Super odporne karty Sandisk wytrzymają nawet -40°C

Nowe karty Sandiska mogą wytrzymać niższe temperatury niż nasze aparaty. To się nazywa bezpieczeństwo danych!

Western Digital pracuje and nowymi odpornymi kartami pamięci SanDisk, które będą dedykowane do industrialnych aplikacji. Powstanie karta SD dla pojazdów oraz dronów, trzy karty SD, microSD oraz XI, które będą w stanie wytrzymać wysokie temperatury i będą oferować większą odporność i niezawodność niż standardowe karty.

Można spokojnie powiedzieć, że żeby zniszczyć dane na tych kartach to trzeba naprawdę ekstremalnych warunków atmosferycznych. Karty Automotive SD i Industial SD XI mogą pracować w zakresie temperatur od -40 do 85 stopni C. MicroSD i Industial SD mogą być używane w temperaturach od — 25 do 85 stopni C. Oznacza to, że karty powinny działać, gdy nasz aparat dawno już zamarznie.

Przy parametrach 80 MB/s i 50 MB/s można zaliczyć karty do przyzwoitych pod względem zapisu i odczytu danych. Dodatkowo dostajemy narzędzie do monitorowania statusu karty oraz funkcje ochrony danych kodem, dzięki czemu tyko my mamy dostęp do jej zawartości.

Według AnandTech, karty w wersji demo są już rozsyłane do producentów. Ciekawe, czy pojawią się w sprzedaży detalicznej i czy będą je mogli kupić fotografowie, którzy pracują w ekstremalnych warunkach, albo chcą mieć po prostu jeszcze lepsze zabezpieczenie zdjęć.

Zobacz również: Cytaty fotografów, które warto znać

Źródło: www.engadget.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Fotograf tłumaczy, dlaczego nie należy ufać zdjęciom w social mediach Sesja z dziećmi to nic trudnego? Jesteście w ogromnym błędzie Co się dzieje, gdy para postanawia nie zatrudniać profesjonalnego fotografa ślubnego Najbardziej zwariowane i niebezpieczne zdjęcie ślubne, jakie widzieliśmy Maciej Rafalski odtworzył zdjęcie pary młodej, która spotkała się podczas… pierwszej komunii Wystarczy zrobić zdjęcie smartfonem, aby wiedzieć o człowieku niemal wszystko Przypadkowo sfotografował zaręczyny na plaży. Postanowił odnaleźć parę Pierwsze wideo 360 stopni nagrane w przestrzeni kosmicznej. Jest niesamowite! Zobacz, czego nie należy robić, będąc fotografem Czy odróżnisz zdjęcia z aparatu z matrycą APS-C i pełnoklatkowego? Realistyczne aparaty Canona pojawią się w nowym japońskim anime ”Just Because!” Żyjemy w przyszłości. Możemy planować sesje w aplikacji AR Czy autofokus w Nikonie D850 działa równie dobrze, jak we flagowym Nikonie D5? Jedna modelka sfotografowana trzema starymi obiektywami. Który portret wam się bardziej podoba? Ten film pokazuje mistrzostwo w lataniu dronem i łamaniu przepisów Stary motor Harley-Davidson, podróże i ciemnia. Oto mobilne studio mokrego kolodionu Zobaczcie film oświetlony tylko... dronami Profesjonalny portret prosto z budki fotograficznej. To współczesne spojrzenie na dawny trend Powstała mapa praw regulujących loty dronami Nowy Zenit będzie bazować na pełnoklatkowym bezlusterkowcu Leica? Poznajcie ludzi, którzy sfotografowali się ze swoimi podobiznami sprzed… kilkuset lat Nowa strona internetowa, która pomoże znaleźć swój wymarzony obiektyw Mężczyzna robił selfie od 12 roku życia aż do dnia ślubu. Efekt jest powalający! Muzycy również mają swoich pupili. Te rzadkie zdjęcia ukazują, jak bardzo je kochają

Popularne w tym tygodniu:

Rewolucja w świecie fotografii! Sony prezentuje nową matrycę bez efektu rolling shutter Szczęście fotografa: Radziecka Zorki za 15 dolarów okazała się 50 razy droższą Leiką! 40 mm - idealna ogniskowa do fotografowania? Dlaczego właśnie ta? Autor zdjęcia sprzedanego za milion euro powraca w akcji charytatywnej NiSi - filtry do smartfona w stylu systemu Cokin Zdjęcia Tesli w kosmosie zainspirowały ludzi do tworzenia zabawnych przeróbek Agencja NASA ustanowiła nowy rekord fotografii dalekodystansowej Podpowiadamy jak poprawić wygląd twoich zdjęć kulinarnych DPRSplit pomoże wyciągnąć większą rozpiętość tonalną z Canona EOS 5D Mark IV