Phottix Juno - lampa błyskowa, która działa z każdym aparatem

Phottix zaprezentował niedrogą, manualną lampę reporterską Juno, która może współpracować z prawie każdym aparatem na rynku i oferuje nadajnik Ares II.

Phottix Juno to manualna lampa reporterska, która może być alternatywą do drogich lamp systemowych. Juno oferuje liczbę przewodnią 58 i może błyskać w zakresie 8 EV ze skokiem co 1/3 EV, z najniższą mocą 1/128. Lampa oferuje także zooma, który obsługuje ogniskowe od 20 do 200 mm. Gorąca stopka lampy Juno jest oczywiście kompatybilna z większością marek aparatów.

Phottix Juno

Phottix Juno mimo, że jest dość prostą lampą oferuje nadajnik / odbiornik Ares II, więc może działać jako master albo slave i jest kompatybilna z systemem wyzwalania Ares II i Stratos II. Poza tym lampa oferuje gniazdo PC SynchPort, podświetlany ekran LCD oraz przemyślaną ergonomię. Możemy ją też łatwo przykręcić do statywu dzięki gwintowi ¼ cala. Lampa nie oferuje już takich bajerów jak HSS więc synchronizacja z błyskiem następuje na czasie 1/250 s.

Phottix Juno

Jeżeli chcecie zacząć swoją przygodę z błyskaniem, albo macie inny sprzęt Phottixa to Juno może być ciekawą i przystepną propozycją. Phottix Juno kosztuje 130 dolarów więc około 500 zł.

Źródło: journal.phottix.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Sprzęt:

Świat w skali makro - film nakręcony Canonem 5D Mark II Canon prezentuje robota, który pozwoli na zdalne wykonywanie zdjęć sportowych Canon EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM - powiększenie 1:1 i specjalny pierścień LED Adobe Photoshop Lightroom 4 - beta już dostępna W tym studiu same lampy kosztują 300 tys. euro [wideo] Canon EOS 5D Mark II - poczytaj sobie chociaż instrukcję... Aktualizacja Sigmy DP14 Nikkor 6 mm f/2.8 sprzedany za ok. 0,5 miliona złotych [wideo] Obudowa podwodna do Nikona D300 Ceny Olympusa E-P1 i jego akcesoriów Stylowe rodzeństwo: Lumix FS6 i FS15 Przeciek w Holandii - Sony A35 coraz bliżej?

Popularne w tym tygodniu:

Z angielskiej strony Sony znikają lustrzanki. Czy to koniec systemu? Nikon wycofuje obiektywy do lustrzanek. Idzie za modą? Sony A6300 i A6500 znikają ze sprzedaży. Kolejny cichy ruch producenta Orbitvu: Po co komu fotograf, skoro jest automat? DJI Mini 2 ma problemy z baterią. Mogą one prowadzić do trwałych uszkodzeń Fujifilm nie wyda nowego aparatu do końca 2021 roku. Dlaczego? iPad Pro na M1 bardziej wydajny niż Macbook Pro na i9? No cóż… Fujifilm ostrzega przed podrobionymi bateriami. Mogą wybuchnąć w aparacie! Czy nowy zoom Leiki 24-70 mm f/2.8 to Sigma w ładnych ciuszkach?