© Joel Sartore

National Geographic Photo Ark. Największa wystawa zagrożonych gatunków już niedługo zagości w Warszawie

Joel Sartore to nazwisko, które powinno świdrować w głowie każdego fotografa. Ten członek Towarzystwa National Geographic i fotograf charakteryzuje się ogromnym dorobkiem artystycznym. Na PGE Narodowym w Warszawie będziecie mogli zobaczyć część projektu Photo Ark, który ma podnosić świadomość o problemie ginących gatunków i zachęcać do ich ochrony.

Joel Sartore rozpoczął realizację Photo Ark ponad 10 lat temu w mieście Lincoln, w stanie Nebraska w USA. Od tamtego czasu przemierzył już 40 krajów i sfotografował ponad 7 tysięcy gatunków zwierząt. Sartore chce zrobić zdjęcia jeszcze 5 tysięcy gatunków, w tym: ryb, ptaków, ssaków, gadów, płazów i bezkręgowców. Każdemu ze zwierząt fotograf okazuje należyty szacunek.

W ramach tego projektu powstanie nie tylko archiwum fotograficzne zagrożonych gatunków zwierząt, ale został stworzony specjalny program ochrony gatunkowej, realizowany na całym świecie. Autor projektu pojawi się podczas wernisażu na PGE Narodowym. Podczas swojej wizyty, Sartore sfotografuje również wybrane gatunki zwierząt w Ogrodzie Zoologicznym we Wrocławiu. Szczególnie zależy mu na zdjęciach: bawolca rudego, takina złotego, koziorożca syberyjskiego oraz sambara kropkowanego.

12 000 zwierząt sfotografowanych w projekcie „Photo Ark"

Przez kilka ostatnich lat fotograf Joel Sartore pracował dla National Geographic przy projekcie „Photo Ark”. Zobaczcie jak wyglądała jego praca…

Photo Ark to nie tylko zdjęcia, ale również edukacja dla szkół, strona internetowa, albumy, artykuły, działania w mediach społecznościowych (#RatujmyRazem) oraz inne aktywności. Jeśli jesteście zainteresowanie projektem, to od 21 października będziecie mogli oglądać program ”Projekt Photo Ark”. Ta produkcja zabierze was śladami Joela Sartore podczas jego misji portretowania ginących gatunków zwierząt.

Zdjęcia będzie można obejrzeć również podczas targów World Travel Show w Centrum Targowo Kongresowym Ptak Warsaw Expo w dniach 20–22 października 2017 roku. Znajdą się one w specjalnej strefie National Geographic podczas Festiwalu Podróżników National Geographic. Warszawska ekspozycja na PGE Narodowym będzie dostępna dla zwiedzających w dniu 24 października, w godzinach 15:00- 20:00 oraz od 25 października do 5 listopada 2017 roku w godzinach 10:00–20:00 na terenie stadionu. Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej.

Zobacz również: Przyszłość fotografii. Premiera Huawei P30

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Jest już kolejny trend w fotografii społecznościowej. To shelfie Kilka słów o tym, dlaczego nie warto pracować za darmo Henri Cartier-Bresson - "Just Plain Love? [video] Zrób zdjęcie swoim... zębom FotoUBER #1 - fotograficzne wiadomości na maj 2016 Pojechał na Mundial ze sprzętem za 35.000 dolarów, wróci bez Rozmowy z cyklu “Wokół fotografii” w Krakowie Huawei P9: mistrz reklamowych wpadek fotograficznych „Sztuka celi”. Relacja z wystawy, która trwała dwie godziny… w areszcie śledczym Zeiss przy współpracy z WPO ogłaszają międzynarodowy konkurs fotograficzny Leica i Jenoptik będą współpracować Fotograf uwiecznił smugę tęczy zostawioną przez samolot

Popularne w tym tygodniu:

Nie żyje fotografka Beatlesów. Astrid Kirchherr miała 81 lat Adobe MAX 2020 odbędzie się on-line. Dostęp za darmo Adobe Premiere Pro 14.2 zyskuje potężne wsparcie kart graficznych NVIDIA Capture One 20 w specjalnej wersji do aparatów marki Nikon Zostań ambasadorem Adobe Lightroom. Producent uruchamia specjalny program