Na pierwszy rzut oka to zdjęcia wspaniałych kwiatów. W rzeczywistości to kompozycje z nagich, ludzkich ciał

Przyjrzyjcie się uważnie, bo na pierwszy rzut oka te zdjęcia wyglądają jak zbliżenia na kwiaty lub portrety zwierząt. Nic bardziej mylnego – to dzieło wielu osób, które zgodziły się pozować do artystycznych wizji Cecelii Weber.

© Cecelia Weber / Facebook

Cecelia Weber jest artystką multimedialną, która miłuje się w psychodelicznych dziełach sztuki. Jej projekt zapoczątkował autoportret, który zduplikowała tworząc wielobarwną kwiatową kompozycję. Z czasem przedsięwzięcie nabrało jeszcze większego rozmachu.

Weber uwielbia patrzeć na ludzi, którzy oglądają jej sztukę i próbują rozgryźć co i jak zostało wykonane. Artystka przytacza anegdotę o mężczyźnie, który patrzył na zdjęcia przez 5 minut zanim zorientował się, co jest grane.

Zaczynam od szukania zdjęć różnych stworzeń i roślin, które chcę przedstawić, a później szkicuję je w notatniku. Nigdy nie przekształcam ani nie edytuję moich modeli – ważne jest dla mnie, by pokazać prawdziwe, naturalne ciała.

Cecelia Weber

Gdy artystka wykona już zadowalające ujęcia, zaczyna bawić się kolorami i pracować nad kompozycją obrazu. Na tym etapie zachodzi prawdziwy proces twórczy, w którym powstaje dzieło sztuki – magiczne i nieoczywiste. Weber ma tutaj nieograniczone możliwości działania.

Więcej prac artystki znajdziecie na jej Facebooku.

Zobacz również: Wiosenne portrety. Jak zrobić dobre zdjęcia w plenerze?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Wzruszająca sesja noworodków, wykonana tuż przed odejściem jednego z nich Potraficie dostrzec coś wyjątkowego w portretach autorstwa Yigala Ozeriego? Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą Magiczne, poetyckie portrety na gorącej Kubie to specjalność Gillian Hyland Pogodna, kolorowa wiosna 1937 roku w Berlinie. Ulice pełne swastyk, żołnierzy i... spokoju 65-letnia kobieta odtwarza znane obrazy w fantastyczny sposób Współczesna para nomadów podróżuje po świecie i ujmuje to w piękny sposób. Mieliśmy okazję zamienić z nimi kilka słów Ukąsiła go czarna mamba, ale dokończył fotografowanie węża. I robi im dalej zdjęcia Nikon Small World 2017 - wspaniały mikroświat na zdjęciach z całego świata Historia tragicznego zdjęcia z Wietnamu. Fotografia obiegła świat pozbawiona kontekstu Teleskop Hubble’a dostarczył nowe niesamowite zdjęcia kosmosu. Oto, co kryje się w przestrzeni wokół nas Dopiero po 60 latach bycia razem zdecydowali się na sesję ślubną. Jest przeurocza! 11 Polaków nagrodzonych w konkursie International Photography Awards. Zobacz zdjęcia naszych rodaków Fotografował tych samych ludzi na tej samej ulicy przez 9 lat Achmad Zulkarnain urodził się bez nóg i rąk. Nie jest to przeszkodą dla jego fotograficznej kariery Ruszył konkurs fotograficzny Nature Photographer of The Year 2017. Pierwsze zgłoszone zdjęcia pokazują klasę Ruslan Khasanov tworzy niesamowite krajobrazy uchwycone na ludzkiej skórze Laureaci Underwater Photo Contest odkrywają przed nami ogrom piękna podwodnych głębin Wojtek Radwański pokazuje Polskę z drona. Na jego zdjęciach jest nie do poznania To jeden z najstarszych podwodnych autoportretów świata. Powstał w 1899 r. i wymagał masę pracy LensCulture Street Photography Awards 2017 - wspaniała różnorodność fotografii ulicznej Jak wyglądała powojenna Warszawa w zachodniej prasie? Unikalne, nieznane zdjęcia stolicy Melanie Barboni jest prawdziwą zaklinaczką kolibrów. Sfotografowała ich ponad 200! Retusz, zbawienna brzydota i przeklęte piękno

Popularne w tym tygodniu:

Wzruszająca sesja noworodków, wykonana tuż przed odejściem jednego z nich Potraficie dostrzec coś wyjątkowego w portretach autorstwa Yigala Ozeriego? Drzewa przewrócone przez orkan. Stworzyły fantastyczną kompozycję do zdjęcia Kiedyś i dziś – mężczyzna wkleił dorosłego siebie na zdjęcia z dzieciństwa. Wyszło świetnie! Magiczne, poetyckie portrety na gorącej Kubie to specjalność Gillian Hyland Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą Zdjęcie z lądowania na Księżycu to prawda czy wielka mistyfikacja? Usunął ze zdjęcia dźwig, którego nikt nie chciał wymazać. Zobacz jak retuszował obraz krok po kroku Pogodna, kolorowa wiosna 1937 roku w Berlinie. Ulice pełne swastyk, żołnierzy i... spokoju Wildlife Photographer of the Year 2017. Wygrało zdjęcie opowiadające historię zbrodni na nosorożcach Roni Landa sfotografowała interesującą martwą naturę, zrobioną z... mięsa?! Evija Laivina fotografuje ludzi z dziwnymi ”gadżetami upiększającymi” z eBaya