Na pierwszy rzut oka to zdjęcia wspaniałych kwiatów. W rzeczywistości to kompozycje z nagich, ludzkich ciał

Przyjrzyjcie się uważnie, bo na pierwszy rzut oka te zdjęcia wyglądają jak zbliżenia na kwiaty lub portrety zwierząt. Nic bardziej mylnego – to dzieło wielu osób, które zgodziły się pozować do artystycznych wizji Cecelii Weber.

© Cecelia Weber / Facebook

Cecelia Weber jest artystką multimedialną, która miłuje się w psychodelicznych dziełach sztuki. Jej projekt zapoczątkował autoportret, który zduplikowała tworząc wielobarwną kwiatową kompozycję. Z czasem przedsięwzięcie nabrało jeszcze większego rozmachu.

Weber uwielbia patrzeć na ludzi, którzy oglądają jej sztukę i próbują rozgryźć co i jak zostało wykonane. Artystka przytacza anegdotę o mężczyźnie, który patrzył na zdjęcia przez 5 minut zanim zorientował się, co jest grane.

Zaczynam od szukania zdjęć różnych stworzeń i roślin, które chcę przedstawić, a później szkicuję je w notatniku. Nigdy nie przekształcam ani nie edytuję moich modeli – ważne jest dla mnie, by pokazać prawdziwe, naturalne ciała.

Cecelia Weber

Gdy artystka wykona już zadowalające ujęcia, zaczyna bawić się kolorami i pracować nad kompozycją obrazu. Na tym etapie zachodzi prawdziwy proces twórczy, w którym powstaje dzieło sztuki – magiczne i nieoczywiste. Weber ma tutaj nieograniczone możliwości działania.

Więcej prac artystki znajdziecie na jej Facebooku.

Zobacz również: Polska z drona jest nie do poznania

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Etienne Clotis wskrzesza ikony popkultury we wspaniałym projekcie Zamarznięte mydlane bańki Piotra Załuski podbijają świat! Zobaczcie, jak wyglądały konkursy piękności w dawnym ZSRR Zdjęcia sypialni baletnic pokazują wrażliwość, która towarzyszy artystkom poza sceną Koloryzowane zdjęcia rosyjskich snajperek podbijają Internet. Oto historia jednej z nich Osobliwe przystanki z terenów byłego ZSRR Tak się lata w Air Korio - najgorszej linii lotniczej świata. Interesujące zdjęcia wprost z Korei Północnej Arne Svenson podglądał z aparatem sąsiadów z bloku naprzeciwko. Uchwycił zaskakujące chwile Świetne zdjęcia, które pokazują, jak wyglądały zabawy dzieci przed tym, jak świat zdominowała współczesna technologia Szwajcaria podczas zimy wygląda jak kraina z bajek Mroźny reportaż z najzimniejszego miejsca na świecie, gdzie temperatura sięga -71.2 C Prawie 100 zdjęć ze wschodu. Alexander Petrosyan opowiedział nam o fotografowaniu na ulicach Rosji Kim jest Szarbat Gula - "afgańska dziewczyna" z portretu Steve'a McCurry? Jacqui Kenny podróżuje i fotografuje świat bez wychodzenia z domu Mike Kelley i powietrzne portrety samolotów, które są jego największą pasją Historia zdjęć dokumentujących jedyne dwa ataki atomowe w 1945 roku Wzruszająca sesja noworodków, wykonana tuż przed odejściem jednego z nich Potraficie dostrzec coś wyjątkowego w portretach autorstwa Yigala Ozeriego? Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą Magiczne, poetyckie portrety na gorącej Kubie to specjalność Gillian Hyland Pogodna, kolorowa wiosna 1937 roku w Berlinie. Ulice pełne swastyk, żołnierzy i... spokoju 65-letnia kobieta odtwarza znane obrazy w fantastyczny sposób Współczesna para nomadów podróżuje po świecie i ujmuje to w piękny sposób. Mieliśmy okazję zamienić z nimi kilka słów Ukąsiła go czarna mamba, ale dokończył fotografowanie węża. I robi im dalej zdjęcia

Popularne w tym tygodniu:

Zobacz piękno dwudziestolecia międzywojennego w Polsce na zabytkowych zdjęciach Pojedynczy atom został sfotografowany przez naukowca z Oksfordu Naukowcy czekali na to wydarzenie latami. Astronom-amator przypadkiem zrobił zdjęcie supernowej Publiczność wybrała ulubione zdjęcie w konkursie Wildlife Photographer of the Year Andrea David doskonale wie, gdzie są miejscówki ze znanych filmów World Press Photo 2018 – znamy nazwiska nominowanych fotografów Gwilym Pugh: od nieśmiałego agenta ubezpieczeniowego do topowego modela Prawie 30 lat temu zrobił zdjęcie bezdomnemu. Spotkał go i emocje wzięły górę Adam Nurkiewicz jest w Pjongczangu i podesłał nam genialne zdjęcia! Nudne zdjęcia narzeczeńskie? Zapomnij! Tak powinno się robić sesje zakochanych Piegi to jego ulubiony akcent ludzkiej urody. Fotografuje je non stop! 16 Polaków na podium oraz ponad 30 wyróżnionych w International Photographer of the Year 2017