Żyjemy w przyszłości. Możemy planować sesje w aplikacji AR

Rzeczywistość rozszerzona zagościła także w świecie fotografii. Zobaczcie jak można planować sesję zdjęciową w czasie rzeczywistym, w konkretnym miejscu, po którym możemy się poruszać oraz dodawać postaci i obiekty 3D.

Rzeczywistość rozszerzona (AR — Augmented Reality) łączy świat rzeczywisty z generowanym komputerowo. W tym wypadku wykorzystuje obraz z naszego smartfona, do którego możemy dodawać wirtualne postaci i obiekty. Oprogramowanie uwzględnia oświetlenie, a nawet symuluje gdzie będzie słońce o innych porach dnia.

Filmowcy i fotografowie mogą teraz wykorzystać aplikację Blocker, do zaplanowania sesji zdjęciowej czy konkretnych ujęć. Oprogramowanie skanuje otocznie wyznaczając powierzchnie, na których możemy ustawiać modele 3D ludzi, samochodów i innych rzeczy. Modele można skalować, aby dopasować je do rzeczywistych przedmiotów.

Co więcej scena jest odświeżana i możemy poruszać smartfonem skanując większy fragment otoczenia. Pozawala to przyjrzeć się jak będzie wyglądała z różnych ujęć i kątów po prostu na smartfonie, chodząc wokół.

Aplikacja może też symulować wielkość matrycy i ogniskową. Oczywiście trudno oczekiwać, że odwzoruje głębię ostrości czy dynamikę najlepszych aparatów, trzeba to traktować z rezerwą. Tak czy inaczej możliwości Blocker-a robią wrażenie.

Aplikacja jest dostępna na App Store w cenie 50 dolarów więc blisko 200 zł.

Źródło: www.diyphotography.net

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Negatyw z bombardowania Hiroszimy wystawiony za 2 mln dolarów Dramatyczne zdjęcie prądu spadającego ujęte z helikoptera telewizyjnego Zdjęcia kotów opanują Londyn Przyszłość jest bliżej niż myślicie – oto Eyeborg, człowiek z kamerą zamiast oka Zobacz zaprzysiężenie Obamy w Photosynth Wystarczyło odwrócić jedną soczewkę w obiektywie, by osiągnąć piękny efekt Fotograf odnalazł prawdziwy skarb. O tych zdjęciach ktoś zapomniał W tej szwajcarskiej wiosce turyści nie mogą fotografować, ponieważ… inni mogliby być zazdrośni Ulepszony algorytm koloryzujący coraz lepiej radzi sobie z czarno-białymi zdjęciami Aparat fotograficzny ma pomóc ci zapamiętać, a sprawia, że zapominasz Fujifilm odświeża temat organicznych matryc. Czym są, dlaczego mają być lepsze i kiedy je zobaczymy? Zdjęcie dnia. Trumny z ofiarami koronawirusa z Saksonii

Popularne w tym tygodniu:

Kamera w teksańskim ZOO ujęła dziwne stworzenie pod płotem. Czy to wilkołak? Lubi "maka" i nie lubi Maca. Zuckerberg-influencer na nowym zdjęciu "Pasek bekonu" na Marsie. Łazik Perseverance namierzył też tajemniczą kulę