Yashica pokazała obiektywy do smartfonów, ale zapowiada coś jeszcze: "aparat bez precedensu"

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o legendarnej marce Yashica, która wypuściła enigmatyczny filmik zapowiadający nowy produkt. Firma podgrzewa atmosferę i publikuje kolejny filmik zapowiadający więcej szczegółów już w październiku.

Yashica poważnie przygotowała się do nadchodzącej premiery kusząc nas już drugim filmikiem z tą samą bohaterką, która z aparatem przemierza ulice. Serwisy fotograficzne od razu podłapały temat, dzięki czemu Yashica załapała się na darmową reklamę i ma dużo większą szansę na powodzenie projektu, który mają zaprezentować już w październiku.

Z filmiku “The Prologue” dowiadujemy się, że Yashica powinna już w październiku pokazać w serwisie Kickstarter coś ciekawego - "bezprecedensowy aparat". Biorąc jednak pod uwagę bogactwo różnych rozwiązań od aparatów natychmiastowych, przez lustrzanki, bezlusterkowce, kompakty i kamerki sportowe, a nawet takie wynalazki jak Lytro czy L16 ciężko jest mi wyobrazić sobie coś wyjątkowo innowacyjnego.

Trzeba też pamiętać, że w 2008 prawa do marki kupiła firma z Hong Kongu MF Jebsen Group, więc poza marką nowe produkty nie mają dużo wspólnego z legendarnym producentem aparatów. Pod marką Yashica są obecnie sprzedawane obiektywy do smartfonów — szerokokątny dający kąt widzenia 110 stopni oraz makro z 15-krotnym powiększeniem.

Obiektywy są wykonane ze szkła optycznego i mają obsługiwać większe rozdzielczości nawet 20 Mpix, więc jakiś potencjał optyczny chyba się za tym kryje. Miejmy nadzieję, że Yashica pokaże ciekawy aparat, który skradnie serca fotografów jak legendarny Electro 35, którym był pierwszym elektronicznie sterowanym dalmierzem, którego sprzedało się 8 milionów sztuk.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Mistrz kreacji, Tim Walker, zrealizuje kalendarz Pirelli 2018 Chris Niedenthal zablokowany na Facebooku za umieszczenie zdjęć z Marszu Niepodległości Polscy fotoreporterzy kontra serwis Canona Podwójny cashback Fujifilm - zwrot nawet 1720 złotych za jeden produkt! Czy można ustawiać zdjęcia reporterskie? Kolejna afera wokół konkursu World Press Photo Święto Dziękczynienia w Nowym Jorku. Parada balonów przeszła ulicami miasta Steve McCurry i skandal z manipulacją przy postprodukcji fotografii Poznaj historię stojącą za słynnym zdjęciem całującej się pary na Times Square Projekt Przetwórnia. Skonsultuj zdjęcia z Jackiem Porembą i wygraj wystawę w Galerii Pauza Flickrin ? sposób na zdjęcia z Flickr Czym fotografują Japończycy? Nikon na poważnie myśli o bezlusterkowcu z dużą matrycą

Popularne w tym tygodniu:

Fotoreporterzy złapani przez żołnierzy Wojska Polskiego w okolicy Michałowa Minister Przydacz wyjaśnia, dlaczego media nie mogą robić zdjęć na granicy Nie żyje Mick Rock. Zabrał tajemnice muzyków lat 70. ze sobą Fotografował nagie dzieci. Sąd wydał wyrok za współżycie z nieletnią NASA wciąż nie wie, dlaczego teleskop Hubble’a utracił dane. Są konsekwencje