Ferrari California T w niecodziennej sesji z farbami UV w tunelu aerodynamicznym

Szwajcarski fotograf Fabian Oefner jest znany z fotografii eksperymentalnej, w której korzysta z kolorowych farb i fizyki. Na ostatni projekt Fabian został zaproszony do siedziby Ferrari w Maranello, żeby pomalować najnowszy supersamochów Ferrari California T.

© Fabian Oefner / fabianoefner.com

Fabian Oefner w swojej fotografii eksperymentalnej wykorzystuje kolorowe farby i fizykę w postaci obracania i innych manipulacji, oraz czarne tło uzyskują ciekawe abstrakcyjne obrazy. Kiedy Ferrari poprosiło go o uchwycenie istoty nowego supersamochodu California T Fabian wzniósł swój warsztat na kolejny poziom.

Po bliższym zapoznaniu się z samochodem na torze, Fabian postanowił uchwycić emocje jakie wyzwala prędkość i przyspieszenie za pomocą farb UV i tunelu aerodynamicznego. Najpierw eksperymentował w swoim studiu, następnie przeskalował wszystko, żeby uzyskać takie efekty na prawdziwym samochodzie. Specjalnie zaprojektowany system rurek, doprowadzał litry farb UV i kierował je na Ferrari stojące w tunelu aerodynamicznym. Studio było oświetlone mocnymi lampami UV dzięki czemu widzimy wyraźne, kolorowe smugi. Zerknijcie jak wyszła część tego niecodziennego projektu. Więcej jego prac możecie znaleźć na stronie fabianoefner.com.

© Fabian Oefner

Zobacz również: Podstawy fotografii: jak dobrze ustawić czas naświetlania zdjęć?

Polecamy też filmik z making of, który stał się też reklamówką Ferrari California T.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Królewski retusz z Krakowa Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Czterech fotografów i jeden region w projekcie "Wielkopolska/Teraz" Out My Window - jak pięknie podglądać przez okno Error, czyli fotograficzne triki pokazane przez Pawła Fabjańskiego Urban Photographer of the Year 2014 - najlepsze zdjęcia z miast na całym świecie Pierwszy na świecie film poklatkowy layer-lapse pokazuje w kadrach różne czasy na raz Słynne plakaty filmowe w nowym kontekście Zagubione w Fukushimie - postapokaliptyczny cykl zdjęć z Fukushimy Fotograf zmierzył fale mózgu modeli, aby stworzyć portret idealny Sesja Roberta Wolańskiego dla marki Próchnik wykonana Sony A7R Dzień i noc w tym samym miejscu połączone na zdjęciach Wolfganga Hildebranda "Zdjęć jeszcze nieodnalezionych mam dziesiątki tysięcy". Chris Niedenthal o nowym albumie [wywiad] Droga Mleczna widziana z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na filmie poklatkowym Procesy chemiczne w trybie makro nagrane w 4K Lumixem GH4 Słynny pocałunek z Times Square powielony w różnych miejscach na świecie Turysta - interesująca droga do ciekawego cyklu Małe planety z pomysłem: start rakiety, łazik na Marsie czy pokaz lotniczy Sądząc Amerykę, czyli portrety uprzedzeń Zwierzęta z zoo, ale jak na wolności Norwegia nigdy nie była tak piękna, jak na tym filmie poklatkowym 150 podświetlonych alpinistów, kilka lustrzanek i Matternhorn na jednej sesji Melancholia i smutek zwierząt z ogrodów zoologicznych na poruszających zdjęciach 365 twarzy Paryża w 365 dni

Popularne w tym tygodniu:

Historyczne zdjęcia pokazują, jak wyglądało życie w warszawskim getcie ”Graża, jesteś perfekcyjnie niedoskonała. Skumaj to” - Dominika Cuda walczy ze sztucznością Melancholijne obrazy Krakowa w fotografii Magdy Chudzik Dmitri Markow dokumentuje życie swojego miasta iPhonem. Jego zdjęcia są zachwycające! Pilot samolotu szpiegowskiego zrobił zdjęcia zorzy polarnej z bliska! Dwaj fotografowie zrobili zdjęcie w tej samej chwili. Znajdziesz różnice? Ta fotografka uwielbia robić zdjęcia matkom i niemowlakom. Efekt jest przepiękny Fotografka robi i sprzedaje zdjęcia zwierząt, by pomóc im w walce z rakiem Genialne zdjęcia, które zostały zakopane w archiwum National Geographic Ania Kłosek: ”Mam naturę nomada, który musi się przemieszczać w poszukiwaniu nowych pastwisk” Zdjęcie Drogi Mlecznej bez statywu? To możliwe! Oto prosta sztuczka, jak to zrobić Jak zrobić ciekawe portrety w zaciszu domowym?