Jakub Kaźmierczyk w ogniu pytań, czyli fotograficzne Q&A [wideo]

Nie ma dnia, żeby na moje skrzynki nie przyszło kilka wiadomości z różnymi pytaniami. Pytacie zarówno o sprzęt, jak również obsługę klienta czy moje początki z fotografią. W tym wideo obszernie odpowiedziałem na najciekawsze pytania.

Po licznych sugestiach postanowiłem wystartować z nowym formatem na moim kanale. Tak, jak wspomniałem — dostaję całe mnóstwo pytań. Czasem brakuje mi czasu na odpowiedź, innym razem odpowiedź znajdziecie w pierwszym wyniku w googlu, a czasem na to samo pytanie odpowiadam po kilkanaście razy.

Workflow fotografa od A do Z, czyli krótki film o tym jak moja praca wygląda od kuchni

Praca fotografa to nie tylko wciskanie spustu migawki. To również wiele pracy koncepcyjnej, mnóstwo wyjazdów i odpowiedni sprzęt. A, że sprzęt to…

W planach był krótszy odcinek, ale niektóre pytania były mocno złożone, a poza tym bywam gadułą — trudno, tak mam i już. W tym wideo poruszyłem wiele kwestii. Mówiłem o tym, dlaczego przesiadłem się na bezlusterkowce, przybliżyłem nieco mój sposób na segregowanie plików i wykorzystanie dysków sieciowych, a także trochę o smartfonach i moich początkach z fotografią. Oczywiście nadal mam zamiar kontynuować tego rodzaju filmy, szczególnie po wielu pozytywnych głosach, które od Was dostałem. Nie narzucam sobie jednak konkretnych odstępów między filmami — czas pokaże. Jeśli macie jakieś pytania — śmiało! Przydadzą się do kolejnego odcinka.

Poniżej dodaję rozpiskę pytań wraz z minutami, jeśli nie macie ochoty słuchać mojego godzinnego wywodu.

 1. 00:00 — 1:24 — bla bla bla i zapowiedź konkursu
 2. 1:24 — Jak archiwizuję pliki
 3. 5:55 — Olympus OM-D E-M1 Mark II vs Fujifilm XT-2
 4. 11:40 — Jak obsługuję klientów od A do Z
 5. 20:00 — Ciepły kolor skóry w Lightroomie
 6. 22:00 — Przesiadka z Canona na Olympusa
 7. 33:10 — Moje początki z fotografią
 8. 39:31 — Jak zacząć z fotografią po szkole?
 9. 44:35 — Jakie były początki z sesjami z modelkami?
 10. 52:00 — Czy producenci naciskają na dobre wyniki testów?
 11. 57:35 — Jaki smartfon do fotografowania?
 12. 1:02:38 — Czy trzeba rozwalić chińskiego drona, żeby kupić Mavica?

Zobacz więcej artykułów z serii: Poradniki autorskie

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Błyskawiczna poprawa kolorystyki skóry [wideoporadnik] Tworzymy zdjęcia panoramiczne w Photoshopie [wideoporadnik] Guzik co wzywa śmigłowiec Chcesz robić lepsze zdjęcia? PROJEKT 365. Wszystko, co musisz wiedzieć Co daje zaklejanie logo? Czy w dzisiejszych czasach ma to w ogóle sens? Wzór umowy sesji fotograficznej, czyli jak pomóc sobie i klientowi Drony – jak latać, żeby nie rozbić się o przepisy? Przyspiesz swoją pracę w Lightroomie dzięki tym 7 trikom Jak pracować z modelką? 10 szybkich rad Jak powstało konkursowe zdjęcie z winem wlewanym do kieliszka? Zobaczcie w jaki sposób zrobić je samemu w domu Jak otrzymać ok. 20 000 zł z urzędu pracy na fotografowanie - cz. 1 [poradnik] 4 rzeczy, które robi każdy fotograf (albo wkrótce zacznie)

Popularne w tym tygodniu:

Fotografia okolicznościowa. Bądź niewidoczny i przestrzegaj zasad