Zobaczcie film oświetlony tylko... dronami

Drony rewolucjonizują rynek filmowy i fotograficzny nie tylko dzięki ujęciom z dotąd niespotykanych kątów, ale także dzięki umieszczeniu na nich oświetlenia. Zaczęło się od fotografów, teraz pałeczkę przejęli filmowcy.

Dzięki miniaturyzacji oświetlenia i dronom możliwe było wykonanie krótkiego filmiku pt. “mémoires”, który został w całości oświetlony światłami umieszczonymi na dronach.

“Myślę, że jest to rewolucyjny sposób oświetlania filmów — zarówno pod względem kreatywnym jak i technicznym, który pozwala na tradycyjne ustawiania (dużej ekipy) jak i małej, jak również tworzenie surrealistycznych, niemal malarskich efektów świetlnych”

Tim Sessler z BROOKLYN AERIALS dla serwisu PetaPixel

Żeby jednak stworzyć takie efekty ekipa BROOKLYN AERIALS musiała przezwyciężyć kilka trudności. Pierwszą z nich było sztywne zamocowanie świateł do dronów, przez co każdy nawet najmniejszy ich ruch na wietrze miał wpływ na oświetlenie. Żeby zredukować ruchy oświetlenia ekipa zamocowała 100 W lampy LED-owe do stabilizatora MoVI, dzięki czemu oświetlenie było stabilne mimo poruszania się po drona okolicy.

Filmowcy starali się także, żeby oświetlenie wyglądało kreatywnie jednak nadal naturalnie, oraz żeby nie było oczywiste, że sceny zostały oświetlone dronami. Trzeba przyznać, że w 2,5 min. filmiku pokazali bogactwo efektów oświetleniowych, których wystarczyło by na znacznie dłuższą produkcję.

Źródło: petapixel.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Jack White z dawnego The White Stripes otwiera laboratorium i studio fotograficzne Potężny dron zastąpił motorówkę w wakeskatingu. To dopiero moc! KODAKCoin - legendarna firma wchodzi na rynek z kryptowalutą dla fotografów Ustawiaj punkty AF nosem! Problem osób lewoocznych z Canonami EOS R i RP 72-latka wielokrotnie raniona przez bizona. Chciała zrobić zdjęcia ”Wywołaj” te murale za pomocą swojego smartfona Narkotyki w produkcjach filmowych. Jak się je robi? Dzięki naukowcom z Lund fotografia przekroczyła prędkość światła Co dzieje się z oponą podczas jazdy. Pokazało to GoPro w kole samochodu Kupił XIX-wieczny portret bandyty, warty prawie 7 milionów złotych za bezcen Stary motor Harley-Davidson, podróże i ciemnia. Oto mobilne studio mokrego kolodionu Migawka w Canonie 7D sfilmowana przy prędkości 10 000 kl./s

Popularne w tym tygodniu:

Awaryjne lądowanie samolotu i mężczyzna rzucony na ziemię. Wzięli aparat za bombę Pascal i Machiavelli w jednej osobie! Artysta wziął kasę z muzeum, uciekł i nazwał to sztuką Kochasz fotografię i kraftowe piwo? Te szklanki są dla ciebie Kamera monitorująca foki odnaleziona po 3,5 roku. Zawiera bardzo ważne nagrania Liczne zorze polarne po burzy słonecznej. Zdjęcia zapierają dech w piersi Te zdjęcia to koszmar. Retusz zdecydowanie nie jest ich mocną stroną Dym z wulkanu na La Palmie ma ponad 2400 metrów wysokości. Zdjęcie zapiera dech w piersi Pierwsze takie wideo w historii: kształtowanie się kryształów soli na poziomie molekularnym Zdjęcia uratowały mu życie. Poznajcie historię niewidomego psa o imieniu Tofu Niesamowite kształty na tafli wody. Wiemy, co i dlaczego je wytwarza Chińska misja Shenzhou-13 już trwa. Zdjęcia pokazują ogromne starania Państwa Środka Fotografie zwierząt, które utknęły w nietypowych miejscach. Patrząc na nie uśmiejesz się do łez