Macphun Luminar - czy będzie konkurencją dla Lightrooma?

Gdy Adobe zmusza klientów do przesiadki na abonament Macphun prezentuje Luminar czyli nowy program do obróbki RAW-ów i zarządzania zdjęciami.

Wygląda na to, że firmy zajmujące się oprogramowaniem dla fotografów upatrują swojej szansy w tym jak Adobe prawie całkowicie zmusiło swoich użytkowników, nawet pudełkowego Lightrooma 6 do przejścia na wersję abonamentową Creative Cloud.

Luminar 2018

Pierwsza nowość od Macphun to zmiana nazwy firmy na Skylum, druga dużo bardziej interesująca fotografów to prezentacja nowego programu do RAW-ów i obróbki zdjęć Luminar 2018. Skylum obiecuje przede wszystkim szybsze działanie, poza tym będzie oferował nowy system zarządzania zdjęciami DAM (Digital Asset Management) jednak ta funkcja pojawi się później i będzie darmową aktualizacją. Co ciekawe DAM Luminara będzie pozwalał na wykorzystanie bibliotek oraz presetów z Lightrooma.

Luminar oferuje także wsparcie dla plików RAW i lepszą obróbkę DNG. Możemy nawet wprowadzać filtry już na poziomie importowania RAW-ów do programu. Oczywiście Luminar obsługuje większość formatów RAW-ów z dostępnych na rynku aparatów. W nowej wersji znalazło się także ponad 100 presetów oraz 40 filtrów. Program umożliwia także korektę wad optycznych obiektywów oraz zabawy z perspektywą. Nie zabrakło też masek, klonowania czy pędzli.

Większość nowych funkcji, zostanie wprowadzona pod koniec tego miesiąca z wersją Luminar 2018. Program można już zamówić w cenie 60 dolarów, czyli około 220 zł dla nowych użytkowników i 40 dolarów za aktualizację dla obecnych użytkowników. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie macphun.com

Źródło: macphun.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Gadżetomania znów w Lookr.tv (Uwaga miłośnicy fotografii!) Presety do obróbki zdjęć. Czym są i jak ich używać? Steve McCurry i skandal z manipulacją przy postprodukcji fotografii Protestujący pod Kapitolem w USA zniszczyli sprzęt dziennikarski warty krocie Chris Niedenthal zablokowany na Facebooku za umieszczenie zdjęć z Marszu Niepodległości Adobe Carousel - przechowywanie zdjęć w chmurze i bez ograniczeń Czy Canon pokaże nowe aparaty przed Photokiną? Jest w tyle za Nikonem Razem 2020: Fotografowie pomagają w walce ze skutkami koronawirusa Canon ogłasza promocję cashback. Do odebrania nawet 1290 złotych Fotograf Nat Geo robił zdjęcia masowych grobów w USA. Zarekwirowano mu drona Przetestuj ACDSee Pro for Mac Beta 14 edycja projektu Fotografia Kolekcjonerska - „WIDOKI. Krajobraz w polskiej fotografii"

Popularne w tym tygodniu:

Zastrzelili go, gdy wychodził z domu do pracy. Fotoreporter miał ważne informacje Nie żyje Steve Schapiro. Był znanym fotografem gwiazd XX wieku