Od desek do dzieła sztuki. Zobacz, jak w garażu powstaje aparat wielkoformatowy

Zobaczcie jak stolarz buduje aparat wielkoformatowy do mokrego kolodionu. Zaczyna od desek, a kończy na działającym aparacie. Co więcej można sobie zamówić takie cacko.

Jeżeli mówimy, że zaczyna od desek to nie żartujemy. Aparaty, które tworzy Dieter Schneider powstają prawie w całości w jego warsztacie. Poza obiektywem i kilkoma częściami aparat jest wykonywany całkowicie ręcznie. Cały proces możecie zobaczyć na filmiku poniżej.

Aparaty Dietera są dostępne w cenach od 1150 do 2600 dolarów więc tanio nie jest, jednak trzeba pamiętać o wysiłku jaki wkłada w ich produkcję. Aparaty wykonane są z orzecha albo wiśni.

Oczywiście są w pełni szczelne pod względem światła. Metalowe części są mosiężne, a drewno jest starannie wykończone. Trzeba przyznać, że stolarz i fotograf w jednym przykłada się do swojej pracy i tworzy bardzo ciekawe aparaty, które same w sobie mogą być atrakcją nawet bez fotografowania.

Na jego stronie dieter.me poza aparatami znajdziecie także limitowane odbitki jego zdjęć w różnych formatach oraz galerię portretów wykonanych w technice mokrego kolodionu, do której są dedykowane aparaty Dietera.

Źródło: dieter.me

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

People in Photos - nowa funkcja do oznaczania twarzy na Flickrze Microsoft przeszczepia głowy, a Polacy to rasiści Jak dobrze wykorzystać kask do piwa? Wsadź w niego lampy! Przerażony bielik uciekł przez jaszczurką. Wygląda przekomicznie Adobe Photoshop Express 2.0 gotowy do pobrania Odgrywała scenę z Titanica. Dostała dożywotni zakaz wejścia na pokład Modelka zebrała ponad 1 mln dolarów dla Australii, wysyłając nagie zdjęcia 20 lat w 5 minut. Ojciec uwiecznił dorastanie swojej córki Możesz stać się posiadaczem aparatu Amelii Earhart za 240 tys. złotych Ten film poklatkowy powstał ze zdjęć NASA i pokazuje... strukturę Marsa Podczerwone zdjęcie Mgławicy Oriona pokazują niebywałe szczegóły w rozdzielczości w 4K Miniaturowe planety stworzone domowym sposobem i drogą kamerą

Popularne w tym tygodniu:

Zdjęcie dnia. Urocze "Wiktorki" z Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych Niefotogeniczne koty podbijają internet. Oto ich najgorsze zdjęcia 70 000 darmowych stocków od Adobe i 500 000 dolarów dla artystów Zdjęcie dnia. Dzieciństwo w cieniu koronawirusa Sztuczna inteligencja lepiej opisuje zdjęcia niż ludzie. Zaskoczeni? Statek kosmiczny i jego niesamowite selfie na tle Wenus Zdjęcie dnia. Papież Franciszek po raz pierwszy w masce w miejscu publicznym Pierwsze zdjęcie o rozdzielczości 3200 megapikseli. Naukowcy zdradzają szczegóły swojej pracy Wypadli z motorówki podczas zdjęć, a ta wyrwała się spod kontroli Zrobiłem sobie selfie i było to naprawdę dziwne przeżycie Nowy konkurs Nvidia skierowany do artystów. Twórz gdziekolwiek z Nvidia Studio