Super odporne karty Sandisk wytrzymają nawet -40°C

Nowe karty Sandiska mogą wytrzymać niższe temperatury niż nasze aparaty. To się nazywa bezpieczeństwo danych!

Western Digital pracuje and nowymi odpornymi kartami pamięci SanDisk, które będą dedykowane do industrialnych aplikacji. Powstanie karta SD dla pojazdów oraz dronów, trzy karty SD, microSD oraz XI, które będą w stanie wytrzymać wysokie temperatury i będą oferować większą odporność i niezawodność niż standardowe karty.

Można spokojnie powiedzieć, że żeby zniszczyć dane na tych kartach to trzeba naprawdę ekstremalnych warunków atmosferycznych. Karty Automotive SD i Industial SD XI mogą pracować w zakresie temperatur od -40 do 85 stopni C. MicroSD i Industial SD mogą być używane w temperaturach od — 25 do 85 stopni C. Oznacza to, że karty powinny działać, gdy nasz aparat dawno już zamarznie.

Przy parametrach 80 MB/s i 50 MB/s można zaliczyć karty do przyzwoitych pod względem zapisu i odczytu danych. Dodatkowo dostajemy narzędzie do monitorowania statusu karty oraz funkcje ochrony danych kodem, dzięki czemu tyko my mamy dostęp do jej zawartości.

Według AnandTech, karty w wersji demo są już rozsyłane do producentów. Ciekawe, czy pojawią się w sprzedaży detalicznej i czy będą je mogli kupić fotografowie, którzy pracują w ekstremalnych warunkach, albo chcą mieć po prostu jeszcze lepsze zabezpieczenie zdjęć.

Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

Źródło: www.engadget.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Przypadkowo sfotografował zaręczyny na plaży. Postanowił odnaleźć parę Pierwsze wideo 360 stopni nagrane w przestrzeni kosmicznej. Jest niesamowite! Zobacz, czego nie należy robić, będąc fotografem Czy odróżnisz zdjęcia z aparatu z matrycą APS-C i pełnoklatkowego? Realistyczne aparaty Canona pojawią się w nowym japońskim anime ”Just Because!” Żyjemy w przyszłości. Możemy planować sesje w aplikacji AR Czy autofokus w Nikonie D850 działa równie dobrze, jak we flagowym Nikonie D5? Jedna modelka sfotografowana trzema starymi obiektywami. Który portret wam się bardziej podoba? Ten film pokazuje mistrzostwo w lataniu dronem i łamaniu przepisów Stary motor Harley-Davidson, podróże i ciemnia. Oto mobilne studio mokrego kolodionu Zobaczcie film oświetlony tylko... dronami Profesjonalny portret prosto z budki fotograficznej. To współczesne spojrzenie na dawny trend Powstała mapa praw regulujących loty dronami Nowy Zenit będzie bazować na pełnoklatkowym bezlusterkowcu Leica? Poznajcie ludzi, którzy sfotografowali się ze swoimi podobiznami sprzed… kilkuset lat Nowa strona internetowa, która pomoże znaleźć swój wymarzony obiektyw Mężczyzna robił selfie od 12 roku życia aż do dnia ślubu. Efekt jest powalający! Muzycy również mają swoich pupili. Te rzadkie zdjęcia ukazują, jak bardzo je kochają Wypalone matryce, stopione przysłony i wiele innych – to skutki niewłaściwego fotografowania zaćmienia Tak wyglądało zaćmienie słońca - w 4K i w dużym zbliżeniu DJI daje nawet 30 tys. dolarów za wskazanie błędów w oprogramowaniu Oto Polaroid, który robi natychmiastowe... GIFy! Miałeś gorszy tydzień? Zobacz zdjęcia kotów, na których możesz położyć dosłownie wszystko Piorun uderzył obok niego podczas kręcenia burzy. Kilka metrów dalej i mogłoby się to źle skończyć

Popularne w tym tygodniu:

Urocza opowieść fotograficzna o jeżu, który wybrał się na biwak. Zobacz to przesłodkie stworzenie! Przypadkowo sfotografował zaręczyny na plaży. Postanowił odnaleźć parę Kontroluj Lightrooma z poziomu telefonu dzięki nowej aplikacji Fotograf uciął wizjer w swoim Sony A7. Dlaczego właściwie to zrobił? Od desek do dzieła sztuki. Zobacz, jak w garażu powstaje aparat wielkoformatowy Pierwsze wideo 360 stopni nagrane w przestrzeni kosmicznej. Jest niesamowite! Super odporne karty Sandisk wytrzymają nawet -40°C