Zobaczcie film oświetlony tylko... dronami

Drony rewolucjonizują rynek filmowy i fotograficzny nie tylko dzięki ujęciom z dotąd niespotykanych kątów, ale także dzięki umieszczeniu na nich oświetlenia. Zaczęło się od fotografów, teraz pałeczkę przejęli filmowcy.

Dzięki miniaturyzacji oświetlenia i dronom możliwe było wykonanie krótkiego filmiku pt. “mémoires”, który został w całości oświetlony światłami umieszczonymi na dronach.

“Myślę, że jest to rewolucyjny sposób oświetlania filmów — zarówno pod względem kreatywnym jak i technicznym, który pozwala na tradycyjne ustawiania (dużej ekipy) jak i małej, jak również tworzenie surrealistycznych, niemal malarskich efektów świetlnych”

Tim Sessler z BROOKLYN AERIALS dla serwisu PetaPixel

Żeby jednak stworzyć takie efekty ekipa BROOKLYN AERIALS musiała przezwyciężyć kilka trudności. Pierwszą z nich było sztywne zamocowanie świateł do dronów, przez co każdy nawet najmniejszy ich ruch na wietrze miał wpływ na oświetlenie. Żeby zredukować ruchy oświetlenia ekipa zamocowała 100 W lampy LED-owe do stabilizatora MoVI, dzięki czemu oświetlenie było stabilne mimo poruszania się po drona okolicy.

Filmowcy starali się także, żeby oświetlenie wyglądało kreatywnie jednak nadal naturalnie, oraz żeby nie było oczywiste, że sceny zostały oświetlone dronami. Trzeba przyznać, że w 2,5 min. filmiku pokazali bogactwo efektów oświetleniowych, których wystarczyło by na znacznie dłuższą produkcję.

Źródło: petapixel.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Rzadki anioł morski na filmie. Te stworzenia naprawdę istnieją Co ma w torbie paparazzi? Fotograf dzikiej przyrody ujął kaczkę z… 76 kaczątkami! To fenomen natury Żyjemy w przyszłości. Możemy planować sesje w aplikacji AR W tej szwajcarskiej wiosce turyści nie mogą fotografować, ponieważ… inni mogliby być zazdrośni Olympus PEN + kominek z Rolleiflexa 432 500 dolarów! Za tyle został sprzedany portret, zrobiony przez… sztuczną inteligencję Jak wygląda obraz tworzony przez ponad 4 lata? Zbierają je gołymi rękoma. To prawdziwy przysmak Fujifilm otwiera "Dom Fotografii" - plac zabaw dla fotografów Największy polaroid na świecie robi ogromne zdjęcia i wrażenie Selfie - lubimy je robić, ale nie lubimy ich oglądać

Popularne w tym tygodniu:

Film NASA ujawnia, że rok 2020 był najcieplejszym w historii świata Autor znanego zdjęcia Berniego Sanders nie zamierza się nim chwalić w portfolio Paleta malarska licząca 3400-lat. Są na niej pozostałości pigmentów ze starożytnego Egiptu Tragiczny wypadek. Mężczyzna chciał zrobić selfie i zepchnął kobietę w przepaść Ty też możesz zrobić zdjęcia satelitarne! Umożliwia to Canon i satelita CE-SAT-1