Yashica pokazała obiektywy do smartfonów, ale zapowiada coś jeszcze: "aparat bez precedensu"

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o legendarnej marce Yashica, która wypuściła enigmatyczny filmik zapowiadający nowy produkt. Firma podgrzewa atmosferę i publikuje kolejny filmik zapowiadający więcej szczegółów już w październiku.

Yashica poważnie przygotowała się do nadchodzącej premiery kusząc nas już drugim filmikiem z tą samą bohaterką, która z aparatem przemierza ulice. Serwisy fotograficzne od razu podłapały temat, dzięki czemu Yashica załapała się na darmową reklamę i ma dużo większą szansę na powodzenie projektu, który mają zaprezentować już w październiku.

Z filmiku “The Prologue” dowiadujemy się, że Yashica powinna już w październiku pokazać w serwisie Kickstarter coś ciekawego - "bezprecedensowy aparat". Biorąc jednak pod uwagę bogactwo różnych rozwiązań od aparatów natychmiastowych, przez lustrzanki, bezlusterkowce, kompakty i kamerki sportowe, a nawet takie wynalazki jak Lytro czy L16 ciężko jest mi wyobrazić sobie coś wyjątkowo innowacyjnego.

Trzeba też pamiętać, że w 2008 prawa do marki kupiła firma z Hong Kongu MF Jebsen Group, więc poza marką nowe produkty nie mają dużo wspólnego z legendarnym producentem aparatów. Pod marką Yashica są obecnie sprzedawane obiektywy do smartfonów — szerokokątny dający kąt widzenia 110 stopni oraz makro z 15-krotnym powiększeniem.

Obiektywy są wykonane ze szkła optycznego i mają obsługiwać większe rozdzielczości nawet 20 Mpix, więc jakiś potencjał optyczny chyba się za tym kryje. Miejmy nadzieję, że Yashica pokaże ciekawy aparat, który skradnie serca fotografów jak legendarny Electro 35, którym był pierwszym elektronicznie sterowanym dalmierzem, którego sprzedało się 8 milionów sztuk.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Rok 2008 w zdjęciach New York Times Jedyna w Polsce wystawa Vivian Maier zawita niedługo do Tarnowa DPTH – aplikacja symuluje głębię ostrości dzięki sztucznej inteligencji 5 najważniejszych rzeczy podczas realizacji sesji zdjęciowej według Emila Bilińskiego Artyści zrzeszyli się we Wrocławiu, tworząc kalendarz charytatywny dla potrzebujących zwierząt RAWy szybko i sprawnie - Bibble 5 Pro Canon prezentuje aparat ze 120-megapikselową matrycą Jak wyglądałby ?prawdziwy? Photoshop? Cashback na 100-lecie Nikona. Zaoszczędź 215 zł na body i do 900 zł na obiektywie Filmy o fotografii do obejrzenia na Planete+ Doc Film Festival w maju Epson Perfection V30 ? skanowanie na 4800 dpi Napo Images ? fotoreportaże z najwyższej półki

Popularne w tym tygodniu:

Nie chce "żydostwa i LGBT" w Polsce. Firmy zrywają współpracę z Samuelą Górską Powodzie w Niemczech. Te zdjęcia i filmy pokazują skalę kataklizmu Pożary znów dają o sobie znać. Kamera nagrała, jak ogień zabiera tysiące drzew Podwójne trąby wodne nad Bałtykiem. Niesamowite zjawiska nad polskim morzem Pożary w Turcji. Widok zniszczeń wprawia w osłupienie