na konkretne wartości na wykresach nie dziwi wynik, który w obu aparatach jest bardzo zbliżony - 82 i 85. Canon 6D Mark II radzi sobie minimalnie lepiej pod względem kolorów jednak nieznacznie ustępuje 6D pod względem dynamiki. Swoją drogą patrząc tylko na osiągi matrycy można spokojnie nie przepłacać i kupić 6D zamiast 6D Mark II.

Canon 6D oraz 6D mark II

Trzeba jednak pamiętać, że testy DxO uwzględniają tylko osiągi matrycy. Jeżeli zależy nam na porównaniu innych parametrów jak autofokus, ergonomia czy szybkość działania, to takie informacje znajdziecie także w naszym tekście o Canonie 6D Mark II.

Źródło: www.dxomark.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Testy:

Samsung NX300 - pierwsze wrażenia Canon EOS-1D X Mark II - test najszybszej lustrzanki na świecie Canon EF 50 mm f/1.8 STM - niedroga przepustka do poważnej fotografii [recenzja] Wszystko o nowej kamerze Panasonic Full HD 3D [wideo] Fujifilm X-M1 – szturm na bezlusterkową konkurencję [test] Statyw Manfrotto Compact - przyjaciel tanich linii lotniczych [test] Fujifilm Instax mini 90 Neo Classic - natychmiastowa zabawa w stylu retro [test] Canon EOS M3 - bezlusterkowiec z tradycjami lustrzanek [test] Hasselblad X1D to ekskluzywny średnioformatowy bezlusterkowiec z centralną migawką [test] Carl Zeiss Sonnar T* FE 2,8/35 ZA - kosztowny drobiazg [test] Canon EOS 6D - pierwsze wrażenia [galeria + wideo] Fujifilm X-T10 – nowoczesny kompromis w dobrym stylu [test]

Popularne w tym tygodniu:

Fujifilm X-S10: Ergonomia, która pokazuje nowy kierunek firmy