Od desek do dzieła sztuki. Zobacz, jak w garażu powstaje aparat wielkoformatowy

Zobaczcie jak stolarz buduje aparat wielkoformatowy do mokrego kolodionu. Zaczyna od desek, a kończy na działającym aparacie. Co więcej można sobie zamówić takie cacko.

Jeżeli mówimy, że zaczyna od desek to nie żartujemy. Aparaty, które tworzy Dieter Schneider powstają prawie w całości w jego warsztacie. Poza obiektywem i kilkoma częściami aparat jest wykonywany całkowicie ręcznie. Cały proces możecie zobaczyć na filmiku poniżej.

Aparaty Dietera są dostępne w cenach od 1150 do 2600 dolarów więc tanio nie jest, jednak trzeba pamiętać o wysiłku jaki wkłada w ich produkcję. Aparaty wykonane są z orzecha albo wiśni.

Oczywiście są w pełni szczelne pod względem światła. Metalowe części są mosiężne, a drewno jest starannie wykończone. Trzeba przyznać, że stolarz i fotograf w jednym przykłada się do swojej pracy i tworzy bardzo ciekawe aparaty, które same w sobie mogą być atrakcją nawet bez fotografowania.

Na jego stronie dieter.me poza aparatami znajdziecie także limitowane odbitki jego zdjęć w różnych formatach oraz galerię portretów wykonanych w technice mokrego kolodionu, do której są dedykowane aparaty Dietera.

Źródło: dieter.me

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Mężczyźnie z Michigan na zdjęciu objawił się... anioł! Powstało sztuczne oko o rozdzielczości 100 pikseli. Może pomóc leczyć ślepotę Głupota ludzka nie zna granic. Oko w oko ze wściekłym jeleniem Która zebra na zdjęciu jest z przodu: lewa czy prawa? Rozwiążesz zagadkę? Wulkan Taranaki, czyli wyjątkowa góra pośrodku równiny Łazik Curiosity wykonał interesujące zdjęcia chmur na Marsie Pamiątkowe zdjęcie na wysokości 2500 metrów to absolutny hit! Marcin Banot u boku "Francuskiego Spidermana" wspiął się na 190-metrowy wieżowiec LensPack - metoda na szybszą wymianę obiektywów? Fotograf na porodówce: piękna pamiątka czy dziwna moda? Naukowcy opracowali aparat na bazie płaskiej soczewki. Nie wymaga ustawiania ostrości NASA: Teleskop Hubble’a zarejestrował cudowne zdjęcie Jowisza

Popularne w tym tygodniu:

Niezwykła przyjaźń wilka i niedźwiedzia. Trudno oderwać od nich wzrok Zabawne zdjęcia psów na koniec tygodnia. Pozwól sobie odpocząć Wyjątkowe zdjęcia lwów. Fotograf zrobił je dzięki specjalnej kryjówce Wyjątkowy zachód Słońca na Marsie. Uchwycił go łazik Perseverance Fotografka pokazała ciemną stronę macierzyństwa. Te historie chwytają za serce Bałtyk jakiego nie znacie. Te zdjęcia zapierają dech Trump znowu kontrowersyjnie. Postanowił pokazać zdjęcia Widzi przez metal, skórę, czaszkę i więcej. Ta kamera to przełom w nauce! Ktoś grzebał przy zwiastunie "Spider-Mana: Bez drogi do domu". Fani wyłapali ważny szczegół Zrób to sam: Kamerka noktowizyjna z czujnikiem ruchu Operator dostał piłką w głowę, ale idealnie nagrał jej lot NVIDIA GauGAN2 ma tworzyć piękne obrazy z opisu. Przynajmniej w teorii