Nadchodzi Lightroom 7. Ma mieć dwie wersje - klasyczną i w chmurze

Tegoroczna konferencja Adobe Max powinna przynieść nową wersję Lightrooma, który może się nazywać Lightroom Classic oraz nową wersję tego programu w chmurze.

Adobe zarabia krocie na abonamencie Creative Cloud, więc wypadałoby dać swoim klientom do dyspozycji więcej ciekawych funkcji i aplikacji. Firma nie może narzekać na brak środków na rozwój, więc oczekiwania są duże, szczególnie, że niektóre aplikacje jak np. Lightroom nie działają tak szybko, jak chcieliby użytkownicy. Konkurencja w tym czasie nie śpi i wypuszcza coraz ciekawsze aplikacje jak np. Affinity Photo, która jest dostępna w wersji na komputer oraz na iPada.

Lightroom 7 albo Lightroom Classic

Zbliża się tegoroczna konferencja Adobe MAX, na której, jak co roku, możemy się spodziewać nowych wersji programów z pakietu fotograficznego Adobe. Serwis PhotoRumors donosi o nowej wersji Lightrooma, która będzie się nazywać Lightroom 7 albo Lightroom Classic, co sugeruje rozszerzenie oferty programów tego typu. Betatesterzy otrzymali już maila o dostępności wersji Lightroom Classic CC do testów, więc prezentacja finalnej wersji to kwestia czasu.

Project Nimbus

Możemy się też spodziewać większego rozwoju usług mobilnych i w chmurze, o których już pisaliśmy w tym roku. Mowa o aplikacji Project Nimbus, czyli Lightroomie w chmurze. Wersja wewnętrzna programu Project Nimbus została przez przypadek udostępniona niewielkiej grupie użytkowników Creative Cloud.

Nowa aplikacja do obróbki zdjęć od Adobe zapisuje w chmurze nie tylko zdjęcia, ale też ustawienia. Dzięki temu mamy do nich łatwiejszy dostęp z komputera i urządzeń mobilnych. Możemy nawet zmieniać urządzenia podczas edycji RAW-ów. Oprogramowanie będzie pracować w chmurze, obsługiwać RAW-y w sposób nie ingerujący w jakość zdjęć, poza tym ma być świetnym organizatorem, skoncentrowanym na łatwym wyszukiwaniu. Każdy użytkownik Nimbusa dostanie 1 TB pamięci w chmurze, co w porównaniu z dotychczasowymi 20 GB, jakie mają użytkownicy Creative Cloud, byłoby dużym krokiem naprzód.

Wszystko wyjaśni się już 18 października, na konferencji Adobe MAX, na temat której więcej szczegółów znajdziecie na stronie max.adobe.com

Zobacz również: Jak zrobić ramię 360° na kask do kamery sportowej?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Jak powstrzymać nowego Lightrooma przed skasowaniem wersji 6? Powrót aparatów analogowych? Tańsze zakupy? Teraz to możliwe! Korzystaj z kodów rabatowych i zniżek! Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej trwa. Macie czas do końca marca Olympus Cashback - to najlepszy moment na kupowanie sprzętu Sztuczna inteligencja zrobi za ciebie wszystko. Nowa funkcja Photoshopa ProGrade Digital Recovery Pro umożliwi ci odzyskanie utraconych danych Nie żyje fotografka Beatlesów. Astrid Kirchherr miała 81 lat Lightroom przyspiesza! W końcu korzysta z mocy karty graficznej Aktualizacja Capture One Pro do wersji 9.3 pozwala na prace z 26 nowymi aparatami i obiektywami oraz monitorami Eizo Wesprzyj projekt Pix.House. Ma powstać serię książek o Polsce Fotografia siatkarek z Egiptu i Niemiec pokazuje "zderzenie cywilizacji"

Popularne w tym tygodniu:

Powstanie Warszawskie: Mikołaj Kaczmarek przywraca kolory historycznych zdjęć Bejrut: Pozowała do zdjęć ślubnych tuż przed wybuchem. Fotograf ujął wszystko Jeśli używasz Photoshopa złodzieje mogą wykraść twoje dane. Zaktualizuj go! NVIDIA Studio, sprzęt i oprogramowanie, które wspiera twórców