Żyjemy w przyszłości. Możemy planować sesje w aplikacji AR

Rzeczywistość rozszerzona zagościła także w świecie fotografii. Zobaczcie jak można planować sesję zdjęciową w czasie rzeczywistym, w konkretnym miejscu, po którym możemy się poruszać oraz dodawać postaci i obiekty 3D.

Rzeczywistość rozszerzona (AR — Augmented Reality) łączy świat rzeczywisty z generowanym komputerowo. W tym wypadku wykorzystuje obraz z naszego smartfona, do którego możemy dodawać wirtualne postaci i obiekty. Oprogramowanie uwzględnia oświetlenie, a nawet symuluje gdzie będzie słońce o innych porach dnia.

Filmowcy i fotografowie mogą teraz wykorzystać aplikację Blocker, do zaplanowania sesji zdjęciowej czy konkretnych ujęć. Oprogramowanie skanuje otocznie wyznaczając powierzchnie, na których możemy ustawiać modele 3D ludzi, samochodów i innych rzeczy. Modele można skalować, aby dopasować je do rzeczywistych przedmiotów.

Co więcej scena jest odświeżana i możemy poruszać smartfonem skanując większy fragment otoczenia. Pozawala to przyjrzeć się jak będzie wyglądała z różnych ujęć i kątów po prostu na smartfonie, chodząc wokół.

Aplikacja może też symulować wielkość matrycy i ogniskową. Oczywiście trudno oczekiwać, że odwzoruje głębię ostrości czy dynamikę najlepszych aparatów, trzeba to traktować z rezerwą. Tak czy inaczej możliwości Blocker-a robią wrażenie.

Aplikacja jest dostępna na App Store w cenie 50 dolarów więc blisko 200 zł.

Źródło: www.diyphotography.net

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Zdjęcia na Instagrama. Nie liczy się prawda - grunt, żeby było "ładne" Profesjonalny portret prosto z budki fotograficznej. To współczesne spojrzenie na dawny trend Świąteczny spot IKEA pokazuje, co jest naprawdę ważne w święta Bokeh Market to narzędzie do sprawdzenia wartości używanego sprzętu. Zobacz, zanim sprzedasz aparat Co jest wytrzymalsze – Canon czy Nikon? Oto test ostateczny pod naciskiem prasy hydraulicznej Dron był niebezpiecznie blisko odrzutowców. Film wywołał kontrowersje Pułapka fotograficzna na dzikie zwierzęta ujęła bardzo nietypowego gościa Zdjęcia dnia. Znamy najbardziej budujące zdjęcie Warszawy Zdjęcia ofiary poparzeń w cosplayu Deadpoola zwróciły uwagę Ryana Reynoldsa Exemode SQ30m - miniaturowy aparat cyfrowy Zobacz, jak wygląda edycja słynnych fotografii bez użycia Photoshopa Wyspy brytyjskie pod śniegiem - widziane z satelity

Popularne w tym tygodniu:

Zdjęcie dnia. Urocze "Wiktorki" z Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych Zdjęcie dnia. Kolejka karetek na SOR we Wrocławiu Facebook blokuje zdjęcie "przeseksualizowanych cebul". Naprawdę…? Zdjęcie dnia. Warszawa zaczyna wyglądać jak Hongkong Najlepsze, najgorsze i najgłupsze pomysły na maseczki Niefotogeniczne koty podbijają internet. Oto ich najgorsze zdjęcia 70 000 darmowych stocków od Adobe i 500 000 dolarów dla artystów Ponad 50 tys. złotych za Polaroida Andy’ego Warhola. Ten aparat to historia! Zdjęcie dnia. Dzieciństwo w cieniu koronawirusa Sztuczna inteligencja lepiej opisuje zdjęcia niż ludzie. Zaskoczeni? Statek kosmiczny i jego niesamowite selfie na tle Wenus Pożary w stanie Oregon. Kamera uchwyciła moment powalenia ogromnej wieży radiowej