Żyjemy w przyszłości. Możemy planować sesje w aplikacji AR

Rzeczywistość rozszerzona zagościła także w świecie fotografii. Zobaczcie jak można planować sesję zdjęciową w czasie rzeczywistym, w konkretnym miejscu, po którym możemy się poruszać oraz dodawać postaci i obiekty 3D.

Rzeczywistość rozszerzona (AR — Augmented Reality) łączy świat rzeczywisty z generowanym komputerowo. W tym wypadku wykorzystuje obraz z naszego smartfona, do którego możemy dodawać wirtualne postaci i obiekty. Oprogramowanie uwzględnia oświetlenie, a nawet symuluje gdzie będzie słońce o innych porach dnia.

Filmowcy i fotografowie mogą teraz wykorzystać aplikację Blocker, do zaplanowania sesji zdjęciowej czy konkretnych ujęć. Oprogramowanie skanuje otocznie wyznaczając powierzchnie, na których możemy ustawiać modele 3D ludzi, samochodów i innych rzeczy. Modele można skalować, aby dopasować je do rzeczywistych przedmiotów.

Co więcej scena jest odświeżana i możemy poruszać smartfonem skanując większy fragment otoczenia. Pozawala to przyjrzeć się jak będzie wyglądała z różnych ujęć i kątów po prostu na smartfonie, chodząc wokół.

Aplikacja może też symulować wielkość matrycy i ogniskową. Oczywiście trudno oczekiwać, że odwzoruje głębię ostrości czy dynamikę najlepszych aparatów, trzeba to traktować z rezerwą. Tak czy inaczej możliwości Blocker-a robią wrażenie.

Aplikacja jest dostępna na App Store w cenie 50 dolarów więc blisko 200 zł.

Źródło: www.diyphotography.net

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Mechanizm migawki szczelinowej zarejestrowany super szybką kamerą Tookapic.com, czyli jedno zdjęcie dziennie, codziennie. Kreatywne narzędzie dla fotografów Genialne zdjęcie lwa morskiego w paszczy walenia podbija internet Sprawdź swoją spostrzegawczość. Dasz się oszukać tym iluzjom optycznym? Zmęczyłeś się podczas fotografowania? Usiądź wygodnie na Chairpodzie Znane marki odzieżowe pozwane przez fotografa za bezprawne wykorzystanie zdjęcia Tupaca Shakura Pierwsze wideo 360 stopni nagrane w przestrzeni kosmicznej. Jest niesamowite! Nie uwierzysz, że te zwierzęta naprawdę istnieją Top Gear dla fotografów. Oto 3 typy entuzjastów sprzętu, jakich spotkasz Worldwide Photowalk: wybierz się na fotograficzny spacer Najbardziej zwariowane i niebezpieczne zdjęcie ślubne, jakie widzieliśmy Kontroluj Lightrooma z poziomu telefonu dzięki nowej aplikacji

Popularne w tym tygodniu:

Christian Paul w warszawskim Studio Chmury? Realizował tam lookbooka W maseczce czy bez? Zobacz, jak zasłona działa podczas kaszlu Musi ją mieć każdy podróżnik! Ta koszulka pomoże się dogadać Zobacz ponad 2 tys. roślin biorących udział w koncercie na żywo w Barcelonie Sztuczna inteligencja wygeneruje realistyczny portret na bazie prostego rysunku Co roku powstawały tam MILIONY zdjęć, ale nie w tym. Festiwal balonów się nie odbędzie Ludzkie ciało świeci w ciemności! Udało się to sfotografować Profesjonalni fotografowie Getty Images będą robili zrzuty ekranu z gry wideo Algorytm powiększa zdjęcia, a niektórzy twierdzą, że jest… rasistowski! 72-latka wielokrotnie raniona przez bizona. Chciała zrobić zdjęcia Raspberry Pi 4 zamieniło stary zabawkowy aparat w całkiem ciekawą cyfrówkę Canon zamierza odpalić swojego satelitę. Ale właściwie po co…?