Od desek do dzieła sztuki. Zobacz, jak w garażu powstaje aparat wielkoformatowy

Zobaczcie jak stolarz buduje aparat wielkoformatowy do mokrego kolodionu. Zaczyna od desek, a kończy na działającym aparacie. Co więcej można sobie zamówić takie cacko.

Jeżeli mówimy, że zaczyna od desek to nie żartujemy. Aparaty, które tworzy Dieter Schneider powstają prawie w całości w jego warsztacie. Poza obiektywem i kilkoma częściami aparat jest wykonywany całkowicie ręcznie. Cały proces możecie zobaczyć na filmiku poniżej.

Aparaty Dietera są dostępne w cenach od 1150 do 2600 dolarów więc tanio nie jest, jednak trzeba pamiętać o wysiłku jaki wkłada w ich produkcję. Aparaty wykonane są z orzecha albo wiśni.

Oczywiście są w pełni szczelne pod względem światła. Metalowe części są mosiężne, a drewno jest starannie wykończone. Trzeba przyznać, że stolarz i fotograf w jednym przykłada się do swojej pracy i tworzy bardzo ciekawe aparaty, które same w sobie mogą być atrakcją nawet bez fotografowania.

Na jego stronie dieter.me poza aparatami znajdziecie także limitowane odbitki jego zdjęć w różnych formatach oraz galerię portretów wykonanych w technice mokrego kolodionu, do której są dedykowane aparaty Dietera.

Źródło: dieter.me

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Zdjęcie dnia. Kolejka karetek na SOR we Wrocławiu Film "latającego pociągu" z 1902 roku został pokolorowany i odtworzony w 4K Idealne zabezpieczenie przed rysami? Niemożliwe? Rozmyte zdjęcia odzyskują kontury Profesjonalny portret prosto z budki fotograficznej. To współczesne spojrzenie na dawny trend Astronauci NASA i Roscosmos. Ostatnie ćwiczenia przed "Ekspedycją 64" Dron nie miał szans w starciu z helikopterem Dodaj do swojego Photoshopa banana, tosty i kawę Selfie-turystyka. Czy potrafimy podróżować bez robienia zdjęć? Pierwsze w historii podwodne zdjęcie w kolorze Cała "prawda" o efektownych filmach skateboardowych Nocne kadry popsuła mu... chińska rakieta!

Popularne w tym tygodniu:

Radosne zdjęcia z Hiszpanii. W Madrycie największe opady śniegu od 50 lat Zdjęcie dnia. Trumny z ofiarami koronawirusa z Saksonii Film NASA ujawnia, że rok 2020 był najcieplejszym w historii świata Ponad 56 milionów osób zobaczyło ten filmik. Powód? Mądry chomik Zdjęcie dnia. Fotografia, która przeraziła i zmyliła policjantów Zatrzymanie jak z filmu: Fotografa otoczyła policja z bronią, a nad nimi latał helikopter Ty też możesz vrobić zdjęcia satelitarne! Umożliwia to Canon i satelita CE-SAT-1 Niesamowite zdjęcie kanionu na Marsie. NASA ujawnia kadr z HiRISE Zdjęcie dnia. Tuńczyk błękitnopłetwy, który kosztował 200 tys. dolarów DALL-E to sztuczna inteligencja, która wygeneruje niemal każdy obraz Zdjęcie dnia. Karłowate żyrafy z Ugandy i Namibii