Pixelstick - poważne narzędzie do malowania światłem

Wraz z rozwojem malowania światłem lightpainterzy eksperymentowali z różnymi źródłami światła. Z czasem powstały narzędzia dedykowane, często zaprojektowane przez samych zainteresowanych. Jednym z nich jest programowalna listwa ledowa - Pixelstick.

Pixelstick

Pixelstick

Pixelstick oferuje 200 diod RGB w lekkiej aluminiowej obudowie. Wbudowany kontroler odczytuje obrazy z karty SD i wyświetla je linia po linii. Każda dioda odpowiada jednemu pikselowi z obrazu. Poruszając listwą malujemy w przestrzeni obraz z karty SD, które możemy zarejestrować dzięki aparatowi na statywie i długiej ekspozycji.

Pixelstick

Pixelstick narodził się na stronie Kickstarter.com pod koniec 2013 roku, zbierając ponad planowane 110 000 dolarów w zaledwie pięć tygodni. Projek wsparło ponad 2000 osób. Gadżet nie jest tani, cały zestaw Pixelstick kosztuje 325 dolarów.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie - www.thepixelstick.com

Pixelstick
Pixelstick
Pixelstick

Zobacz również: Wideotest Nikona D4

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekowstki:

Zmiana pory dnia i usuwanie mgły niedługo w Photoshopie 26 lat, 177 krajów, 884 tys. km w jednej wyprawie 76-letniego podróżnika fotografa Zdania, których fotografowie nie znoszą Google wynajęło wielbłąda do zdjęć Street View na pustyni Magiczny Photoshop przyszłości pokazany na filmie Historia fotografa i pilota, którzy gonili wschód słońca Kulisy pracy zawodowego fotografa nagrane z poziomu aparatu Decydujący moment na śmiesznie, czyli zdjęcia uchwycone w samą porę! Oto co się stanie, kiedy sowa spotka kamerę lub aparat przy swojej dziupli Kamerzyści i fotografowie tak blisko sportowców, jak tylko zechcą. Co by się stało? W retuszerskiej pracowni, czyli wywiad z Tomaszem Pluszczykiem Oto sposób w jaki filmowcy nagrywają zwierzęta bliżej, niż kiedykolwiek Najlepsze poklatkowe filmy hyperlapse, jak można znaleźć w Sieci Metoda czyszczenia, która zabije każdy aparat. Nie róbcie tego w domu! Nie masz jasnego obiektywu? Z pomocą przyjdą nowe tła Lastolite! Co robi 50 Canonów 1D X na szwajcarskiej rzece? Czy można nauczyć się robić zdjęcia nie trzymając w ręce aparatu? Profesjonalny fotograf pokaże Wam, jak zrujnować każdy ślub