DxO OpticsPro 11 jest rozdawany za darmo. To ciekawa alternatywa dla Lightrooma

Jeżeli nie macie ochoty płacić Adobe za abonamet może warto rozejrzeć się za alternatywą, która w dodatku może być darmowa.

Oficjalnie Adobe nie ma zamiaru uśmiercić Lightrooma Classic CC, ale już jego poprzednika Lightrooma 6 w wersji pudełkowej Adobe skutecznie wykluczyło ze swojej oferty. Co więcej Adobe przez przypadek usuwa Lightrooma 6 z twardego dysku przy instalacji Lightrooma Classic CC nawet w wersji trial. Krótko mówiąc Adobe kieruje swoich wszystkich użytkowników, także pudełkowego Lightrooma 6 w stornę subskrypcji, za którą musimy płacić abonamet.

Może warto sprawdzić inne aplikacje, jak np. DxO OpticsPro 11, którą w wersji Essential można do końca listopada pobrać za darmo z dożywotnią licencją. Mimo że nie jest to najwyższa wersja programu i tak potrafi dużo. DxO chce w ten sposób zachęcić klientów do nowszej wersji oprogramowania do obróbki zdjęć i wywoływania RAW-ów DxO PhotoLab.

DxO OpticsPro 11 Essential pozwala na wywoływanie RAW-ów, odszumianie, korerektę wad optycznych, presety czy inteligentne algorytmy Smart Lighting, które dają dobry punkt startu do dalszych zmian. Zabrakło kilku flagowych funkcji z wersji Elite, jak redukcja szumu PRIME, usuwanie mgły — Clear View, czy profili ICC. Jednak do zastosowań amatorskich wersja Essential w zupełności wystarczy. Pełną listę różnic znajdziecie na stronie DxO.

DxO wykupuje Nik Collection od Google i zapowiada wznowienie rozwoju wtyczek

Nik Collection, czyli najbardziej popularne wtyczki do obróbki zdjęć wracają dzięki DxO, które wykupiło je od Google. Obecna wersja jest dostępna na…

DxO ostatnio kupiło od Google Nik Collection i powoli wyrasta na najpoważniejszego konkurenta Adobe pod względem oprogramowania dla fotografów, który dodatkowo ma duże doświadczenie w testowaniu obiektywów i aparatów.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Co nas czeka w 2014 roku, czyli przegląd plotek na temat spodziewanych nowości sprzętowych Seks, kompakt i rock'n'roll - fotografia Terry'ego Richardsona [inspiracja] Bill Cunningham, wybitny fotograf mody ulicznej, odszedł w wieku 87 lat Tygodnik Fotoblogia 02 Francja zakazuje publikowania retuszowanych zdjęć bez podpisu. Co na to fotografowie? Kamerka Insta360 Nano sprawi, że iPhone będzie nagrywać filmy 360 stopni Picturesque 2.0 ? piękne zdjęcia na Maku Dpreview.com - nowy zestaw do zdjęcia testowego Replika broni na sesji zdjęciowej. Plażowicze byli zaniepokojeni Shotkit odkrywa, co fotografowie mają w swoich torbach Legendarny Tetenal uratowany! Firma rusza od kwietnia Photoshopowy skandal Steve'a McCurry'ego nabiera tempa

Popularne w tym tygodniu:

PhotoGIMP, połącz funkcje darmowego GIMP-a i wygląd Photoshopa