Adobe pokazało Lightrooma Classic CC, Macphun nie pozostaje bierny i zapowiada swój manager zdjęć

Adobe wymusiło abonament na użytkownikach Lightrooma, mamiąc nas nową wersją Lightrooma CC w chmurze. Jenak konkurencja nie śpi, Macphun zapowiada nową aplikację do zarządzania zdjęciami, która będzie darmowym dodatkiem do Luminara, czyli ich programu do RAW-ów.

Digital Asset Management od Macphun

Digital Asset Management od Macphun

Wczorajsza premiera Adobe kładzie większy nacisk na usługi w abonamencie i w chmurze co zmusza użytkowników Lightrooma do poszukiwania alternatywy do obróbki RAW-ów. W kolejce czekają już takie firmy jak Affinity i Macphun, które bardzo chętnie przejmą klientów Adobe, którzy chcą obrabiać RAW-y, korzystać z bibliotek także w chmurze, ale nie chcą płacić abonamentu.

Macphun po premierze Adobe znalazł się pod ogniem pytań użytkowników. Użytkownicy chcą wiedzieć jakie są plany Macphun-a. W tym czasie Macphun pokazał filmik zapowiadający nową aplikację do zarządzania zdjęciami — Digital Asset Management (DAM). Aplikacja ma działać w połączeniu z programem do obróbki RAW-ów Luminar i będzie do niego darmowym dodatkiem od wersji Luminar 2018.

Macphun

Najciekawiej zapowiada się jednak możliwość zarządzania zbiorami zarówno na dysku jak i w chmurze. Co więcej Macphun zapowiada, że DAM będzie można uruchomić razem z biblioteką Lightrooma i wybrać, które rozwiązanie bardziej nam pasuje. Jest to ciekawa alternatywa dla wszystkich fotografów, którzy chcą obrabiać RAW-y i zarządzać swoimi zdjęciami, bez konieczności płacenia abonamentu.

Sam mam abonament i wczoraj pobawiłem się nowymi aplikacjami Adobe. Szczerze mówiąc nie widzę, aż takiej rewolucji. Lightroom CC to Lightroom Mobile w trochę innej odsłonie, który nawet oferuje trochę mniej funkcji, np. brakuje kilku presetów, z których często korzystam, a które były w wersji Mobile.

Adobe Lightroom CC - wyszukiwanie zdjęć

Całkiem ciekawie działa sztuczna inteligencja do wyszukiwania zdjęć po słowach kluczowych, które przypisuje oprogramowanie, jednak to właściwie jedyna ciekawa nowinka. Lightroom Classic to po prostu nowa wersja Lightrooma na desktop, więc może rzeczywiście czas na zmianę…

Zobacz również: Jak zrobić pokaz slajdów w Adobe Lightroom?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

nama5 - szybkie wywoływanie RAW-ów SanDisk sprzedany za 19 miliardów dolarów Odbiornik GPS do Nikonów już w sprzedaży Fotograf na froncie. Był gotowy na śmierć, aparat uratował mu życie Pierwszy oficjalny portret Prezydenta Trumpa został wykonany 10-letnim aparatem Najlepsze zdjęcia sportowe tygodnia Meyer Optik Görlitz wykupione przez OPC Optics zapowiada nowe obiektywy Oryginalny patent Nikona do aparatów typu EVIL Scott Kelby’s Worldwide Photowalk - ogólnoświatowy spacer z aparatem już w październiku TIME honoruje prześladowanych i zamordowanych dziennikarzy tytułem ”Osoby Roku 2018” Zmień swoje zdjęcia w piękne dekoracje ścienne! Finał II edycji Projektu Przetwórnia, której gościem specjalnym będzie Jacek Poremba

Popularne w tym tygodniu:

Rozebrali się i oblali sztuczną krwią w obronie zwierząt. Zdjęcia dają do myślenia Fotografka prawie wpadła pod pociąg. Zaczepił o jej kurtkę Zdjęcia ogromnego pożaru w Petersburgu. Płonie skład chemii i gumy Panasonic ucieka z rynku produkcji matryc i sprzedaje swoje technologie Figurka Trumpa w kosmosie to niezły żart. Zdjęcia wyglądają zabawnie Kandydatka na Miss Świata z Filipin ma suknię za równowartość 236 tys. złotych