© Joel Sartore

National Geographic Photo Ark. Największa wystawa zagrożonych gatunków już niedługo zagości w Warszawie

Joel Sartore to nazwisko, które powinno świdrować w głowie każdego fotografa. Ten członek Towarzystwa National Geographic i fotograf charakteryzuje się ogromnym dorobkiem artystycznym. Na PGE Narodowym w Warszawie będziecie mogli zobaczyć część projektu Photo Ark, który ma podnosić świadomość o problemie ginących gatunków i zachęcać do ich ochrony.

Joel Sartore rozpoczął realizację Photo Ark ponad 10 lat temu w mieście Lincoln, w stanie Nebraska w USA. Od tamtego czasu przemierzył już 40 krajów i sfotografował ponad 7 tysięcy gatunków zwierząt. Sartore chce zrobić zdjęcia jeszcze 5 tysięcy gatunków, w tym: ryb, ptaków, ssaków, gadów, płazów i bezkręgowców. Każdemu ze zwierząt fotograf okazuje należyty szacunek.

W ramach tego projektu powstanie nie tylko archiwum fotograficzne zagrożonych gatunków zwierząt, ale został stworzony specjalny program ochrony gatunkowej, realizowany na całym świecie. Autor projektu pojawi się podczas wernisażu na PGE Narodowym. Podczas swojej wizyty, Sartore sfotografuje również wybrane gatunki zwierząt w Ogrodzie Zoologicznym we Wrocławiu. Szczególnie zależy mu na zdjęciach: bawolca rudego, takina złotego, koziorożca syberyjskiego oraz sambara kropkowanego.

12 000 zwierząt sfotografowanych w projekcie „Photo Ark"

Przez kilka ostatnich lat fotograf Joel Sartore pracował dla National Geographic przy projekcie „Photo Ark”. Zobaczcie jak wyglądała jego praca…

Photo Ark to nie tylko zdjęcia, ale również edukacja dla szkół, strona internetowa, albumy, artykuły, działania w mediach społecznościowych (#RatujmyRazem) oraz inne aktywności. Jeśli jesteście zainteresowanie projektem, to od 21 października będziecie mogli oglądać program ”Projekt Photo Ark”. Ta produkcja zabierze was śladami Joela Sartore podczas jego misji portretowania ginących gatunków zwierząt.

Zdjęcia będzie można obejrzeć również podczas targów World Travel Show w Centrum Targowo Kongresowym Ptak Warsaw Expo w dniach 20–22 października 2017 roku. Znajdą się one w specjalnej strefie National Geographic podczas Festiwalu Podróżników National Geographic. Warszawska ekspozycja na PGE Narodowym będzie dostępna dla zwiedzających w dniu 24 października, w godzinach 15:00- 20:00 oraz od 25 października do 5 listopada 2017 roku w godzinach 10:00–20:00 na terenie stadionu. Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Pixel Sunscreen 2.0 - osłona przeciwsłoneczna dla mobilnych fotografów David Burnett fotografował wielkim formatem przesłuchanie w sprawie Trumpa Nowe inspiracje z magazynem Camerapixo [galeria] Użytkownicy Wikipedii wybrali Zdjęcia Roku 2013 Flash Porter - plenerowy sprzęt do archiwizacji zdjęć Beyoncé ekstremalnie odchudzona przez Photoshopa Pokaż swoją drogę na zdjęciach i wygraj cenne nagrody od firmy ASUS! Brexit: Fotografowie będą musieli płacić podatki za sprzęt Wyszukiwarka Google bez miniaturek - tak może wyglądać już niedługo Powrót aparatów analogowych? Niedługo zobaczymy nowy program do edycji plików RAW – ON1 Photo RAW Google zamyka Picasę na rzecz Google Photos

Popularne w tym tygodniu:

Zdjęcie dnia. Jezioro Aralskie znika na naszych oczach Jaki smartfon wybrać dla siebie?