Żyjemy w przyszłości. Możemy planować sesje w aplikacji AR

Rzeczywistość rozszerzona zagościła także w świecie fotografii. Zobaczcie jak można planować sesję zdjęciową w czasie rzeczywistym, w konkretnym miejscu, po którym możemy się poruszać oraz dodawać postaci i obiekty 3D.

Rzeczywistość rozszerzona (AR — Augmented Reality) łączy świat rzeczywisty z generowanym komputerowo. W tym wypadku wykorzystuje obraz z naszego smartfona, do którego możemy dodawać wirtualne postaci i obiekty. Oprogramowanie uwzględnia oświetlenie, a nawet symuluje gdzie będzie słońce o innych porach dnia.

Filmowcy i fotografowie mogą teraz wykorzystać aplikację Blocker, do zaplanowania sesji zdjęciowej czy konkretnych ujęć. Oprogramowanie skanuje otocznie wyznaczając powierzchnie, na których możemy ustawiać modele 3D ludzi, samochodów i innych rzeczy. Modele można skalować, aby dopasować je do rzeczywistych przedmiotów.

Co więcej scena jest odświeżana i możemy poruszać smartfonem skanując większy fragment otoczenia. Pozawala to przyjrzeć się jak będzie wyglądała z różnych ujęć i kątów po prostu na smartfonie, chodząc wokół.

Aplikacja może też symulować wielkość matrycy i ogniskową. Oczywiście trudno oczekiwać, że odwzoruje głębię ostrości czy dynamikę najlepszych aparatów, trzeba to traktować z rezerwą. Tak czy inaczej możliwości Blocker-a robią wrażenie.

Aplikacja jest dostępna na App Store w cenie 50 dolarów więc blisko 200 zł.

Źródło: www.diyphotography.net

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Supermodelka zarejestrowała swój lot w wingsuicie nad aktywnym wulkanem Historia World Press Photo - nagrodzeni Polacy Odciski palców ze zdjęcia selfie. Jak to możliwe? Google pokazuje, jak będzie wyglądała przyszłość fotografii mobilnej Animacja poklatkowa pokazująca możliwości Nikona D810 1,3 metra długości i 158 kg – tak prezentuje się radzieckie szkło szpiegowskie, które trafiło na sprzedaż Aparat 130 megapiksela zbudowany ze starego skanera Chłopiec z aparatem zamiast głowy Puchaty kot jest gwiazdą Instagrama. Wygląda jak urocza chmurka 86 milionów publicznych zdjęć wykorzystanych do filmów poklatkowych 4 fotografom zostało rzucone wyzwanie zrobienia zdjęć do wystawy w 24 godziny. Czy podołali temu zadaniu? Nie masz skanera do negatywów? Z pomocą przychodzi aplikacja FilmLab

Popularne w tym tygodniu:

Film LaVision świetnie obrazuje działanie maseczek. Warto to zobaczyć Nowe badania udowadniają, że pierwsze kolorowe zdjęcie powstało w 1848 roku Zdjęcie astronauty obiega cały świat. Tak dziękuje lekarzom za walkę z COVID-19 Koronawirus na świecie: Skutki kwarantanny widziane z satelitów Australia sięga po drony w walce z COVID-19. Będą monitorowały stan zdrowia ludzi Poznasz, czym są te przedmioty po ich zbliżeniach? Lisek zabrał smartfona podczas nagrywania. Rozczulił tym wszystkich Przejście dla pieszych z okładki The Beatles odmalowane. Ruch na Abbey Road ustał Ludzie robią zdjęcia na Instagram zamiast siedzieć w domu. Policja ma na to sposób Narciarstwo salonowe, czyli kreatywność podczas kwarantanny Fotograf z TikToka pod ostrzałem. Wepchnął się na sesję pary młodej