Ferrari California T w niecodziennej sesji z farbami UV w tunelu aerodynamicznym

Szwajcarski fotograf Fabian Oefner jest znany z fotografii eksperymentalnej, w której korzysta z kolorowych farb i fizyki. Na ostatni projekt Fabian został zaproszony do siedziby Ferrari w Maranello, żeby pomalować najnowszy supersamochów Ferrari California T.

© Fabian Oefner / fabianoefner.com

Fabian Oefner w swojej fotografii eksperymentalnej wykorzystuje kolorowe farby i fizykę w postaci obracania i innych manipulacji, oraz czarne tło uzyskują ciekawe abstrakcyjne obrazy. Kiedy Ferrari poprosiło go o uchwycenie istoty nowego supersamochodu California T Fabian wzniósł swój warsztat na kolejny poziom.

Po bliższym zapoznaniu się z samochodem na torze, Fabian postanowił uchwycić emocje jakie wyzwala prędkość i przyspieszenie za pomocą farb UV i tunelu aerodynamicznego. Najpierw eksperymentował w swoim studiu, następnie przeskalował wszystko, żeby uzyskać takie efekty na prawdziwym samochodzie. Specjalnie zaprojektowany system rurek, doprowadzał litry farb UV i kierował je na Ferrari stojące w tunelu aerodynamicznym. Studio było oświetlone mocnymi lampami UV dzięki czemu widzimy wyraźne, kolorowe smugi. Zerknijcie jak wyszła część tego niecodziennego projektu. Więcej jego prac możecie znaleźć na stronie fabianoefner.com.

© Fabian Oefner

Zobacz również: Co jest kluczem do dobrego portretu? Opowiada Szymon Szcześniak

Polecamy też filmik z making of, który stał się też reklamówką Ferrari California T.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Królewski retusz z Krakowa Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Czterech fotografów i jeden region w projekcie "Wielkopolska/Teraz" Out My Window - jak pięknie podglądać przez okno Error, czyli fotograficzne triki pokazane przez Pawła Fabjańskiego Urban Photographer of the Year 2014 - najlepsze zdjęcia z miast na całym świecie Pierwszy na świecie film poklatkowy layer-lapse pokazuje w kadrach różne czasy na raz Słynne plakaty filmowe w nowym kontekście Zagubione w Fukushimie - postapokaliptyczny cykl zdjęć z Fukushimy Fotograf zmierzył fale mózgu modeli, aby stworzyć portret idealny Sesja Roberta Wolańskiego dla marki Próchnik wykonana Sony A7R Dzień i noc w tym samym miejscu połączone na zdjęciach Wolfganga Hildebranda "Zdjęć jeszcze nieodnalezionych mam dziesiątki tysięcy". Chris Niedenthal o nowym albumie [wywiad] Droga Mleczna widziana z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na filmie poklatkowym Procesy chemiczne w trybie makro nagrane w 4K Lumixem GH4 Słynny pocałunek z Times Square powielony w różnych miejscach na świecie Turysta - interesująca droga do ciekawego cyklu Małe planety z pomysłem: start rakiety, łazik na Marsie czy pokaz lotniczy Sądząc Amerykę, czyli portrety uprzedzeń Zwierzęta z zoo, ale jak na wolności Norwegia nigdy nie była tak piękna, jak na tym filmie poklatkowym 150 podświetlonych alpinistów, kilka lustrzanek i Matternhorn na jednej sesji Melancholia i smutek zwierząt z ogrodów zoologicznych na poruszających zdjęciach 365 twarzy Paryża w 365 dni

Popularne w tym tygodniu:

Wzruszająca sesja noworodków, wykonana tuż przed odejściem jednego z nich Potraficie dostrzec coś wyjątkowego w portretach autorstwa Yigala Ozeriego? Drzewa przewrócone przez orkan. Stworzyły fantastyczną kompozycję do zdjęcia Kiedyś i dziś – mężczyzna wkleił dorosłego siebie na zdjęcia z dzieciństwa. Wyszło świetnie! Magiczne, poetyckie portrety na gorącej Kubie to specjalność Gillian Hyland Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą Zdjęcie z lądowania na Księżycu to prawda czy wielka mistyfikacja? Usunął ze zdjęcia dźwig, którego nikt nie chciał wymazać. Zobacz jak retuszował obraz krok po kroku Wildlife Photographer of the Year 2017. Wygrało zdjęcie opowiadające historię zbrodni na nosorożcach Fotograf czekał godzinami, by dopasować odbiorców do obrazów w muzeum. Zdecydowanie się opłaciło Pogodna, kolorowa wiosna 1937 roku w Berlinie. Ulice pełne swastyk, żołnierzy i... spokoju Roni Landa sfotografowała interesującą martwą naturę, zrobioną z... mięsa?!